Czym różnią się od siebie zły i dobry cholesterol

0

Czyha na nas wiele zagrożeń praktycznie każdego dnia. Nie chodzi bynajmniej jedynie o rzeczy takie jak wypadki samochodowe, urazy czy ciężkie warunki pracy. Otaczający nas świat, pomimo rozwoju nauki i medycyny, dalej potrafi okazać się nieprzyjaznym miejscem, a niekiedy postęp pociąga za sobą bardzo przykre konsekwencje. Przyjrzyjmy się chociażby powietrzu, którym oddychamy każdego dnia. Jeżeli nie mamy szczęścia mieszkać na wiejskich obszarach nieskalanych przemysłem ciężkim, to w tej chwili prawdopodobnie wdychamy mniejszą lub większą liczbę toksyn. Nasze posiłki są przeładowane rozmaitymi konserwantami, a oparcie diety o nasycone tłuszcze może i syci żołądek, ale daje też pożywkę wielu szkodnikom. Także nasz sposób zarabiania może nie opierać się na pracy fizycznej, ale długotrwały brak ruchu stopniowo pogarsza stan naszego organizmu. Wbrew pozorom niełatwo obecnie zachować wyśmienite zdrowie. Jednym z największych wrogów współczesnego człowieka stał się cholesterol. Nazwa ta budzi grozę i niestety dzieje się tak całkiem słusznie – jest on w stanie doprowadzić nawet do śmierci swojej ofiary, a bez regularnych badań jego wykrycie może znacząco się opóźniać, bo nie daje o sobie znać w szczególnie oczywisty dla nas sposób.

appetite-1238902_640Często jednak w przypadku cholesterolu wykazujemy się sporą wiedzą niewiedzy. Panicznie reagujemy na to słowo, ale nie do końca rozumiemy rolę tej substancji i fakt, że ma ona dwie postacie. Nie da się uniknąć posiadania cholesterolu w naszym organizmie – to fizycznie niemożliwe. Co więcej, nie należy utożsamiać ze sobą obydwóch jego odmian, które w każdej sekundzie krążą po ciele. Pełni on bardzo istotne funkcje, a mianowicie wpływa na procesy hormonalne, pozwala przyswajać witaminę D, wspomaga produkcję niezbędnej do trawienia żółci czy „nadzoruje” procesy na linii wątroby oraz reszty organizmu. Ma dwa warianty. Pierwszy z nich to cholesterol HDL. To właśnie on bierze na siebie główny ciężar związany z rozkładaniem różnych elementów, a więc wpływa na metabolizm. To nie nim powinniśmy się przejmować. Ba, co więcej, jego stężenie jak najbardziej może przekraczać wskaźniki normy – byłoby to nawet wskazane, a jego duża ilość pomaga nam na wiele sposobów. Trzeba jednak też pamiętać o istnieniu odmiany LDL. W bardzo dużym uproszczeniu pozwala ona krążyć elementom przemiany metabolicznej po naszym ciele. Nie da się więc go całkowicie pozbyć. Jeżeli jednak mamy go nadmierną ilość, to zaczyna wpływać między innymi na układ krwionośny, a w ostateczności prowadzi do groźnych chorób wieńcowych. Walka z nim to podstawa w leczeniu wielu schorzeń, a brak kontroli jego ilości jest w stanie przynieść opłakane rezultaty.

Zwróćmy w pierwszej kolejności uwagę na metody pozwalające zwiększyć ilość pożądanego przez nas cholesterolu HDL. Znajduje się on w takich składnikach jak ryby, a zwłaszcza łosoś czy śledź – nienasycone kwasy tłuszczowe to nasi zdecydowani sprzymierzeńcy. Również rozmaite oleje roślinne – na przykład rzepakowy czy z oliwek są wartościowym ubogaceniem naszej diety, podobnie jak traktowane jako przysmak orzechy. Warto wzbogacić naszą codzienną dietę o solidną dawkę owoców oraz warzyw, które dobrze odbijają się na całościowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Również niegłupim pomysłem będzie smarowanie kanapek specjalnymi masłami czy margarynami opatrzonymi informacją o tym, że korzystnie wpływają na poziom cholesterolu.

A w jaki sposób uwolnić się spod jarzma złego cholesterolu? Przede wszystkim trzeba ze swojej diety wyrzucić duże ilości mięsa, a zwłaszcza tłuste potrawy. Zrezygnowanie ze smażonych posiłków to również zalecany krok, jeżeli marzymy o życiu wolnym bez obaw o cholesterol. Także nabiały w postaci serów czy śmietany nie są niczym dobrym dla osób zmagających się z cholesterolem. Smalce, masła czy żółtka z jaj może są smaczne, ale nie powinny zbyt często gościć w naszym jadłospisie – inaczej dajemy pole do rozwoju cholesterolowi LDL. Również zwróćmy uwagę na inne czynniki – jeżeli brakuje nam ruchu, a praca mocno nas stresuje, to jesteśmy bardzo narażeni na nadmiar niechcianej substancji. Wystarczy już pół godziny lekkiego wysiłku (spacer czy jazda na rowerze wystarczą), aby poprawić swój stan. Z kolei używki takie jak kawa, papierosy czy alkohol należy jak najszybciej wyrzucić ze swojej codziennej czy nawet tygodniowej rutyny, ponieważ są one bardzo szkodliwe dla osób z podwyższonym cholesterolem LDL.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

W celu uzyskiwania informacji o poziomie złego cholesterolu należy regularnie poddawać się badaniom. Ten obowiązek wynika z tego, że trudno często dopatrzeć się symptomów nadmiaru cholesterolu, dopóki nie robi się niebezpiecznie późno. Uwagę muszą jednak – jeżeli się pojawią, a to nieoczywiste – pewne rzeczy. Pierwsza z nich to żółtaki cholesterolowe. To małe grudki o żółtawej barwie formujące się wokół oczu, na kolanach oraz łokciach. Jeżeli odczuwamy ból w nogach i męczy nas nawet powolne poruszanie się, to wizyta u lekarza również jest niezbędna.

Czym różnią się od siebie zły i dobry cholesterol
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply