Jak można szybko schudnąć “w nogach”? Wypalanie mięśni nóg.

0

Rzeźbienie ciała jest procesem długotrwałym i trudnym. Nasz organizm jest doskonale działająca maszyną, ale często stawia także opór, kiedy chcemy zmienić swoje codzienne nawyki. Psychologowie mówią o tzw. sferze komfortu. Znajduje się w niej wszystko to, co doskonale znamy. Sferę komfortu oznacza więc również dieta i aktywność fizyczna. Ćwiczenia na mięśnie nóg są swojego rodzaju wyjściem ze sfery komfortu. Zwłaszcza jeśli dotychczas nie byliśmy zbyt aktywni fizycznie. Jeśli więc obieramy sobie za cel wyszczuplenie i wyrzeźbienie nóg, warto zabrać się do tego z rozsądkiem. Chęć posiadania muskularnych ud i smukłych łydek nie może zasłonić nam troski o własne zdrowie. A to właśnie nogi najczęściej doznają kontuzji. Urazy stawu kolanowego czy skokowego są trudne do wyleczenia i często zostawiają trwałe ślady. Zanim więc zaczniemy trenować dolne partie ciała, warto poznać kilka przydatnych rad.

Dobre przygotowanie, bezpieczny trening

training-828760_640

Trening na mięśnie nóg to przede wszystkim liczne powtórzenia ćwiczeń wysiłkowych, zajęcia kardio i liczne aktywności ogólnorozwojowe. Wypalanie mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej wymaga dużego wysiłku. Aby był on bezpieczny dla naszego organizmu, musimy zapewnić mu odpowiednie wsparcie. W przypadku ćwiczenia mięśni nóg bardzo ważne okazuje się być obuwie. Nie tylko zabezpiecza ono staw skokowy, ale także zapewnia podparcie całej nodze. Jeśli mamy zamiar na poważnie zacząć trenować nogi to koniecznie musimy zainwestować w sportowe obuwie. Ćwiczenie na boso, o ile nie są to zajęcia pilatesowe czy joga, może się skończyć poważnymi urazami kostki lub kolana. W początkowych okresach treningu pomocne mogą być opaski wspierające stawy. Można je kupić w aptekach, sklepach sportowych czy rehabilitacyjnych. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Trening w 3 krokach

Zdarza się, że tak bardzo chcemy szybko spalić zbędną tkankę tłuszczową umieszczoną na udach i łydkach, że bezmyślnie wpadamy w wir ćwiczeń. Tymczasem trening nóg powinien być dobrze zaplanowany. Inaczej będzie nie tylko niebezpieczny, ale także nieskuteczny. Mięśnie nóg i stawy mają tendencje do urazów. Dlatego bardzo ważną kwestią jest ich rozgrzanie.

  • Kilkuminutowa rozgrzewka rozgrzewka mięśnie zastane w czasie dnia i przygotowuje jej do niecodziennego wysiłku. Nawet jeśli w czasie dnia dużo chodzimy czy pokonujemy liczne stopnie to nie wszystkie partie nóg są przez nas wykorzystywane. Ćwiczenia rozgrzewająca pobudzają nawet najgłębsze partie mięśniowe, zapobiegając wszelkim naciągnięciom mięśni i ścięgien. Dopiero po starannie przeprowadzonej rozgrzewce można przejść do właściwego treningu. Powinien on trwać około 40 minut i obejmować wszystkie partie ciała, nie tylko nogi. Oczywiście jeśli chcemy wyrzeźbić właśnie tę partię ciała, możemy jej poświęcić więcej uwagi. Natomiast trenowanie dolnych mięśni brzucha oraz kręgosłupa jest równie ważne. Tylko wzmocniony szkielet mięśniowy jest gwarancją dobrej kondycji i zdrowego treningu.
  • Po zestawie ćwiczeń kardio, rzeźbiących i siłowych należy przejść do rozciągania. Wiele osób pomija ten etap treningu uważając go za bezcelowy. Tymczasem brak rozciągania nie tylko może skutkować kontuzją, ale znacznie podnosi ryzyko zakwasów. Rozciąganie daje także wymierne efekty fizyczne. Rozciągnięte mięśnie stają się znacznie wydajniejsze i wzmocnione.
  • Ćwiczenia pilatesowe doskonale wyciągają ciało i mogą dodać nam kilka dodatkowych centymetrów wzrostu. Rozciągnięte mięśnie nóg prezentują się znacznie atrakcyjniej i dużo łatwiej gubią zbędny tłuszczyk.

Powtarzanie, powtarzanie, powtarzanie

Wypalanie mięśni nóg odbywa się zazwyczaj podczas wielokrotnie powtarzanych ćwiczeń. Treningi takich gwiazd fitnessu jak Mel B, Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska łączy jedna podstawowa zasada – powtarzania, powtarzanie i jeszcze raz powtarzanie. Jeśli chcemy mieć piękne nogi to musimy uzbroić się w cierpliwość i dzielnie znosić wielokrotne powtarzanie tych samych ćwiczeń. Większość treningów na nogi oparta jest na kilkuminutowych seriach, które powtarza się kilka razy. Dzięki temu nie odczuwamy aż takiej monotonii, a do ruchu zmuszone są wszystkie mięśnie nóg. Im więcej powtórzeń zrobimy, tym lepiej. Nie popadajmy jednak w rozpacz jeśli podczas pierwszych kilku treningów nie będziemy w stanie zrobić wszystkich serii. Nabieranie wprawy w ćwiczeniach następuje stopniowo. Warto przy tym słuchać swojego organizmu. Jeśli zaczynamy odczuwać patologiczny ból, pojawiają się skurcze czy problemy z poruszaniem – warto zrobić przerwę w treningach. Inaczej takie forsowne treningi przynoszą więcej złego niż dobrego. Mówimy tutaj o patologicznym bólu, gdyż nieodłącznym elementem każdego treningu rzeźbiącego mięśnie jest ból. Zmęczone treningiem mięśnie buntują się i zaczynamy odczuwać ból. Jeśli jednak nie jest to oznaka kontuzji to dyskomfort zostanie zastąpiony euforią tuż po zakończeniu treningu. Możemy sobie także zafundować relaksujący masaż czy ciepłą kąpiel. Trening na mięśnie nóg należy wdrażać stopniowo. Ćwiczenie co drugi, trzeci dzień na początek wystarczy. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Wiele nowicjuszu przetrenowuje organizm i już na wstępie skazuje się na porażkę.

Dieta i suplementy

Rzeźbienie mięśni, również nóg odbywa się nie tylko poprzez treningi, ale także dietę i suplementy. Dla organizmu jest to wyjątkowo trudny proces, który wymaga nakładu dużej ilości energii. Dlatego organizm należy wesprzeć odpowiednią dieta i suplementami. Przede wszystkim musimy dostarczyć organizmowi dodatkowej ilości magnezu. To właśnie on jest najczęstsza przyczyną skurczów i bólów mięśni. Zwłaszcza w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego, dodatkowa suplementacja magnezem jest konieczna. Warto także wdrożyć do swojej diety więcej produktów białkowych. Białko jest doskonałym materiałem budulcowym. A rzeźbienie mięśni nóg jest właśnie budowanie tkanki mięśniowej.

PB_600x800_1 Polecamy stosowanie całkowicie naturalnego suplementu diety Probolan 50 zapewniającego przyrost masy mięśniowej. Jego unikalny skład wspomaga ćwiczenia na siłowni. Jedna dawka zawiera 50mg epihydroksytiolano-17-estru. Preparat ułatwia kontrolę gospodarowania testosteronem i estrogenem, przez co organizm uruchamia naturalne procesy spalania tłuszczu i rozwoju muskulatury. Probolan 50 zawiera wyłącznie dokładnie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa spożycia składniki. Ich wpływ na przyspieszony przyrost mięśni jest naturalny i bezpieczny.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Niestandardowe treningi na “wypalanie mięśni” nóg

Fitness jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną. Dlatego co chwilę pojawiają się nowe trendy i sposoby dbania o własna sylwetkę. Chcą wyrzeźbić swoje nogi możemy zdecydować się na wiele ciekawych zajęć. Jedną z najpopularniejszych form treningu nóg jest oczywiście bieganie. Na punkcie biegania oszalał praktycznie cały świat. Nawet osoby, które do tej pory nie były skore do ruchu, zakładają buty i idą na jogging. Równie skuteczne okazuje się być jeżdżenie na rowerze. Zarówno tym tradycyjnym, jak i stacjonarnym. Najnowszą, a zarazem chyba najciekawszą formą treningu nóg jest frog jumping. Mówiąc najprościej jest to fitness na trampolinie. Podczas godzinnego treningu wykonujemy około 5 tys. powtórzeń ćwiczeń nóg. Doskonale ćwiczą również mięśnie brzucha. Wyszczuplenie nóg znacznie przyspieszy i ułatwi korzystanie z zabiegów kosmetycznych i masaży.

Jak można szybko schudnąć “w nogach”? Wypalanie mięśni nóg.
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.