Co kupić tacie na urodziny – prezent urodzinowy dla ojca

0

Chyba nie ma na świecie osoby, która wychowując się w pełnej i szczęśliwej rodzinie zaprzeczyłaby temu, że ojciec to kluczowa postać. Czasem wymagająca, czasem narzekająca, ale przede wszystkim chroniąca, spełniająca wszystkie potrzeby i taka, do której można się zwrócić z każdym problemem. Choć najczęściej charakteryzuje się skromnością i nasze podarunki nieco go peszą, to w rzeczywistości bardzo się z nich cieszy. Sprawiają one, że czuje się on pamiętany i doceniany za trud włożony w nasze wychowanie. Okazji do obdarowania go jest bardzo dużo – urodziny, dzień ojca czy dzień mężczyzny, rocznica ślubu… Warto z nich skorzystać, aby zapewnić mu wyjątkowy dzień i poprawić jego samoocenę. Zazwyczaj ojcowie jako mężczyźni unikają mówienia o swoich trudnościach, ale też je miewają i okazując im w taki sposób zainteresowanie możemy choć nieco ich rozchmurzyć. Pojawia się jednak czasem kwestia tego, co należy wybrać – co prawda znamy swojego tatę bardzo dobrze, ale nie zawsze możemy w pełni trafić w jego gust. W końcu jesteśmy z innego pokolenia.

Co można kupić naszemu tacie na urodziny

  • tata1Większość mężczyzn to pasjonaci sportu. To bardzo ważny trop wtedy, gdy do końca nie wiemy, co mogłoby sprawić pełnię satysfakcji naszemu tacie. Na pewno mamy pojęcie o tym, co ojciec lubi oglądać i uprawiać oraz komu szczególnie mocno kibicuje. Sprawia to, że nie ma długich rozważań nad doborem optymalnego wyjścia. W mniejszych cenach nabędziemy gadżety związane z kibicowaniem pokroju koszulek, natomiast jeżeli chcemy zapewnić niezapomniane urodziny, to zdecydować się powinniśmy raczej na bilety na mecz ulubionego zespołu lub inne duże wydarzenie sportowe w rodzaju gali bokserskiej. Sprawi mu to nie tylko dużo radości, ale też pozwoli spędzić więcej czasu pomiędzy innymi pasjonatami danej dyscypliny, a to niekiedy bywa równie ważne co samo widowisko na arenie czy boisku. Jeżeli tata wpoił nam również miłość do konkretnego sportu czy kibicowania, to możemy świętować wspólnie i razem udać się na spotkanie dwóch drużyn czy zawodników.
  • Inne rozwiązanie może nadzwyczaj dobrze sprawdzić się, jeżeli nasz opiekun to miłośnik kultury. Jeżeli tata hurtowo pochłania kolejne książki albo ogląda dużą ilość filmów czy zbiera płyty muzyczne, to możemy iść właśnie tym tropem, aby dać mu coś, co na zawsze skojarzy mu się z naszą miłością. Łatwo raczej ustalimy to, czego naszemu ojcu brakuje, a czego mógłby chcieć – przejrzyjmy jego regał z książkami i sprawdźmy, której książki ukochanego pisarza nie posiada. Pokuśmy się o wydanie jego uwielbianego filmu, jeżeli nie ma go w swojej kolekcji. Wykosztujmy się na specjalne, na przykład japońskie wydania płyt – odczujemy z pewnością ich cenę, ale za to brzmią nieco lepiej i mają często dodatkowe utwory. Zaangażowanie naszego rodzica w kulturę to dla nas olbrzymie ułatwienie, bo dostępnych na rynku dzieł jest mnóstwo, a więc wystarczy jedynie dobrze rozeznać gust ojca. Po tylu latach pod wspólnym dachem to raczej nietrudne do wykonania zadanie – być może nieraz drażnił nasze uszy jakimś artystą. Pora to w końcu wykorzystać.

tata2

  • Uniwersalnym wyjściem w wielu przypadkach może być też porcja preferowanej przez ojca używki – nie oszukujmy się, sami mamy zwyczaj sięgania po papierosy czy alkohol, a zapewniając tacie odrobinę luksusu niczego nad wyraz złego nie zrobimy. Wino, whisky czy inny trunek z górnej półki, jeżeli wiemy, że nasz rodzic czasem lubi zrelaksować się akurat tą metodą. Dodatkowo możemy kupić fajkę lub cygara, aby jako palacz mógł zaznać nieco tytoniu z najwyższej półki. Takiego rodzaju prezenty mogą też mieć dla niego zdecydowanie praktyczne zastosowanie w sytuacji, gdy chciałby zrobić na kimś dobre wrażenie. Ułatwiamy mu więc tak nie tylko sympatyczne zakończenie dnia, ale i zaimponowanie komuś.
  • Sytuacja, w której nasz rodzic lubi się ładnie ubierać również ułatwia nam znacząco wybór prezentu, który by mu się spodobał w dostatecznie dużym stopniu, by i samemu czuć poczucie dumy z wyboru. Pamiętać trzeba przede wszystkim o tym, że starsze pokolenie ma zupełnie inne wyobrażenie o modzie i kanonach, więc ekstrawaganckie ciuchy z pewnością nie będą tym, co się sprawdzi. Jednak elegancka marynarka, ładna koszula czy nawet spinki do mankietów mogą poprawić humor tacie i dodać mu trochę więcej zadowolenia ze swojego wyglądu, gdy oprawi się w tak efektowny sposób. Tutaj oczywiście także zalecamy wpierw zapoznanie się z tym, co zazwyczaj wybiera nasz ojciec, aby nie skompromitować się wyborem czegoś, co już posiada lub czego na pewno na siebie nie włoży.

Co więc kupić dla ojca na urodziny?

Znalezienie prezentu dla taty jak widać nie należy do ekstremalnie ciężkich zadań. Wystarczy zapoznać się z tym, co wybiera samemu, a następnie dać mu coś podobnego, ale odczuwalnie wyjątkowego. Dzięki temu sprawimy, że urodziny lub inne święto będą udane, a przedmiot czy wydarzenie, na które trafi na zawsze zyskają sporą wartość sentymentalną. To dla nas ma być priorytetem – aby tego dnia ojciec poczuł radość taką, jaką nam dawał jako dzieciom. Nic innego nie ma znaczenia.

Co kupić tacie na urodziny – prezent urodzinowy dla ojca
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply