Jak wybrać boardshorty

0

Wypoczynek na plaży często stanowi zasłużoną nagrodę za bardzo ciężką pracę przez cały rok. Taka przerwa daje nam wiele możliwości spędzania swojego czasu w przyjemny sposób. Nie tylko możemy sobie odpoczywać wylegując się na ręczniku czy leżaku lub zanurzyć się w wodzie, ale otwiera się przed nami droga do wielu wspaniałych aktywności. Długie spacery po pobliskich miasteczkach, mecze siatkówki na piasku czy kochany przez wielu surfing lub nawet kajakarstwo – to wszystko podczas wakacji jest na wyciągnięcie naszej ręki. Błędem byłoby więc w jakikolwiek sposób odbierać sobie radość z takiego wypadu. Przykładowo nierozsądnym wyborem mógłby okazać się średnio wygodny strój, który sprawi, że zamiast czuć się swobodnie będziemy zmuszeni do ciągłego poprawiania go czy odmawiania sobie chwil ze sportem. Można wybrać zarówno typowe, popularniejsze spodenki, jak i spróbować czegoś nowego, przez wiele osób uważanego za lepszego. O czym mowa? Oczywiście o boardshortach, które na pewno znajdą od razu wielu zwolenników.

boardshorty1Przede wszystkim są one bardzo wszechstronne i świetnie spisują się również jako forma ozdoby. Pasują do każdej sylwetki, a dzięki większej długości łatwiej mogą przyciągnąć wzrok. Co bardzo ważne, nie ma jakiegoś jednego określonego wzorca, który sprawia, że dany model okaże się właściwy, a inny spowoduje złośliwe uśmiechy. Wszystko rozbija się jedynie o nasze poczucie estetyki, a więc nie ma powodów do obaw czy unikania eksperymentów. Wręcz przeciwnie – na plaży i tak nikt nie zna poza osobami, które z nami przyjechały, więc można zrezygnować z trzymania się kanonów wyznaczonych nam przez korporację czy inny zawód. Chcemy pstrokatych barw? Nie ma problemu. Może życzymy sobie kraty lub zabawnego nadruku? Proszę bardzo. A może jednak preferujemy nawet nad morzem stonowaną biel lub czerń? Nikt nie będzie miał absolutnie niczego przeciwko. W boardshortach mamy podobać się jedynie sobie i ewentualnej osobie towarzyszącej, jeżeli jej opinia znaczy dla nas tak dużo również podczas wypadu na plażę.

Boardshorty nie należą – w przeciwieństwie do typowych kąpielówek – do bardzo obcisłych strojów. Dają za to nieco luzu. Reguluje się je sznurowadłami, a a całość opinia się specjalnym rzepem. Taki rodzaj zabezpieczenia przed spadaniem okazuje się być dosyć skuteczny i co najważniejsze dla sportowców bardzo skuteczny. Na pewno nie grozi nam to, jeżeli rzecz jasna dobrze wszystko zapięliśmy, że nieudana ewolucja na desce surfingowej zmusi nas do szukania boardshortów na powierzchni wody. Tutaj pojawia się niezwykle istotna przy wyborze kwestia – znalezienie równowagi pomiędzy opięciem wokół ud i pozostawioną swobodą ruchów. Przesadny luz też nie okaże się najlepszym możliwym wyjściem, a z drugiej strony zbyt duży nacisk odbiera swobodę przy poruszaniu się, a więc wczasy zaczynają przypominać mordęgę. Naszym obowiązkiem jest przymierzenie boardshortów, jeżeli tylko mamy dostęp do takiego luksusu. Bez tego możemy w niezbyt miły sposób się rozczarować.

boadrshorty2

Nie możemy pozwolić sobie na zaniedbanie wyboru tkaniny, która posłużyła do uszycia naszych boardshortów. Jej niska jakość da o sobie znać dużo szybciej, niżbyśmy sobie tego życzyli – prawdopodobnie już przy pierwszym wyjściu na plażę. Dlatego nie wolno nam zignorować materiału – musi on obowiązkowo być lekki, przewiewny i szybkoschnący. Nikt nie lubi poruszać się w przemoczonych ubraniach, a ze względu na specyfikę naszego wypoczynku może nam się to przydarzyć całkiem szybko, jeżeli źle dobierzemy boardshorty. Nie tylko odczujemy to podczas wyjścia na ląd, ale też na pewno nie ułatwi nam do życia podczas spaceru po lokalnych atrakcjach. Nie będzie także mowy o tym, aby surfować bez dyskomfortu czy grać w piłkę plażową lub po prostu pobiegać ze swoimi dziećmi. Wymienione cechy to bez wątpienia kluczowe elementy przy wyborze tego, w czym spędzimy wakacje. Ignorując je możemy zapewnić sobie frustrujący wyjazd, natomiast pamiętając o nich szybko zapomnimy o tym, że w ogóle coś na sobie mamy – wygoda przede wszystkim.

Dobrze też, gdy nasze boardshorty są wyposażone w dostosowane do naszych potrzeb kieszenie. Z wiadomych przyczyn nie mogą one być identyczne jak te, które mamy w zwykłych spodniach – nikt nie wyobraża sobie chyba żwawej przechadzki po plaży czy wejścia do wody z niezabezpieczonymi w żaden sposób dokumentami lub telefonem. Nasze boardshorty nie obejdą się bez wodoodpornego etui, które uchroni wszystko to, co uważamy za szczególnie cenne. Nie ma sensu zastanawiać się nad innymi wersjami – jeżeli jednak je wybierzemy, to najpewniej po kilku wyjściach do morza i utraceniu czegoś przydatnego uświadomimy sobie, że nasz wybór nie był najrozsądniejszy.

Warto również dodać, że wbrew pozorom boardshorty mogą być też noszone przez panie, choć są to nieco inne, krótsze warianty. Niczym jednak w wygodzie nie ustępują męskim odpowiednikom, a to powinno być kluczowe. Luźność poruszania się, wodoszczelne kieszenie czy efektowne wzory – to wszystko staje się dostępne dla piękniejszej płci.

Jak wybrać boardshorty
4 (80%) 1 vote

Leave A Reply