Jak ukryć i zatuszować zmarszczki na skórze

0

Upływ czasu często ma na nas bardzo dobry wpływ. Nasze rysy twarzy stają się szlachetniejsze, pozbywamy się kompleksów czy problemów związanych z nadmierną produkcją pewnych hormonów, a przede wszystkim stajemy się mądrzejsze. Kolejne lata jednak nie tylko dają, ale też zabierają – jesteśmy bardziej podatne na urazy czy reumatyzm, a nasza uroda w pewnych aspektach zaczyna nieco tracić. Przykładowo włosy stają się słabsze, wypadają w małych ilościach, a niekiedy siwieją wcześniej niżbyśmy sobie tego życzyły. To jednak nie nasz jedyny problem – często dręczą nas zmarszczki, które potrafią nawet zaatakować jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Nie są one definitywnie ulubionymi towarzyszami żadnej kobiety. Niestety współczesny świat pełen zanieczyszczeń, zła dieta czy zgubne nawyki takie jak palenie powodują, że nietrudno o to, aby się pojawiły. Można jednak stosować wartościową suplementację czy kremy łagodzące je oraz opóźniające ich pojawienie się. Warto też poznać pewne metody, które sprawiają, że stają się one widoczne w znacznie mniejszym stopniu – może to być klucz do tego, aby nas nie denerwowały tak, jak robiły to do teraz.

Profilaktyka w zapobieganiu zmarszczkom

woman-768702_640Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie naszej skóry. Bez tego nie będzie złuszczać się w pożądany sposób i nabierze nieprzyjemnego suchego wyglądu. Z kolei taki wygląd eksponuje nasze zmarszczki – oczywistą więc staje się zasada regularnego dbania o to, aby sama nasza cera dobrze się prezentowała. W tym celu wypada skorzystać z kremów nawilżających, które powinny być używane zarówno rano, jak i wieczorem, jeszcze przed rozpoczęciem nakładania podkładu. Ważne – dobierzmy krem do naszego typu skóry, aby uzyskać naprawdę godne uwagi efekty.

Jak ukryć zmarszczki przy pomocy kosmetyków

Przejdźmy teraz do co najmniej równie ważnego podkładu. Na pewno nie powinny się znajdować w nim jakiekolwiek substancje oleiste, a on sam w idealnym wypadku harmonizuje się jedwabistą konsystencją. Stopień pokrycia zależny jest od naszych potrzeb – im więcej niedoskonałości pragniemy ukryć, tym lepiej musi on je kryć. Jeżeli jednak poza zmarszczkami nie mamy żadnych skaz, to wystarczą bardzo delikatne podkłady. Dobrze też dołożyć do tego puder rozświetlający, ponieważ nadaje skórze naturalniejszą barwę. Stosując takie kombinacje wyrównamy koloryt skóry, a do pozytywnie wpływa na maskowanie zmarszczek.

Dobierając podkład trzeba też koniecznie uwzględnić barwę naszej skóry, ponieważ nie można kosztem samego ukrycia zmarszczek postarzać się czy nadawać sobie nienaturalnego wyglądu. Zbyt ciemny podkład pochłania światło, co nadaje matowego, niepożądanego raczej wyglądu. Nie zaszkodzi nawet wybrać podkładu o ton jaśniejszego od naszej skóry, ponieważ odbija światło i nadaje poświatę świetlistości. To też sposób na uzyskanie efektownego blasku, który z kolei może sugerować nasz młodszy wiek, niż wskazują na to występujące zmarszczki, a więc nieco łagodzi skutki ich występowania w oczach innych osób.

Sam podkład powinien zostać nałożony w prawidłowy sposób – technika jednak nie należy do skomplikowanych. Nakładamy go na czoło, nos, brodę oraz kości policzkowe. Robimy to palcami w delikatny sposób, dbając o zachowanie równomiernych proporcji. Podkład został dobrze nałożony, gdy lekko przylega do skóry. Dzięki temu też wykryjemy, czy barwa podkładu na pewno pasuje – inaczej pojawią się mało estetyczne linie wynikające ze zbyt dużego rozstrzału między nakładanym tonem i kolorem naszej skóry.

Podkład nie zawsze okazuje się jednak idealnym sposobem na ukrycie trapiących nas zmarszczek. Dotyczy to zwłaszcza tych, które określamy mianem wargowo – nosowych. Często nakłada się tam podkład, co prowadzi w rzeczywistości do postarzenia tego miejsca. Trzeba zastosować jeden, dosyć łatwy trik, aby tego uniknąć. Chodzi mianowicie o nałożeniu podkładów obok zmarszczek, a następnie jego wyrównanie – w ten sposób uzyskamy odczuwalnie lepszy efekt niż zapełniając zmarszczki podkładem, co prowadzi wbrew naszym intencjom do ich wyróżnienia, a nie ukrycia.

Jak zatuszować zmarszczki w okolicach oczu

Często popełniamy również pewien błąd, gdy chcemy ukryć zmarszczki w okolicach oczu, a więc te, które sporo kobiet chce schować w największym stopniu. Wybieramy w tym celu kosmetyki w proszku – to zdecydowanie błąd, niestety często w nim tkwimy przez dosyć długi czas. Dużo sensowniej zainwestować w kremowe środki. Cienie pod oczami zlikwidujemy kosmetykami rozświetlającymi, a powiekę ruchomą potraktujmy kremem nawilżającym w małej ilości lub bazą do makijażu. To ułatwi utrzymanie się cieniom do powiek, które mają na celu maskować zmarszczki występujące na tym obszarze.

IS_600x800_2 Odkryj rewolucyjny produkt ImpreSkin, który redukuje i spłyca zmarszczki. Celem twórców preparatu były kobiety dojrzałe, marzące o jędrnej, opromienionej blaskiem skórze. Skuteczność ImpreSkin wynika z działania na poziomie komórkowym. Nie trzeba się martwić, że preparat maskuje jedynie objawy choroby.Dzięki niemu skóra wygładza się wzmacnia i napina, stając się optymalnie nawilżoną. Badania wykazały poprawę stany skóry po upływie 4 tygodni zażywania preparatu. Dawkowanie wynosi 2 kapsułki dziennie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Nie zaszkodzi też zadbać o to, aby unikać powstawania kolejnych zmarszczek – lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć, co wydaje się być rzeczą oczywistą, ale często niestety ignorowaną. Na rynku łatwo o rozmaite preparaty, które przynoszą dosyć skuteczne wyniki. Ciekawą propozycją jest Collagenics, który dzięki kompleksowemu działaniu skutecznie pozwala redukować ilość zmarszczek oraz zapobiega kolejnym.

Jak ukryć i zatuszować zmarszczki na skórze
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply