Co jest najlepsze (dobre ćwiczenia czy krem) na cellulit wodny lub tłuszczowy

0

Co to jest cellulit?

Cellulit to dolegliwość, która dotyka wiele kobiet na całym świecie. W medycynie schorzenie to nazywa się lipodystrofią. Wbrew pozorom pojawienie się jej nie ma żadnego związku z wiekiem. Zarówno dojrzałe kobiety, jak i młode dziewczęta borykają się z nieestetyczną skórką pomarańczową, która nie tylko nie pozwala cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem, ale również może powodować ból. Przyczyn powstawania cellulitu należy szukać w gospodarce hormonalnej. Specjaliści twierdzą, że w dużej mierze to nadmierna produkcja estrogenu – żeńskiego hormonu płciowego ma największy wpływ na zmiany w tkance tłuszczowej. Cellulit objawia się pofałdowaniem skóry poprzez nierównomierne i niewłaściwe rozłożenie tkanki tłuszczowej. W niektórych miejscach mogą powstawać również guzki oraz zgrubienia, które nierzadko są przyczyną dolegliwości bólowych.

Czy cellulit można zwalczyć?

zen-865022_640Jest to pierwsze pytanie, które zadają sobie kobiety walczące z cellulitem. Oczywiście można a nawet trzeba z nim walczyć. Problem w tym przypadku nie rozwiąże się sam. Może wręcz postępować, a w takim przypadku powrót do formy jest niemalże niemożliwy. W aptekach i specjalistycznych sklepach istnieje ogrom preparatów łagodzących objawy cellulitu. Ich działanie jest różne – na jednych wpływają bardzo dobrze i szybko można zauważyć zadowalające efekty a u innych wręcz przeciwnie – efektu nie zauważa się w zasadzie żadnego. Regularne zabiegi ujędrniające skórę już od najmłodszych lat mogą uchronić nas przed cellulitem, ale nie tylko właściwa dieta i suplementy odgrywają tu znaczenie. Łatwo zauważyć, że u kobiet aktywnych fizycznie cellulit pojawia się znacznie rzadziej. Jest to wystarczający dowód na to, iż ćwiczenia działają w tym przypadku jedynie na naszą korzyść.

Najlepsze ćwiczenia na cellulit

Każda aktywność fizyczna wpływa poprawnie na naszą kondycję oraz na jędrność ciała. Jeśli jednak zauważymy, że mimo prób zapobiegania, pomarańczowa skórka zaczyna pojawiać się na naszym ciele warto wówczas sięgnąć po ciężką artylerię i rozpocząć skuteczne treningi, które mają za zadanie szybkie i trwałe pozbycie się problemu. Ćwiczenia należy dostosowywać odpowiednio do własnych preferencji. Przed jakimikolwiek ćwiczeniami warto jednak skonsultować się ze specjalistą, aby mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia treningu. Poniżej przedstawiamy najefektywniejsze ćwiczenia, które zwalczają lipodystrofię na poszczególnych częściach ciała.

Pośladki

Najlepsze ćwiczenia na pośladki, na których nie chcemy mieć skórki pomarańczowej to:

  • przysiady wykonywane z użyciem ciężarków

  • wykroki – ćwiczenie to należy wykonywać w 3 lub 4 seriach po co najmniej 15 powtórzeń na jedną nogę

  • martwy ciąg – to ćwiczenie, które wpływa na modelowanie i rzeźbienie sylwetki.

Ważne jest to, aby zadbać w tym miejscu o jak największe obciążenie. Chcąc uchronić więc mięśnie przed nadmiernym wysiłkiem na początku warto się oswoić z codziennym treningiem i sukcesywnie zwiększać podnoszone ciężary.

Uda

Ta partia ciała jest najbardziej narażona na pojawienie się skórki pomarańczowej. Ćwiczenia, które mogą nam pomóc to:

  • przysiady ze sztangą

  • mostek – na początek wystarczy jedna seria po około 15 powtórzeń każda.

  • wyrzuty nóg w pozycji klęku podpartego

Podobnie jak w przypadku pośladków również tu należy zadbać o odpowiednie obciążenie, które warto sukcesywnie zwiększać. Cellulit nierzadko atakuje także brzuch. Powyższe ćwiczenia sprawdzą się idealnie również w tym przypadku.

Oprócz powyższych ćwiczeń warto pamiętać również o tym, że na cellulit bardzo dobrze wpływają ćwiczenia rozciągające. Budowanie tkanki mięśniowej może ujędrnić ciało, ale nie spowoduje usunięcia lipodystrofii, która w skrajnych przypadkach może się dodatkowo uwydatnić wraz z rzeźbionymi mięśniami. Nie warto do tego dopuszczać, ponieważ jeśli to zrobimy, a problem będzie postępował to finalnie jedyną szansą na ratunek może okazać się interwencja lekarska. Jeśli chodzi o ćwiczenia rozciągające to sugerowany w tym miejscu jest aerobik lub joga. Osoby, które przez wiele lat ćwiczą chociażby balet również nie muszą martwić się o powstanie pomarańczowej skórki.

Trening samodzielny czy pod okiem specjalisty?

To kolejne pytanie, które zadają sobie kobiety walczące z cellulitem. Ćwiczenia, które mają służyć walce z dolegliwością są na tyle proste, że można wykonywać je samemu. Jeśli jednak istnieją ku temu przesłanki albo po prostu nie potrafimy zmotywować się do samodzielnych ćwiczeń można udać się na specjalistyczne treningi prowadzone przez trenerów personalnych. Dziś niemalże w każdym mieście znajdziemy specjalistów, którzy naprowadzą naszą codzienną aktywność fizyczną na właściwy tor.

CL_600x800_2

Zapraszamy do zapoznania się z suplementem Cellinea, którego zadaniem jest bezpieczne i skuteczne wyeliminowanie cellulitu oraz poprawa witalności skóry. Dzięki wyjątkowemu doborowi składników Cellinea trwale uwalnia od cellulitu i pozwala cieszyć się zdrową skórą na nowo. Kobiety stosujące preparat potwierdzają brak efektów ubocznych oraz zapobiegawczy wpływ na tworzenie się nowego cellulitu.

Zastosuj Cellinea, uwolnij się od skórki pomarańczowej i pozwól sobie na nowo poczuć gładkość skóry.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Dieta, kosmetyka i wytrwałość

Treningi to niestety nie wszystko. Oprócz nich warto zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe, które również mają wpływ na postęp lipodystrofii. Wszelkiego rodzaju kremy, maści i inne specyfiki, które powinny być zalecone nam przez lekarza również wpłyną na ujędrnienie skóry więc nie ma konieczności rezygnowania z tego. Cellulit najlepiej atakować z każdej strony wykorzystując możliwości. Wprawdzie jest to schorzenie, które nie zagraża ani naszemu zdrowiu, ani życiu. Celem kobiet jest jednak zwykle osiąganie jak najatrakcyjniejszego wyglądu a posiadanie fałd i zgrubień na skórze na pewno nie wpływa korzystnie na naszą kobiecość. Problemy estetyczne również można zwalczać. Każdy przecież ma prawo do tego, aby prezentować się jak najlepiej i czuć atrakcyjnie we własnym ciele.

Co jest najlepsze (dobre ćwiczenia czy krem) na cellulit wodny lub tłuszczowy
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply