Ćwiczenia na rzeźbę brzucha – jak ćwiczyć nie tylko w domu, plan treningowy

0

Brzuch to jedna z najbardziej problematycznych partii ludzkiego ciała. Kto z z nas nie chciałby mieć płaskiego, jędrnego i cudownie wyćwiczonego brzuszka? Niestety posiadaczy idealnych brzuchów jest niewielu. Wszystko to przez to, że spalenie nadmiaru kilogramów z brzucha i wyrzeźbienie mięśni jest procesem czasochłonnym i wymagającym ogromnego zaangażowania. Specjaliści z dziedziny fitnessu, dietetyki i zdrowego stylu życia opracowali szereg wskazówek, jak osiągnąć wymarzony sześciopak na brzuchu. Trzeba bowiem wspomnieć, że żadna partia ciała nie jest tak narażona na otyłość wynikającą ze złych nawyków żywieniowych jak brzuch. Zadbanie o kondycję i wygląd naszego brzucha jest istotne nie tylko ze względów atrakcyjnością, ale także, a może przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie. Otyłość brzuszna jest bowiem dużą predyspozycją do wielu bardzo ciężkich problemów zdrowotnych. Przedstawiamy więc kilka niezawodnych sposobów na pozbycie się niechcianych boczków, fałdek tłuszczowych i niejędrnej skór. I jeszcze raz przypominamy – tylko holistyczne podejście do tematu rzeźbienia brzuch przyniesie trwałe, widoczne i bezpieczne dla zdrowia efekty.

Jak rozpocząć ćwiczenia na rzeźbę brzucha

abdominal-998836_640

Wiele osób słysząc – ćwiczenia na mięśnie brzucha widzi przed oczami trening polegający na wielorazowym powtarzaniu znanych ćwiczeń – brzuszków prostych, brzuszków skośnych czy podciągania prostych nóg. Tymczasem żaden ćwiczenia na rzeźbę brzucha nie przyniosą rezultatów, jeśli przez przystąpieniem do nich odpowiednio się nie rozgrzejemy. Specjaliści już wiele lat temu ustalili, że schemat prawidłowego treningu składa się z 3 etapów:

  • rozgrzewki,
  • treningu właściwego,
  • rozciągania.

Jeśli pominiemy któryś z tych etapów, ćwiczenia na rzeźbę brzucha będą mało efektywne, a nawet niebezpieczne. Nierozgrzane mięśnie mogą ulec kontuzji. W przypadku brzucha brak rozgrzewki może spowodować nawet wystąpienie przepukliny pępkowej. Wystarczy 5 minut rozgrzewki, by nasze mięśnie przygotowały się do intensywnego treningu właściwego. A trzeba tutaj wspomnieć, że zestawy ćwiczeń spalających zbędne kilogramy z brzucha są wyjątkowo wymagające i męczące.

Jak ćwiczyć rzeźbę brzucha w domu i na siłowni

Brzuch jest bardzo umięśnioną partią ciała. Niestety w wyniku złej diety, braku odpowiedniej aktywności fizycznej i w wyniku predyspozycji do otyłości brzusznej, mięśnie te obrastają tak bardzo znienawidzoną tkanką tłuszczową. Mięśnie brzucha dzielimy na proste, skośne i poprzeczne. Skuteczny trening brzucha angażuje wszystkie te mięśnie i rzeźbi każdą część brzucha. Jeśli chcemy osiągnąć upragnione efekty musimy wykazać się systematycznością i cierpliwością. Poprawienie wyglądu brzucha i wzmocnienie mięśni nie następuje bowiem z dnia nadzień. Najlepiej jeśli ćwiczenia na rzeźbę brzucha będziemy wykonywać 3-4 razy w tygodniu. W pozostałe dni warto wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe i treningi cardio, które wzmocnią także inne partie ciała oraz pozwolą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej również z brzucha. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie, że ktoś będzie miał wyrzeźbione proste mięśnie brzucha, a oponkę w dolnych partiach. Spalanie tłuszczu jest o tyle ważne, że często same ćwiczenia rzeźbiące mięśnie wzmacniają mięśnie, ale nie są w stanie spalić tkanki tłuszczowej zgromadzonej bezpośrednio pod skórą. W związku z tym nie możemy cieszyć się pięknymi efektami naszych ćwiczeń, bo mięśnie nadal przykryte są warstwą tłuszczową.

Najefektywniejszy trening na rzeźbę brzucha

W Internecie znaleźć można setki ćwiczeń rzeźbiących brzuch. W miarę rozwoju fitnessu pojawiały się nowe sposoby na uzyskanie upragnionego kaloryfera. Wielu trenerów wplata elementy treningu ABS czy 6 Weidera w treningi ogólnorozwojowe czy cardio. W końcu im więcej ćwiczeń na mięśnie brzucha zrobimy, tym lepiej. Na wszystkie partie ciała, również na brzuch doskonale wpływają takie ćwiczenia jak

  • deska,
  • wspinaczka górska,
  • unoszenie bioder do góry,
  • przyciąganie wyprostowanych nóg do łokcia,
  • półświeca.

Oczywiście warto nie zapominać również o tradycyjnych brzuszkach. Jeśli jednak mamy zamiar wyrzeźbić mięśnie brzucha za pomocą tradycyjnych brzuchów to musimy pamiętać, żeby dodać również ćwiczenia na skośne mięśnie. Inaczej rozbudowujące się mięśnie proste i poprzeczne sprawią, że poszerzymy swoją talię. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla pań, które marzą o talii osy. Ćwiczenia rzeźbiące nie muszą być bardzo intensywne, ale muszą być precyzyjnie wykonywane. Pamiętajmy, że każde powtórzenie przybliża nas do upragnionego płaskiego brzucha. Nie chodzi o to, by robić ćwiczenia szybko i bezmyślnie. Mamy czuć, jak pracują nasze mięśnie. Większość ćwiczeń, zwłaszcza tych angażujących dolne mięśnie brzucha wykonuje się bardzo powoli i w pełnym skupieniu. Im wolniej, tym większą pracę muszą wykonać mięśnie. Wielką rewolucją w ćwiczeniu mięśni brzucha było odejście od pełnego podniesienia przy brzuszkach do niewielkiego, ale silnie angażującego mięśnie uniesienia, bez naciągania mięśni szyi. Ciekawą formą rzeźbienia mięśni w tych partiach są ćwiczenia z obciążeniem. Praktycznie wszystkie zestawy ćwiczeń można wykonywać samemu w domu. Brak funduszy czy czasu na wizyty w siłowni nie są więc żadnym wytłumaczeniem dla zaokrąglonego brzuszka.

Wspomaganie ćwiczeń brzucha niskokaloryczną dietą

Jedno jest pewne – bez ćwiczeń nasz brzuch nie zmieni swojego wyglądu. Nie oznacza to jednak, że samymi ćwiczeniami uda nam się osiągnąć wymarzony kaloryfer. Jak już wspomnieliśmy na początku, gubienie tkanki tłuszczowej z brzucha i rzeźbienie jego mięśni wymaga szerokiego podejścia. Jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednia, niskokaloryczną dieta. Należy ograniczyć cukry proste, które nie tylko wpływają na rozrost tkanki tłuszczowej, ale także zwiększają uczucie głodu. Cukry proste to przede wszystkim cukier, słodycze, wypieki czy napoje smakowe. Aby zauważyć poprawę w wyglądzie brzucha należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Nie tylko nawodnimy w ten sposób organizm, ale także wypłuczemy złogi i toksyny zalegające w naszym organizmie. U wielu osób wydatny brzuch nie jest kwestią nadmiaru tkanki tłuszczowej, a złogów, które zalegają w jelitach. Możemy ich mieć aż 5 kilogramów. Jeśli woda nie jest naszym ulubionym napojem możemy ją z powodzeniem zastąpić zieloną herbatą. Jako, że na wygląd brzucha szczególny wpływ mają rozbudowane mięśnie warto postawić na posiłki z dużą ilością białka, np. chude mięso czy soję.

Suplementy diety przy rzeźbie brzucha

Zdrowa dieta i ćwiczenia to nie jedyne sposoby na wzmocnienie mięśni brzucha i wyrzeźbienie upragnionego kaloryfera. Możemy także sięgnąć po apteczne sposoby i zdecydować się na zażywanie jednego z wielu suplementów diety. Większość z nich przeznaczona jest na odchudzanie, dzięki czemu możemy wspomóc spalanie zbędnych kilogramów z przedniej części brzucha i znienawidzonych boczków. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na skład takiego preparatu. Najlepiej sprawdzą się ziołowe specyfiki, np. mango afrykańskie, piperyna czy zielona kawa. Nigdy nie stosujmy jednak tego rodzaju preparatów jako zamiennika zdrowej i zbilansowanej diety.

Produkt polecany przez zawodowców. Somatodrol - legalny środek na przyrost masy mięśniowej. Jego działanie opiera się na pobudzeniu produkcji testosteronu i hormonu wzrostu. Dzięki nim otrzymujemy przyrost mięśni, spalany jest tłuszcz, a po wysiłku mięśnie szybciej się regenerują. Dodatkowo redukuje zmęczenie, przez co zwiększa wytrzymałość. W przeciwieństwie do szkodliwych sterydów nie powoduje skutków ubocznych.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Masaże, zabiegi kosmetyczne i domowa pielęgnacja na ujędrnienie brzucha

Wiele osób, zwłaszcza tych, u których spadek wagi był bardzo drastyczny cierpi w powodu nadmiaru skóry. Kilogramy, czyli tkanka tłuszczowa znikają, ale pozostaje nieelastyczna i brzydko rozciągnięta skóra. Nie ma wówczas szans na płaski i wyrzeźbiony brzuch. Dlatego w walce o kaloryfer niezwykle ważna jest także kosmetyka i masaże. Na rynku kosmetycznym znaleźć można wiele kremów, które nie tylko ujędrniają skórę brzucha, ale także wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykorzystują one efekt krioterapii, radioferencji lub termogenezy. Zbawienne dla skóry brzucha są również masaże. Zarówno te w domowym zaciszu, jak i profesjonalne. Możemy wybrać pomiędzy masażami manualnymi i masażami mechanicznymi. Współczesna kosmetologia oferuje wiele skutecznych zabiegów, które rozbijają tkankę tłuszczową zgromadzoną tuż pod skórą, przetransportowuje ją do układu limfatycznego i tym samym przyspiesza wyrzeźbienie brzucha.

Ćwiczenia na rzeźbę brzucha – jak ćwiczyć nie tylko w domu, plan treningowy
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.