Jaki masażer antycellulitowy wybrać? A może jednak tabletki?

0

Nasz wygląd wiele mówi o naszym zdrowiu oraz o tym, czy o siebie rzeczywiście dbamy. Można posiadać nawet najpiękniejsze naturalne rysy twarzy, ale wystarczą złe nawyki pokroju alkoholu, papierosów czy objadania się słodyczami, aby szybko pogorszyć opinię o swojej urodzie. To z kolei może prowadzić do kompleksów, a nawet do depresji. Nie chodzi oczywiście o to, aby z bycia atrakcyjną uczynić główny cel swojego życia, ale nie tylko bycie zadbanym ułatwia nam życie, ale też znacząco może poprawić samopoczucie, co jest dosyć istotne w naszej codzienności. Z tego powodu nie tylko należy odcinać się od tego, co może być niekorzystne – jak wspomniane powyżej nałogi – ale też eliminować to, co nas szpeci. Rzecz jasna pojawiająca się raz na jakiś czas krosta czy chwilowe przytycie po ciąży to nic strasznego, ale jeżeli jakiś problem przewija się regularnie i faktycznie odbija się na naszym wyglądzie, to być może warto podjąć stanowcze kroki, aby coś z nim zrobić. Pośród wielu wymienianych przez kobiet przypadłości, które je drażnią na pierwszym miejscu pada cellulit. Słynna już „pomarańczowa skórka” potrafi zaatakować w każdym wieku, a jej pozbycie się nie zawsze zajmuje jedynie chwilę.

production-1314431_640Jak powstaje cellulit i czym jest?

Ma on duży związek z tkankami tłuszczowymi. W dużej mierze rzecz upraszczając za pojawienie się niechcianych przemian na przestrzeni naszej skóry odpowiada ich nieprawidłowe rozmieszczenie – wchodzą one w niepożądaną interakcję z resztą elementów naszego organizmu. Zmienia się ich struktura, bo zaczynają wzrastać, a przez to uciskają naczynka krwionośne i limfatyczne. Te przez to zaczynają odczuwalnie gorzej pracować – nie są prawidłowo usuwane niepotrzebne już substancje, dotlenienie tych miejsc wyraźnie spada, a w dodatku nie są one dostatecznie dożywione. Nasze ciało apeluje więc o pomoc informując nas o nieprawidłowości „pomarańczową skórką”. Pogrubienie to może atakować brzuch, nogi czy pośladki.

A co odpowiada za powstawania cellulitu?

  • Duże znaczenie ma nieprawidłowa dieta – nadmiar tłustych i niezdrowych potraw powoduje nie tylko tycie, ale i przemiany skórne.
  • Sama otyłość to też jedna z przyczyn pojawiania się pogrubień.
  • Istotne znaczenie odgrywa również siedzący tryb życia, który sprzyja wielu złym procesom w organizmie, a my same możemy również zmagać się z nie do końca sprawną gospodarką hormonalną – na przykład od antykoncepcji hormonalnej – i obciążeniami genetycznymi.

Widać więc, że cellulit może dotknąć bardzo szerokie grono kobiet – nawet tych, które są dopiero nastolatkami.

Łatwo więc domyślić się, że dla pokonania cellulitu dobrze przede wszystkim zmienić pewne aspekty swojego życia – tytułowy masażer antycellulitowy oraz tabletki są bardzo przydatne, do czego przejdziemy za chwilę, ale dobrze dać im pole do działania nie namnażając niepotrzebnych komórek tłuszczowych.

Walcząc z cellulitem zmieńmy naszą dietę

Zmieńmy nieco naszą dietę – pozbądźmy się fast foodów, słodyczy, tłustych i smażonych potraw, a także zredukujmy ilość soli. Jedzmy kilka, ale małych, posiłków dziennie, niech będą zróżnicowane i chude. Zadbajmy o ich wysoką wartość energetyczną – warzywa i owoce to podstawa. Również pijmy dużo wody, aby płukać ciało z zalegających w nim toksyn – pomóc w tym może również zielona herbata. Dorze działa też witamina B we wszelkich odmianach. Dodajmy do naszego planu tygodnia choć dwie – trzy chwile na uprawianie sportu – nie musi być on bardzo wysiłkowy, aby przynieść efekty, ale nie zaniedbujmy regularności. Istnieje szansa, że już te elementy zwalczą w dużej mierze nasz cellulit.

Czy masażer może dać nam ulgę?

Tak. Nasze ciało bardzo lubi masaże, ponieważ poprawiają one krążenie krwi, a to dosyć istotne przy pozbywaniu się cellulitu. Nawet dysponując masażerem nie bójmy się pod prysznicem używać szorstkich materiałów do szorowania się, a także naprzemiennie pobudzać krwiobiegu zimną oraz ciepłą wodą. Sam masażer może dodatkowo pomóc nam wcierać rozmaite kremy do naszego ciała – energicznie przesuwajmy go z góry na dół, gdy na naszej skórze znajduje się żel czy płyn. Dzięki temu jednocześnie pobudzimy naszą skórę do pozbywania się cellulitu i nawilżymy ją przydatnymi substancjami. Sam masaż to również droga do skutecznego i przyjemnego relaksu oraz poświęcenia chwili tylko i wyłącznie sobie.

A tabletki?

Jeżeli rozsądnie je dobrałyśmy, to również mogą przynieść nam ulgę. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na opinie oraz nie bójmy się zapytać o nie kogoś, o kim wiemy, że poradził sobie z cellulitem. Dokładnie przeglądajmy fora internetowe oraz recenzje, a także zachowujmy czujność – głupotą byłoby kupić nikomu nieznany preparat bez żadnych atestów tylko ze względu na jego cenę. Może to skończyć się źle nie tylko dla portfela, ale i również dla naszego zdrowia. Przykładowo sensownym rozwiązaniem są tabletki Cellinea, które działają wielotorowo i są bardzo wygodne w zażywaniu. Na pewno mogą przynieść ulgę wielu z nas, a zwłaszcza wtedy, gdy podejmujemy też inne działania zmierzające do eliminacji cellulitu.

CL_600x800_2

Zapraszamy do zapoznania się z suplementem Cellinea, którego zadaniem jest bezpieczne i skuteczne wyeliminowanie cellulitu oraz poprawa witalności skóry. Dzięki wyjątkowemu doborowi składników Cellinea trwale uwalnia od cellulitu i pozwala cieszyć się zdrową skórą na nowo. Kobiety stosujące preparat potwierdzają brak efektów ubocznych oraz zapobiegawczy wpływ na tworzenie się nowego cellulitu.

Zastosuj Cellinea, uwolnij się od skórki pomarańczowej i pozwól sobie na nowo poczuć gładkość skóry.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Co więc najrozsądniej wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – nasze ciała są różne, rozmaite też są typy cellulitu. Na pewno zarówno masażer, jak i tabletki są w stanie nam pomóc. Wpierw jednak trzeba zmienić w swoim życiu pewne kwestie, aby dać im odpowiednie pole do działania. Masażer da nam nieco więcej przyjemności, natomiast tabletki nie wymagają poświęcania im czasu. Jedna osoba upora się z cellulitem po zmianie diety, inna po masażerze, kolejna po tabletkach, a jeszcze następna uzyska zadowalający efekt dopiero po zastosowaniu zarówno masażera, jak i tabletek naraz.

Jaki masażer antycellulitowy wybrać? A może jednak tabletki?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply