Jak dobrać właściwe ćwiczenia – zapytaj trenera

0

Wybór ćwiczeń, jakich potrzebujesz, aby móc osiągnąć zamierzone rezultaty to nie jest łatwe zadanie. W końcu samo pójście na siłownie jest niewystarczające, ale to dobry krok, by rozpocząć swoją przygodę ze zmianą dotychczas prowadzonego stylu życia. Pamiętaj jednak, że ćwiczenia, na które się decydujesz mogą Cię w łatwy sposób uszkodzić i tym samym zniweczyć wszystkie wysiłki. Bez wątpienia obecnie panuje moda na piękne i wyrzeźbione ciało. Cały świat mówi: musisz być zdrowy i mieć zgrabną sylwetkę. Wkoło powtarzanych jest mnóstwo uniwersalnych reguł, których zadaniem jest pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami. Jedno jest pewne – zmiana możliwa będzie za sprawą zbilansowanego jadłospisu oraz większej dawki ruchu. W natłoku informacji, które do nas docierają można się łatwo pogubić. Wystarczy chociażby sprawdzić w Internecie, jak ogromną ilość aktywności fizycznych możemy uprawiać. Nie każdy trening będzie jednak dla nas odpowiedni. Zupełnie inne ćwiczenia wybierzemy jeżeli chcemy wyszczuplić nogi, a inni, gdy jesteśmy zestresowani i potrzebujemy ujścia nagromadzonego stresu.

Jaki trening na dobry początek?

man-1203885_640Trening kardio to duża aktywność, która na jakiś czas podnosi nasze tętno. Za sprawą tego treningu nasze serce bije mocniej. Spala dużo kalorii oraz poprawia kondycję i wytrzymałość. Jest to aktywność zdecydowanie polecana dla wszystkich osób, które chcą schudnąć lub są kompletnie bez kondycji i chcą ją podreperować. Dodatkowo za sprawą kardio poprawia się stan zdrowia, ponieważ serce lepiej pompuje krew. Przy treningu kardio należy wspomnieć również o ćwiczeniach aerobowych. W przypadku tego treningu różne źródła podają różne informacje – jedne mówią, że jest to to samo co trening kardio a inne, że nie. Trening aerobowy to odmiana kardio – polega on na długotrwałym i jednostajnym ćwiczeniu. Przykładami treningów kardio jest:

  • bieganie,
  • pływanie,
  • skakanie na skakance,
  • rower,
  • rower stacjonarny itp.

W tym miejscu warto jest również wspomnieć o treningu siłowym. Za jego sprawą stajemy się silniejsi, ponieważ stymuluje rozwój mięśni. To ten trening sprawia, że ciało staje się bardziej wyrzeźbione. Trening siłowy wbrew ogólnie przyjętej opinii wcale nie musi być robiony z dużym obciążeniem. Możliwe jest wykonanie poprawnego i skutecznego treningu siłowego z małymi ciężarkami lub przy wykorzystaniu wagi swojego ciała.

Od czego warto zacząć?

Trening siłowy jest dobrym początkiem dla każdego nowicjusza. Za jego sprawą możliwe staje się spalenie kalorii. Im więcej masz mięśni, tym szybszą przemianę materii posiadasz i tym samym więcej kalorii potrzebujesz. Kolejny atut treningu to fakt, że ładnie rzeźbi ciało. Ponadto sprawia, że stajemy się mocniejsi i silniejsi. Przykładami treningów siłowych jest: trening na siłowni z użyciem maszyn, trening z hantlami, czy też zestawy ćwiczeń polegające na podnoszeniu własnego ciała. Bardzo popularną formą ćwiczeń w celu nabywania dobrej kondycji jest również trening interwałowy. Trening polega na przeplataniu bardzo intensywnych i mało intensywnych ćwiczeń. Będzie on odpowiedni dla wszystkich, którzy chcą schudnąć i nie ćwiczą po raz pierwszy. Warto nadmienić że jest to dosyć ciężka forma treningu. Za jego sprawą możliwa staje się redukcja tkanki tłuszczowej nie tylko podczas ćwiczeń właściwych, ale i również po treningu. Przykładami treningów interwałowych są: zestawy treningów interwałowych, zamienne bieganie: trucht i sprint oraz HIIT. Z kolei przykładami ćwiczeń na trening ujędrniający są ćwiczenia na konkretną partię mięśni, których zadaniem jest wzmocnienie i wyrzeźbienie.

Zumba, pilates a może joga ? Co mam wybrać

Wybór konkretnych ćwiczeń nie jest prostym zadaniem. Najważniejszą zasadą podczas doboru aktywności fizycznej jest zasugerowanie się efektami, jakie chcemy uzyskać. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby schudnąć to pamiętajmy, że oprócz diety powinniśmy również ćwiczyć. W ten sposób szybciej spalimy zbędne kalorie i pobudzimy metabolizm do pracy. W przypadku osób, które za cel obrały sobie zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie polecanymi zestawami ćwiczeń będą trening cardio – zarówno bardziej intensywne, jak i aerobowe, takie jak: bieganie, pływanie, skakanie na skakance, zumba oraz wszystkie rodzaje tańca fitness. Doskonale sprawdzą się także zajęcia typu fitness czy ćwiczenia z filmikami ukazującymi trening cardio. Dla osób zaawansowanych dedykowane są treningi interwałowe, np.: naprzemienny sprint na 80-90% możliwości i trucht, szybkie i wolniejsze pływanie oraz gotowe zestawy ćwiczeń interwałowych.

Jeżeli mamy szczupłe ciało, ale zależy nam na jego umięśnieniu to idealnymi zestawami ćwiczeń będą treningi siłowe oraz treningi rzeźbiące. Ponadto, gdy zmagamy się z cellulitem to treningi takie napną skórę oraz stworzą zarys mięśni przez co sprawią, że ciało stanie się bardziej jędrne. Po jaki trening siłowo-rzeźbiący warto sięgnąć? Do wyboru mamy: trening siłowy na siłowni z użyciem maszyn, trening siłowy z ciężarami, trening siłowy z wykorzystaniem swojego ciała lub z małym obciążeniem, ale większą ilością powtórzeń, wszystkie treningi na daną partię ciała, ćwiczenia na nogi, na brzuch, trening z piłką, ćwiczenia na ramiona, czy plecy czy pilates.

Może się zdarzyć, że czujemy się zbyt zestresowani i przytłoczeni codziennością. Szukając sposobu, który pozwoli się rozluźnić, warto pomyśleć o odpowiednim treningu. Mimo, że każda aktywność fizyczna dobrze działa na stres to jednak najlepsze są:

  • joga,
  • pilates,
  • stretching,
  • callanetics.

Ich zadaniem jest rozluźnienie całego ciała oraz wzmocnienie mięśni. Ponadto dają spokój ducha i sprawiają, że wszelkie napięcia znikają I mowa tutaj nie tylko o napięciach fizycznych.

MD_600x800

Polecamy produkt Metadrol przyspieszający szybki przyrost masy mięśniowej, zwiększający masę mięśni, łagodzący zakwasy, zwiększający wytrzymałość. Poprawia on również wyniki i osiągnięcia oraz zapewnia szybsze spalanie tłuszczu. Jego zalety obejmujące przyspieszenie procesu naprawy mięśni umożliwiają zwiększenie intensywności treningów, rozrost objętości mięśni. Dzięki temu można zwiększyć ilość treningów, co znacznie przyspieszy osiągnięcie wymarzonego celu.

Dzięki preparatowi Metadrol twoje mięśnie będą czerpać pełnię korzyści z każdego powtórzenia, a każda sesja ćwiczeń przeniesie cię na wyższy poziom.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Jeżeli zaliczamy się do grona osób nie mających dobrej kondycji to za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń będziemy mogli to zmienić. Aby poprawić sobie kondycję należy ćwiczyć trening kardio – jego wszystkie rodzaje są w tym przypadku wskazane. Kluczem do sukcesu jest pamiętanie, że w momencie, kiedy już uzyskamy dobrą kondycję, warto jest ciągle od siebie wymagać i podnosić poprzeczkę jeszcze wyżej. Trucht przez dwa kilometry nie będzie w pełni wystarczający na każdym etapie naszej drogi do poprawy swojej wytrzymałości. Zdecydowanie warto jest zwiększać dystanse oraz podkręcać tempo wykonywanych ćwiczeń. Na początku powinniśmy zacząć od wolnego wprowadzania zmian, aby zbyt szybko nie zniechęcić się.

Jeśli naszym problemem jest zbyt szczupła sylwetka to bardzo ważna staje się zmiana sposobu żywienia oraz wprowadzenie ćwiczeń siłowych, których zadaniem jest wyrzeźbienie ciała. Przede wszystkim chodzi tutaj o ładny zarys sylwetki. Polecanymi zestawami będzie na pewno: trening siłowy na siłowni przy użyciu maszyn, trening siłowy z ciężarami, trening siłowy z wykorzystaniem swojego ciała lub z małym obciążeniem ale większą ilością powtórzeń oraz wszystkie treningi skoncentrowane na danej partii mięśniowej.

Należy pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków najlepsze rezultaty będziemy w stanie uzyskać, jeżeli pomieszamy ćwiczenia. Warto skupić się na wykonywaniu ćwiczeń, które są związane z naszym problemem, ale aby osiągnąć spektakularne efekty warto dołączać również inne formy treningowe. Oprócz treningów siłowych dobrze jest również wprowadzić ćwiczenia skoncentrowane na rozluźnieniu mięśni. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybranie się raz na jakiś czas na jogę.

Jak dobrać właściwe ćwiczenia – zapytaj trenera
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply