Jak dobrać właściwą maść na trądzik

0

Bardzo dbamy o swoją twarz i często to ona decyduje o naszej atrakcyjności. Wynika to z bardzo prostego faktu – to ją widać jako pierwszą. Pod ubraniami widać jedynie naszą sylwetkę, a niekiedy tylko jej zarys, a włosy często są przykryte nakryciem lub maskujemy ich ewentualne niedoskonałości za pomocą odpowiedniego uczesania. Twarz natomiast wymaga ponadprzeciętnej dbałości. Używamy bardzo różnorodnych kosmetyków, aby ukryć to, co nam się nie podoba oraz po to, aby wyszczególnić nasze mocne cechy na przykład tuszem do rzęs. Zdarza się jednak, że skazę na naszej urodzie ciężko ukryć lub po prostu ze względu na jej uciążliwość i ciągłe powroty lepiej byłoby się jej definitywnie pozbyć. Do takich problemów bez wątpienia należą rozmaite blizny, przebarwienia oraz trądzik pod różnymi postaciami. Zaskórniki czy wypryski pojawiające się każdego ranka budzą frustrację oraz zwyczajnie pogarszają nasze samopoczucie. Są jednak sensowne sposoby na to, aby uporać się z nimi raz na zawsze. Szczególnie przydatne potrafią być właściwie dobrane pod nasze zapotrzebowania maści.

business-1287040_640Trzeba jednak zawsze też pamiętać o tym, co zdaje się wiele osób ignorować, a mianowicie o wizycie u dobrej klasy dermatologa. Nasze kłopoty nieraz można rozwiązać we własnym zakresie, ale jeżeli trądzik przybiera przewlekłą postać, kolejne środki pomagają jedynie chwilowo, a obszar naszej cery nim dotknięty jest na tyle duży, że bardzo trudno go zamaskować. Może okazać się na przykład, że sytuację w naszym organizmie rozwiązać może dopiero aplikacja specjalnych środków lub wystarczy maść, ale tylko taka, której nie nabędziemy bez recepty. Dobierając z kolei samą maść nie próbujmy za wszelką cenę szukać oszczędności – owszem, można znaleźć na rynku tanie i skuteczne preparaty, ale nie zawsze uda się nam ta sztuka, a suplement podejrzanego pochodzenia może raczej zaszkodzić niż pomóc. Dobrym pomysłem wydaje się więc weryfikowanie potencjalnych zakupów za pomocą opinii w sieci czy porady kogoś znajomego. Kupowanie w ciemno może ma swój urok, ale nie ma najmniejszego sensu w ryzykowaniu, gdy chodzi o nasze zdrowie.

Same maści dzielą się w swoim działaniu zazwyczaj na sterydowe oraz antybiotykowe. Na rynku nietrudno jednak również o takie, które łączą te obie cechy. Teoretycznie mogą dać one najlepsze rezultaty, ale tutaj koniecznie trzeba poinformować o pewnym stwarzanym przez nie zagrożeniu. Chodzi o ich silne działanie – za poprawą wyglądu skóry i zaleczeniem niedoskonałego fragmentu cery idzie osłabienie naczynek krwionośnych, rozcieńczenie skóry oraz otworzenie drogi bakteriom oraz grzybom już po zakończeniu kuracji czy nawet w jej trakcie. To kolejny argument za konsultacją ze specjalistą – zadecyduje on najlepiej o tym, kiedy zdecydować się na taki preparat. Dobrze też wykonać testy alergiczne, ponieważ część z maści zawiera składniki, które są w stanie podrażnić nasz organizm. Lecząc trądzik wpadniemy spod deszczu pod rynnę, bo nie dobierzemy korzystnej dla nas maści, a to nic przyjemnego.

Maści retynowe są w stanie wywołać uczulenie, ale jeżeli nie jesteśmy uczuleni na tę substancję, to możemy uzyskać bardzo dobre efekty – trzeba tylko pamiętać o unikaniu słońca, gdy jesteśmy nimi pokryci, bo może to doprowadzić do trudno usuwalnych podrażnień skóry. Lepiej wręcz na wszelki wypadek ogólnie ograniczyć ilość słońca, a więc zrezygnować z opalania. W zamian otrzymujemy jednak spore korzyści – nasza skóra zostaje zasilona olbrzymią ilością witaminy A. Ma ona zbawienny wpływ na zwalczaniu trądziku pospolitego oraz zaskórników. Ewidentną poprawę wyglądu skóry widać po trzech miesiącach ich stosowania.

Jeżeli zależy nam na środku dostępnym bez recepty, to na pewno zainteresuje nas maść cynkowa. Jej powszechna dostępność nie oznacza jednak, że nie jest godna naszej uwagi – wręcz przeciwnie. Lecznicze działanie wynika z regeneracji uszkodzonego naskórka oraz wygaszania stanów zapalnych, które w dużej mierze dają pole do rozwoju bakteriom, a uniemożliwiają prawidłową pracę naszemu ciału. Są łagodne i nieinwazyjne, ale brak dynamicznych efektów wynagradza ich bezpieczeństwo. Właściwie jedynym przeciwwskazaniem – poza alergią – może być stosowanie jej na otwartych ranach.

Trądzik ropny potrafi być prawdziwym utrapieniem – da się jednak z nim walczyć, jeżeli zdecydujemy się na używanie maści opierających się na ichtiolu. Są one również użyteczne w walce z czyrakami, stanami zapalnymi, wrzodami oraz oczywiście nagromadzeniem ropy. Są dosyć łagodne, ale alergicy powinni na nie uważać, bo są w stanie niestety podrażnić skórę użytkownika preparatu.

Nie zaszkodzi też dać szansy salicylowi. To kwas łagodnie złuszczający naskórek, który dzięki temu poprawia stan miejsc dotkniętych trądzikiem, łuszczycą oraz wypryskami. Mają one właściwość do odblokowywania porów, a więc eliminują przyczynę problemu. Można je bezproblemowo nabyć w aptekach bez recepty. Nie są jednak zalecane dla alergików oraz atopików, ponieważ mogą zareagować w sposób odbijający się na wyglądzie skóry.

Ciekawym wyjściem okazują się być również maści stworzone z ziół. Zwłaszcza istotną rolę w procesie leczenia naszej skóry potrafią odegrać te, które oparto o nagietek oraz rumianek – są antybakteryjne oraz działają łagodnie. Trzeba jednak liczyć się z długim czasem kuracji – zajmuje ona około roku – oraz wysoką ceną. Z tego powodu wspominamy o nich na samym końcu – jeżeli jednak szukamy czegoś niezbyt inwazyjnego i naturalnego, to mogą okazać się wyśmienitym wyjściem.

DX_600x800_1 Zachęcamy do zainteresowania się preparatem zwalczającym zmiany skórne Derminax. Preparat zawiera cztery skuteczne składniki o cechach bakteriobójczych, antyseptycznych i powstrzymujących niepożądane wykwity skóry. Dzięki temu skóra jest gładka i czysta. Cechą Derminax jest walka ze źródłem zmian trądzikowych poprzez: eliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii szkodzących skórze, brudu oraz martwych komórek skóry. Jednocześnie zapewnia stopniowe usuwanie blizn i krost na twarzy.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Dobrze też zadbać o to, aby wyeliminować ze swojego życia czynniki sprzyjające pojawianiu się trądziku. Często popełnianym błędem przez rzesze cierpiących z tego powodu jest używanie tylko środków go zwalczających, a nie pozbycie się jego źródła. Często prawdziwe powody może wykazać nam dopiero dermatolog, ale na pewno słodycze, smażone posiłki, solarium i nadmiar słońca oraz niewłaściwie dobrane pod względem materiałów ubrania potrafią wpędzić nas w kłopoty, a wtedy maści pomogą jedynie okresowo.

Jak dobrać właściwą maść na trądzik
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply