Szybki sposób na pryszcze – domowe sposoby na krosty na twarzy

0

Nasza cera w dużej mierze decyduje o tym, czy jesteśmy postrzegani jako osoby atrakcyjne przez resztę społeczeństwa. Nawet najładniejsze rysy twarzy, idealna figura czy piękne włosy mogą nieco stracić na swojej mocy oddziaływania, jeżeli z naszą skórą dzieje się coś złego. Z tego powodu zdecydowanie nie warto znosić kolejnych skaz, przebarwień, zaskórników czy wyprysków. Należy je po prostu eliminować, aby poprawić swój wygląd, a także odzyskać dobre samopoczucie, które często ulega pogorszeniu, bo w lustrze dostrzegamy irytujące niedoskonałości. Do każdego z rodzajów trądziku czy blizn można podchodzić oddzielnie i to da najlepsze rezultaty, a w dodatku przy ich zbyt dużym natężeniu najsensowniejszym wyjściem będzie zastosowanie leków czy suplementów, a przede wszystkim wizyta u lekarza. Jeżeli jednak nie jesteśmy dręczeni jakąś olbrzymią ich ilością, to niegłupim wyjściem okazuje się być użycie domowych sposobów na oczyszczenie swojej cery niskim kosztem i bez dużego wysiłku. Efekty oczywiście zależą od wielu rzeczy, ale przynajmniej niektóre z tych metod mogą okazać się zbawienne.

Szybkim sposobem na pryszcze może okazać się zmiana przyzwyczajeń

girl-102829_640W pierwszej kolejności najrozsądniej okazuje się zmienić parę nawyków oraz zastanowić nad tym, co powoduje u nas występowanie pryszczów. Często to już przynosi odpowiednie rezultaty, a nawet jeżeli nie, to w przyszłości zmniejszy szanse na wystąpienie kolejnych zaskórników już po przetestowaniu opisanych metod. Na pewno dobrze jest na początku spróbować ustalić źródło problemów – czy pryszcze pojawiają się po wysiłku fizycznym, a może po pewnych potrawach? Czy w chwilach miesiączkowania lub po zażyciu pewnych leków? Dzięki temu łatwiej nam będzie ewentualnie zmienić pewne zachowania lub w prostszy sposób określić to, co może być wartościową informacją dla lekarza, jeżeli domowe sposoby nie podziałają.

Kłopoty z trądzikiem zaczynają się od przytkanych porów skórnych oraz związanych z tym stanów zapalnych. Nietrudno więc domyślić się, że oczyszczanie skóry pozwoli nam je nieraz odblokować. Wystarczy zaledwie dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem – przemyć ją tonikiem do tego przeznaczonym, aby poprawić higienę cery, a tym samym jej wygląd. Czasem też nie zaszkodzi zabieg oczyszczania skóry u kosmetyczki. Niektóre rodzaje mydła oraz produkty z alkoholem negatywnie odbijają się na skórze, za to mydła antybakteryjne mogą być przydatną pomocą.

Kilka domowych sposobów na nieznośne pryszcze

  • Niestety również często to, co na siebie ubieramy źle odbija się na stanie naszej skóry. Sztuczne tkaniny często źle radzą sobie z prawidłową wentylacją, co skutkuje przepacaniem, a zwłaszcza w miesiące letnie oraz przy wysiłku fizycznym. Trzeba też dobrze dobierać piżamę, aby też zapewniała skórze możliwość oddychania. To zwłaszcza ważna uwaga, gdy krosty pojawiają się przede wszystkim na klatce piersiowej, plecach czy ramionach.
  • Nasza dieta również może odpowiadać za to, że ciało pokrywa się niezbyt estetycznymi wypryskami. Przede wszystkim potrawy smażone, słodycze, gazowane napoje, produkty ze sztucznymi barwnikami czy konserwanty doprowadzają do tego, że ciało wyrzuca sebum w nadmiernych ilościach, a więc w formie pryszczów. Należy przeprowadzić gruntowną reformę swojej diety, a zamiast niepożądanych składników wprowadzić posiłki, które obfitują w witaminy takie jak A, E, pochodzące z grupy B oraz cynk i siarkę – mogą one naprawdę odmienić nasz wygląd w pozytywny sposób.

Pora przedstawić teraz sposoby, które pozwolą nam mieć nadzieję na to, że nasza twarz czy inna część ciała odzyska swój zdrowy wygląd, jeżeli ciągle zmagamy się z plagą krost.

  • Bardzo użytecznym sojusznikiem okazuje się być czosnek ze względu na swoje działanie antybiotyczne. Należy zgnieść główkę, a następnie starannie rozsmarować ją po miejscach dotkniętych pryszczami. Unikamy jedynie z wiadomych przyczyn okolic oczu. Czosnek dobrze wpływa na trądzik, więc nie zaszkodzi mieć go pod ręką. Dajemy mu około kwadransa na działanie, a następnie dokładnie zmywamy i osuszamy swoją twarz.
  • Dodatnio na stan naszej skóry wpływa również cynamon. To łatwo dostępna rzecz, która może okazać się powodem dla sporej ulgi. Jedna z metod jego używania to zmieszanie z łyżką soku z cytryny, a następnie nałożenie na wypryski. Druga to zamienienie cytryny miodem i bardzo mocne zmieszanie – aż do uzyskania jednobarwnej papki. Nakładamy ją na swoją twarz nocą, a sam zabieg należy powtarzać codziennie przez dwa tygodnie.
  • Inną kombinacją, która może dać nam prawdziwe wytchnienie jest gałka musztardowa wzbogacona o mleko – charakteryzuje się ona niezwykle szybkim działaniem, jeżeli rzecz jasna to akurat taka wersja okaże się być optymalna dla naszych kłopotów. Ciekawie również sprawdza się pomarańcza, a raczej jej skórka, z której wytwarzamy coś na kształt pasty. W pierwszej kolejności ucieramy skórkę, a w drugiej zwyczajnie dodajemy ją do wody. Na zaskórniki dobrze oddziałuje natomiast sok cytryny połączony z taką samą ilością oleju z owoców ziemnych – mieszaninę nakładamy na twarz. Przegotowane mleko połączone z sokiem z cytryny dobrze nadaje się do przemywania twarzy. Woda różana z taką samą dawką soku z cytryny nadaje się dobrze do leczenia skóry, gdy takie połączenie nałożymy na siebie na około pół godziny, a następnie zmyjemy ciepłą wodą.
DX_600x800_1 Zachęcamy do zainteresowania się preparatem zwalczającym zmiany skórne Derminax. Preparat zawiera cztery skuteczne składniki o cechach bakteriobójczych, antyseptycznych i powstrzymujących niepożądane wykwity skóry. Dzięki temu skóra jest gładka i czysta. Cechą Derminax jest walka ze źródłem zmian trądzikowych poprzez: eliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii szkodzących skórze, brudu oraz martwych komórek skóry. Jednocześnie zapewnia stopniowe usuwanie blizn i krost na twarzy.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

  • Kolejny owoc potrafiący poprawić kondycję naszej cery to papaja. W całości, a więc ze skórką i nasionami, umieszczamy ją w blenderze, a następnie wytworzona tak papka powinna zostać nałożona w miejsce skażone niedoskonałościami, a przede wszystkim na ewidentnie zaognione pryszcze.
  • Warzywa też odgrywają istotną rolę w poprawianiu naszego wyglądu. Przykładowo świeży miąższ z pomidorów (również świeżych) nałożony na właściwe miejsca przynosi pewne efekty. Nie można również nie wspomnieć o utartych ziemniakach, które dobrze poradzą sobie z przeróżnymi problemami na skórze – wszelakimi zaskórnikami, wypryskami czy krostami. Można też przetestować świeże liście kozieradki wraz z wodą. Taki „preparat” nakładamy na noc, a zmywamy ciepłą wodą po przebudzeniu się.

Jak już jednak wspomniano – nie zawsze obędzie się bez wizyty u dermatologa.

Szybki sposób na pryszcze – domowe sposoby na krosty na twarzy
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply