Jak wybrać najlepszy krem pod oczy

0

Być może nieskazitelna uroda nie jest możliwa do uzyskania w pełni, ale dokładamy wszystkich możliwych starań, aby się chociaż do niej zbliżyć. Dzięki temu nie tylko stajemy się atrakcyjniejsze, ale też przede wszystkim lepiej się czujemy i pozbywamy dręczących nas niekiedy kompleksów. Na ideał składa się jednak bardzo wiele, nieraz niezwykle drobnych elementów. Przyjrzyjmy się samej skórze twarzy, aby to sobie w pełni uświadomić. Pozbycie się trądziku, a właściwie jego różnorodnych odmian to absolutna podstawa. Do tego wypadałoby, aby nasza cera była żywa i jędrna, a nie ziemista i wysuszona. Usta nie mogą być spieczone. Zbyt krótkie rzęsy czy zbyt mało gęste brwi nie pozwalają niekiedy wyeksponować piękna naszych oczu. Trzeba też umiejętnie maskować zbyt daleko przesuniętą linię włosów. Dobrze też opanować sztukę radzenia sobie z przemijającym czasem – zmarszczki dodają nam nieco powagi, a w niektórych przypadkach nawet odrobinę uroku, ale po prostu ich nie lubimy. Szczególnie potrafią zdenerwować, gdy pojawią się pod oczami, ale nie tylko one lubią atakować te rejony. Wynika to ze struktury skóry znajdującej się właśnie w tym miejscu – budujące ją włókna kolagenu i elastyny są jednymi z najsłabszych w całym organizmie. Miejsce to nie radzi sobie również dobrze z promieniowaniem słonecznym, a pozostałe trudności – jak na przykład zbyt mała wilgotność skóry – również mu nieszczególnie służą.

girl-1526879_640Dobór kremu pod oczy powinien więc być zależny od tego, czego konkretnie potrzebujemy. Duży wpływ na to ma sam wiek – dobrze już od dwudziestego roku życia zadbać o odpowiedni krem, aby dawać okolicom oczu niezbędne wsparcie i tym samym zapobiegać przedwczesnemu pojawieniu się tak znienawidzonych zmarszczek. Zanim jednak przejdziemy do konkretnej wiedzy dotyczącej doboru rodzaju kremu poświęćmy chwilę na inną istotną, a często lekceważoną kwestię. Chodzi o sposób dobierania produktów do pielęgnacji swojego ciała – rozmaitych kremów, suplementów czy innego rodzaju preparatów, które mają nam pomóc poradzić sobie z niedoskonałościami oraz nieubłaganym upływem czasu. Często kierujemy się jedynie impulsem i efektownym opakowaniem lub zgrabnym hasłem reklamowym. Powinnyśmy jednak przede wszystkim poddać produkt weryfikacji za pomocą dostępnych nam opinii w internecie oraz porad znajomych – nikt nie lubi wydawać pieniędzy na nieskuteczne środki. Sprawdźmy też medyczne atesty oraz skład, aby nie doprowadzić do reakcji alergicznej. Dodać też należy to, że niska cena w przypadku nikomu nieznanego specyfiku niekoniecznie musi oznaczać doskonałą okazję – może się okazać, że całość będzie bardziej szkodliwa niż pomocna. Decyzje dotyczące zakupionego kremu podejmujmy dopiero po zastanowieniu się, aby nie zmarnować pieniędzy i czasu. Na pewno sensowną zachętą może być obecność kwasu hialuronowego – to bardzo pożyteczna substancja używana nie tylko w medycynie estetycznej. Wskazana również będzie obecność ceramidów oraz witamin. Dobrze też zawczasu mieć świadomość tego, że krem może się przydać – dotyczy to zwłaszcza pań obciążonych genetycznie oraz o bogatej, a więc szybko się przez to starzejącej mimice.

Sam dobór kremów można podzielić wedle prostego kryterium – wieku użytkowniczki. Wprawdzie często mówi się, że wiek to tylko liczba, ale nie w tym przypadku – a przynajmniej wtedy, gdy pragniemy uzyskać faktycznie zadowalające nas rezultaty.

  • Zmarszczki mimiczne pojawiają się już w wieku dwudziestu lat, choć na początku są dosyć płytkie, a więc nie będą nas martwić. Jeżeli znajdujemy się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia, to kremy mają w pierwszej kolejności zapewnić nam właściwy stopień nawilżenia. Warstwa hydrolipidowa naskórka ma być wzmacniana każdą porcją przyjmowanego kremu – wtedy dopiero można mówić o skuteczności danego preparatu.
  • Po wejściu w kolejną dekadę życia lepiej natomiast skupić się na produktach, które rozprężają i rozluźniają skórę – pomaga to redukować zmarszczki, ponieważ ułatwia regenerację, a same mięśnie naszej twarzy poprzez napinanie się powodują powstawanie zmarszczek.
  • Po ukończeniu czterdziestu lat z kolei trzeba uporać się ze spadającym poziomem kolagenu, więc pomóżmy sobie w jego produkcji retinolem oraz witaminą C. To one mają stanowić bazę używanych przez nas kremów, a zwłaszcza tych nakładanych na noc.
  • Pięćdziesiąt lat to dobry czas, by zacząć stosować środki bogate w koenzym Q10 – to sposób na poprawę napięcia naszej skóry.
  • Po wkroczeniu w kolejne dziesięciolecie życia trzeba pamiętać o szczególnych potrzebach wiotczejącej już nieco skóry – łagodzące elementy, a także naprawcze i odmładzające są tymi, które stanowią o sile dobrego kremu.
IS_600x800_2 Odkryj rewolucyjny produkt ImpreSkin, który redukuje i spłyca zmarszczki. Celem twórców preparatu były kobiety dojrzałe, marzące o jędrnej, opromienionej blaskiem skórze. Skuteczność ImpreSkin wynika z działania na poziomie komórkowym. Nie trzeba się martwić, że preparat maskuje jedynie objawy choroby.Dzięki niemu skóra wygładza się wzmacnia i napina, stając się optymalnie nawilżoną. Badania wykazały poprawę stany skóry po upływie 4 tygodni zażywania preparatu. Dawkowanie wynosi 2 kapsułki dziennie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Nietrudno więc zauważyć, że najlepszy krem pod oczy to taki, który odpowiada zapotrzebowaniom wynikającym z naszego wieku. To one mają decydować w pierwszej kolejności o wyborze danego produktu, a nie jedynie przyciągający wzrok design czy dobra reklama. Skoro z wiekiem zmieniamy styl życia, to zmieniajmy również kosmetyki – na pewno dobrze na tym wyjdziemy.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy
4 (80%) 1 vote

Leave A Reply