Jak zlikwidować i wyleczyć łupież (pstry) domowymi sposobami

0

Dbamy każdego dnia o to, aby jak najlepiej wyglądać – nie pozwalamy sobie na nawet najmniejszą skazę na naszej urodzie, jeżeli tylko istnieje sposób jej zamaskowania. Często jednak nasze problemy nie biorą się z niestaranności, a raczej z tego w jaki sposób działa nasz organizm. Idealny sposób to wszystkie kłopoty związane z wydzielaniem różnych substancji. Sztandarowe przykłady to nadmierne pocenie się, łzawienie czy wiecznie zapchany nos. Do tej rodziny można zaliczyć również łupież, który odbiera nam dużo spontaniczności w ruchach, ponieważ za wszelką cenę pragniemy nie dopuścić do tego, aby wysypał się z naszych włosów. Pojawienie się jego płatka we włosach w najmniej spodziewanym momencie również nie należy do przyjemnych przeżyć. Nie dziwi więc gwałtowny rozwój rynku preparatów, które mają pozwolić uporać się z tą niepożądaną przypadłością. Wiele z nich daje bardzo efekty, jednakże z przyczyn finansowych lub innych możemy nie chcieć z nich korzystać. Wtedy na pomoc przyjdą nam domowe sposoby pozbywania się łupieżu. Warto je przetestować na swoje potrzeby, bo mogą okazać się dla nas wybawieniem od denerwującego problemu.

Spróbujmy wyleczyć łupież domowymi sposobami

portrait-1320810_640Nie ma sensu zaniedbywać leczenia łupieżu, ponieważ zignorowany może doprowadzić nawet do tak poważnych konsekwencji jak przedwczesne łysienie łojotokowe czy inne schorzenia skóry, które będą dla nas wstydliwym i drażniącym wyzwaniem.

Skąd właściwie biorą się problemy z łupieżem? Wywołuje go pewna odmiana grzyba, która żywi się produkowanym na naszej głowie sebum. Na skutek zachodzących w tym organizmie procesów zaczynają powstawać nieestetyczne płatki, których pragniemy się pozbyć. Dodatkowo:

 • łuszczyca,
 • stany zapalne skóry,
 • jej nadmierne wysuszenie,
 • nadużywanie zabiegów fryzjerskich,
 • stres,
 • niedobory pewnych elementów w organizmie

mogą przyśpieszyć czy zwiększyć jego produkcję. Sam łupież można podzielić na chudy, tłusty oraz kosmetyczny. Podejmowane środki medyczne mają więc na celu przede wszystkim wyeliminowanie grzyba – inaczej nie ma mowy o skutecznym procesie leczenia naszych włosów.

W pierwszej kolejności warto zadbać też o to, aby nie stwarzać łupieżowi warunków do powstawania – inaczej całe nasze starania będą pozbawione jakiegokolwiek sensu. Należy więc pamiętać o takiej oczywistości jak codzienne staranne mycie głowy, aby ta nie przetłuszczała się i nie dawała grzybowi dobrych warunków do rozwoju. Wydaje się to być czymś prostym, ale niestety nie każdy zwraca dostateczną uwagę na ten zdawałoby się powszechny rytuał przy kąpieli czy przed wyjściem z domu. Inne rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę to zmiana pewnych nawyków, które są czymś popularnym, a sprzyjają niestety osiadaniu na naszych włosach płatków łupieżu. Nie należy myć głowy w gorącej wodzie – to warunki lubiane przez pasożytniczy organizm, a więc zamiast go osłabiać wzmacniają go. Suszarka również nie jest zdecydowanie naszym sprzymierzeńcem, gdy walczymy z łupieżem – jeżeli już musimy wysuszyć włosy, to stosujmy do tego raczej suche powietrze. Na pewno też pomóc może wzbogacenie swojej diety o produkty bogate w:

 • cynk,
 • lecytynę,
 • witaminy B6,
 • E,
 • A,
 • kwasy omega – 3.

Kilka metod na zlikwidowanie łupieżu domowym sposobem

Skuteczność to cecha często spotykana przy stosowaniu płukanek. Można odnajdywać na nie różne receptury – często również warte odnotowania – ale my skupimy się na jednej. Chodzi mianowicie o użycie pokrzywy lub tymianku. Można ich używać zamiennie albo pojedynczo jeżeli zauważymy, że jeden z tych elementów działa na nasze włosy odczuwalnie lepiej. Płukankę będzie w stanie przygotować sobie każdy – wystarczy jedynie zalać liście tych roślin gorącą wodą. Taki płyn powinien znajdować się w zwykłej szklance. Jak wskazuje sama nazwa – teraz trzeba jedynie przepłukać nim włosy. Powinno to być ostatnie płukanie w ciągu dnia lub pod koniec kąpieli, już po zastosowaniu szamponu.

Jeżeli nie chcemy codziennie stosować jakiejś metody, to zainteresowanie w nas może wzbudzić użycie tak popularnego owocu, jakim jest cytryna. Przepoławiamy ją, a następnie nacieramy skórę głowy jej częścią wypełnioną miąższem. Wystarczy ponawiać ten mało skomplikowany zabieg jedynie raz na tydzień, aby móc liczyć na efekty. Nietrudno więc wyrobić sobie prostą rutynę w stylu nacierania głowy przed pójściem spać w niedzielę.

Jeżeli możemy poświęcić nieco więcej czasu na pozostanie w domu, to użycie jajek również może być godną zaufania opcją. Wystarczy je ubić, wymieszać białko z żółtkiem i w formie maseczki nałożyć na głowę. Dobrze wtedy jest zaopatrzyć się w dobrą książkę, film, serial lub muzykę, ponieważ mieszanina taka będzie znajdować się na naszej głowie przez najbliższe pół godziny. Po tym czasie przepłukujemy nasze włosy zimną wodą. Podobnie przebiega stosowanie maseczki z jogurtu naturalnego, trzeba jednak zostawić go na naszej głowie aż na godzinę, aby jego naturalne bakterie mogły rozpocząć przywracanie naszej skóry do stanu równowagi. Dla odmiany spłukujemy ją letnią wodą.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Zielona glinka również pozytywnie wpływa na nasze włosy, jeżeli musimy zmagać się z łupieżem. Jej dwie łyżeczki mieszamy z wodą w małej ilości, a następnie nakładamy na głowę już po jej umyciu. Tutaj potrzeba raptem piętnastominutowej sesji. Dla lepszego efektu przykrywamy głowę ręcznikiem, a po wszystkim spłukujemy ją letnią wodą.

Olejek rycynowy stosujemy jedynie raz na dwa tygodnie. Potrzeba nam jednej czwartej jego szklanki do wtarcia we włosy po ich umyciu. Następnie czekamy około pół godziny i używamy letniej wody do ich oczyszczenia. To kolejna dobra propozycja dla osób, które prowadzą życie w bardzo wysokim tempie.

A co, jeżeli nasze rezerwy czasowe są wybitnie małe? Tutaj pomoże nam czosnek. Rozgniatamy dwa ząbki i dodajemy do szklanki ciepłej wody, a całość dokładnie mieszamy. Woda ma być przegotowana. Preparat wcieramy do włosów i płuczemy po zaledwie pięciu minutach. Dobrze jest potem użyć delikatnego szamponu, ponieważ czosnek słynie ze swojego – raczej nielubianego – zapachu. Nie da się mu jednak odmówić szansy na zwalczenie łupieżu.

Jak zlikwidować i wyleczyć łupież (pstry) domowymi sposobami
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply