Brak ochoty na współżycie u partnera – przyczyny oziębłości w związku

0

Seks to bardzo ważny aspekt każdego związku. Oczywiście nie może być jedynym aspektem spajających dwoje ludzi, ale jego brak także ma katastrofalne skutki dla jakości relacji. Zbliżenie fizyczne to nie tylko zaspokojenie seksualne, ale także wytworzenie jedynej w swoim rodzaju intymności i bliskości. Można udawać, że go nie potrzebujemy, ale prawda jest taka, że każdy potrzebuje czuć się kochanym i pożądanym. Niestety życie seksualne może często być dalekie od ideału. Zdarza się, że nasz partner nie ma ochoty na seks i unika zbliżenia. Odkrycie przyczyny takiego stanu rzeczy jest bardzo ważne. Ignorowanie oziębłości ze strony partnera może prowadzić do poważnych problemów w związku, a nawet być przyczyną jego rozpadu. Im wcześniej dotrzemy do źródła problemu, tym szybciej będzie można wdrążyć plan naprawczy. Jedno jest pewne – obwinianie i ciche dni to najgorsze, co można zrobić. Podajemy kilka najczęstszych przyczyn wystąpienia oziębłości w związku. Kłopoty z chęcią na seks nie są bowiem rzadkością. Zamiast chować się za wstydem, warto poszukać pomocy. Rzadko bowiem brak ochoty na seks jest sprawa nieodwracalną.

Problemy w związku, oziębłość w łóżku

zwiazek

Seks jest integralną częścią szczęśliwego związku. Łatwo jednak zaburzyć harmonię. Jeśli w naszym związku istnieją nierozwiązane problemy to możemy się spodziewać, że ucierpi na tym również nasze życie seksualne. Przysłowiowy seks na zgodę rzadko pomaga w poprawieniu relacji, kiedy w grę wchodzą poważne problemy. Kiedy pojawiają się problemy w związku, zazwyczaj oboje partnerów nie ma ochoty na zbliżenie. Jeśli oziębłość występuje tylko z jednej strony, można podejrzewać, że partner czuje się zraniony czy urażony. Nie zawsze takie rzeczy są oczywiste. Czasami w natłoku codziennych spraw, we własnym egoizmie nie dostrzegamy, że nasz partner nie czuje się dobrze w związku. W związku, który posiada silne fundamenty, takie problemy powinny być wyartykułowane. W praktyce jednak często są przemilczane i zbierają swoje żniwo właśnie w sferze sypialnianej. Warto więc zrobić wszystko, co możliwe, by nasz partner wiedział, że może z nami porozmawiać na każdy temat. Sami również możemy inicjować różnego rodzaju rozmowy oraz reagować na zmiany w zachowaniu i nastroju ukochanej osoby. Tylko poukładany i szczęśliwy związek ma szanse na udane życie seksualne.

Jedno słowo, wielki problem

Wbrew obiegowej opinii nie tylko kobiety czują się skrępowane w sytuacja zbliżenia intymnego. Mężczyźni czują na sobie ogromną presję, by sprostać oczekiwaniom swoich partnerek i zapewnić im rozkosz, jakiej jeszcze nigdy nie doświadczyły. Wielu mężczyzn boi się ośmieszenia, niesprostania wymaganiom. Długość członka i umiejętności techniczne w seksie są dla facetów równoznaczne z poczuciem męskości. Rywalizacja między mężczyznami jest w tym względzie zupełnie naturalna. Stąd też częste pytania o liczbę partnerów seksualnych czy doznania po seksie. Oziębłość seksualna pojawia się u mężczyzn często jako odpowiedź na krytykę kobiety w trakcie lub po stosunku. Dla kobiet drobna, czasami nawet żartobliwa uwaga wydaje się niewinna. Pewność siebie u mężczyzny zostaje jednak mocno zachwiana. A od tego już tylko krok do niechęci do zbliżeń, a nawet niemożności osiągnięcia wzwodu. Nie chodzi oczywiście o to, by udawać orgazm i zapomnieć o swojej przyjemności na rzecz budowania pewności u partnera. Warto jednak przeprowadzać ewentualne rozmowy w sposób delikatny i nigdy w formie pretensji. Kobieta może się nawet posunąć do pewnego rodzaju podstępu, np. zaproponować zabawę erotyczną, by pokazać partnerowi co lubi lub delikatnie odwieść go od praktyk, za którymi nie przepada. Jeśli niechcący zraniliśmy naszego partnera, warto podejść do tego poważnie. Nie wyśmiewać, nie oceniać. W sytuacjach kiedy konflikt jest poważny, warto przełamać opory i zgłosić się do specjalisty. Najgorsze co można zrobić to przeczekać. Frustracja wynikająca z niezaspokojenia seksualnego przenosi się bowiem do innych sfer związku. Nie warto poddawać się bez walki.

Przemęczenie wrogiem seksu

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu i energii poświęcamy pracy. Ośmiogodzinny tryb pracy jest dzisiaj rzadkością. A po powrocie do domu, o ile nie zabraliśmy części pracy ze sobą, musimy zająć się obowiązkami domowymi, dziećmi. Do tego jemy nieregularnie, często niezdrowo, wlewając w siebie litry kawy i napojów energetycznych. Trudno wyobrazić sobie gorsze przygotowanie organizmu do całonocnych igraszek. Zmęczeni całym dniem nie mamy ochoty nawet na niewinne przytulanie, a co dopiero gorący seks. Najczęściej nie mamy też na niego czasu, bo do zrobienia jest mnóstwo rzeczy. Przemęczony mężczyzna to mężczyzna z problemami seksualnymi, bowiem jego organizm nie ma dość energii, by zainicjować gotowość do współżycia. Zanim więc zaczniemy obarczać swojego faceta odpowiedzialnością za brak seksu w związku, warto przyjrzeć się trybowi życia, jaki prowadzi. Jeśli jest tak, jak opisaliśmy wyżej to warto wdrożyć plan naprawczy. Wystarczy godzinna mniej pracy w ciągu dnia, krótka drzemka regeneracyjna czy przygotowanie zdrowych posiłków, by nasz umęczony partner stał się na powrót chętnym na seks Adonisem. Czasami przyczyna problemów z życiem seksualnym jest banalniejsza niż nam się wydaje.

Świece, kolacja, prywatność

Może się wydawać, że romantyzm jest domeną kobiet. To żeńska część naszej populacji marzy o księciu na białym koniu, byciu zdobywaną i wielbioną aż po kres swoich dni. Tymczasem oziębłość seksualna u mężczyzn może powstać w wyniku braku romantyzmu w związku. Choć tutaj być może lepszym określeniem byłaby intymność. Jeżeli mężczyzna traktowany jest jak maszynka do zaspokajania kobiety, to z biegiem czasu zacznie unikać zbliżeń. I to nie dlatego, że jego partnera przestała mu się podobać, ale z powodu presji, jaką ukochana na nim wywiera. Problem ten dotyka często młodych rodziców, którzy swoje życie seksualne muszą dopasować do harmonogramu zajmowania się dzieckiem. Mężczyźni skarżą się, że muszą wówczas kochać się na zawołanie, szybko i niedbale. Takie problemy z brakiem ochoty na seks pojawiają się także u par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Bez względu na to czy mężczyzna ma siłę, ochotę i czas musi współżyć z partnerką, kiedy ta ma owulacje. Trudno o mniej intymną sytuację, jak wyliczanie co do minuty, kiedy odbędziemy stosunek. Element spontaniczności jest dla mężczyzn niezwykle istotny.

SONY DSC

Nie pozwól aby problemy z przedwczesnym wytryskiem rujnowały twoje życie seksualne. Jeśli twój organizm nie pozwala tobie i partnerce na satysfakcjonujące współżycie sięgnij po Climax Control. Jego wielokrotnie przebadana formuła pozwoli ci uzyskać nieporównywalną wcześniej sprawność seksualną. Climax Control szybko i skutecznie poprawia życie seksualne poprzez zwalczenie przedwczesnego wytrysku. Pozwoli ci wzmocnić swoją samoocenę, poprawić relacje z partnerką i zapewnić najwyższy poziom długotrwałych doznań.

Nie obawiaj się, bo Climax Control jest zupełnie bezpiecznym i naturalnym preparatem. Jego wpływ na życie seksualne pozwala również na skuteczną eliminację kłopotów ze wzwodem.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Bunt organizmu, to nie brak zainteresowania ze strony partnera

Zdarza się, że problemy z życiem erotycznym pary nie mają nic wspólnego z kłopotami emocjonalnymi w związku. Podłożem braku ochoty na seks u mężczyzn mogą być zaburzenia fizjologiczne. Statystyki pokazują, że coraz więcej mężczyzn ma organiczne problemy ze współżyciem. Jako że przyznanie się do tego typu dolegliwości wydaje się im być równoznaczne z zupełną utrata męskości w oczach kobiety, mężczyźni wykazują skłonności unikowe, nie dopuszczając, by partnerka dostrzegła ich niedyspozycję. Nieświadomie dążą tym samym do poważnego kryzysu, a nawet rozpadu związku. Problemy z potencją u mężczyzn mogą mieć różny charakter. Najczęściej spotyka się zaburzenia wzwodu i erekcji. W przypadku zaburzeń związanych z niemożnością osiągnięcia pełnego wzwodu lub jego utrzymania zaleca się bardzo skuteczną farmakoterapię. Jeśli w grę wchodzi problem z osiągnięciem szczytowania, warto udać się do specjalisty, który wykluczy fizyczne przeszkody i również zaleci odpowiednią terapie. Nie ma nic wstydliwego w poszukiwaniu pomocy. Układ rozrodczy jest takim samym układem naszego organizmu jak oddechowy czy pokarmowy. Nikt nie wstydzi się iść do lekarza z kaszlem, dlaczego więc mielibyśmy odrzucić pomoc specjalisty w przypadku problemów z seksem? Jako że mężczyźni z natury nie lubią wizyt u lekarza, a porada u seksuologa czy urologa nie jest dla nich tak oczywista, jak dla kobiety wizyta u ginekologa, warto wspierać swojego partnera w trakcie całego leczenia. Problem z potencją dotyka bowiem parę, a nie tylko mężczyznę. Zdarza się, że wstyd przed podzieleniem się swoim problemem jest u panów na tyle silny, że decydują się na własną ręką wdrożyć terapię lekami na potencję. Jest to bardzo zły pomysł, ponieważ wszelkie specyfiki na potencję mają bardzo silne działanie na organizm i zażywane bez nadzoru lekarza mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Warto także wspomnieć, że od momentu, kiedy mężczyzna zaczyna przyjmowanie leków na potencję, kobieta musi wykazać się dużym zrozumieniem i zmienić podejście do spraw łóżkowych. Większość z tych tabletek wymaga bowiem planowania współżycia z przynajmniej godzinnym wyprzedzeniem i może powodować skutki uboczne.

Brak ochoty na współżycie u partnera – przyczyny oziębłości w związku
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.