Jak wyleczyć przebarwienia po trądziku

0

Niestety nasze ciało często pada ofiarą wielu różnych uprzykrzających życie okoliczności, które męczą je na różnych płaszczyznach. Jedni z nas są dręczeni przez – jeżeli mamy skupić się na kwestiach głównie estetycznych – wypadające włosy, innym dokucza niezbyt atrakcyjna figura, a jeszcze inni wpadają w kompleksy z powodu wyglądu swojej cery. Nie da się ukryć, że obecnie łatwo natknąć się na czynniki, które mocną ją podrażniają i prowadzą do szeregu nieprzyjemności. Chodzi między innymi o alergie, palenie, nadmiar słońca czy nieprawidłową dietę, a to z kolei skutkuje przebarwieniami, trądzikiem różnych odmian, zaskórnikami czy wypryskami. Nic z tego nie jest przyjemne, ale na szczęście możemy się uporać z tego rodzaju przeszkodami. Często wystarczy jedynie zmienić pewne elementy w swoim życiu, aby w końcu zyskać piękny wygląd albo przynajmniej wolność od skaz. Innym pomogą dopiero suplementy lub wizyta u dermatologa, ale można wygrać z tego typu niedoskonałościami. Co jednak robić, gdy już pokonaliśmy trądzik, ale na naszej skórze ciągle są ślady po tej walce?

girl-1403458_640Blizny potrądzikowe czy innego rodzaju przebarwienia biorą się przede wszystkim z zaburzonego procesu leczenia, a więc i gojenia naszej skóry. Wprawdzie sam zaskórnik czy wyprysk zostaje usunięty, ale nie oznacza to niestety dla nas tak pożądanej czystej cery. Dzieje się tak, ponieważ wokół martwej tkanki roi się cały czas od bakterii. Skóra więc nie regeneruje się we właściwy sposób – wręcz przeciwnie. Tkanka powstała w miejscu pryszcza jest zbudowana w niewłaściwy sposób. Oznacza to, że nasz sposób leczenia nie był do końca skuteczny lub nie wyeliminowaliśmy dalej tego, co powoduje u nas trądzik. To właśnie w tym zakresie nieraz popełniamy olbrzymi błąd – używamy suplementów czy leków, ale nie pozbywamy się tego, co w rzeczywistości drażni naszą skórę. Przejdźmy jednak już do metod usuwania przebarwień po trądziku, które pozwolą nam uwolnić się od szpecących nas naleciałości, nieraz równie frustrujących co same wypryski.

Warto też wiedzieć, że przebarwienie to tak naprawdę ostatni etap leczenia trądziku. Przedtem bowiem pojawia się blizna potrądzikowa – mylona z przebarwieniem – i jej leczeniu również warto poświęcić tutaj miejsce. Najlepiej pozbyć się takiej blizny za pomocą kilku dostępnych zabiegów. Bardzo częstym i skutecznym rozwiązaniem okazują się być dermabrazja oraz różne odmiany peelingów medycznych. Przynoszą one godne polecenia rezultaty, ale mogą być zdaniem lekarzy niebezpieczne, a w dodatku prowadzić właśnie do przebarwień. Z tego powodu sensowniejszą alternatywą może być zastosowanie lasera frakcyjnego. Pozostawia on na skórze mikrouszkodzenia, które jednak następnie regenerują się już w poprawny sposób. Usuwanie blizn potrądzikowych, choć na początku może to brzmieć szokująco, polega przede wszystkim na ponownym uszkadzaniu naszej skóry, aby ta mogła zregenerować się we właściwy sposób. Zabieg nieraz wymaga ponowienia, aby dał w końcu wymarzone rezultaty. Możemy teraz przejść do samych przebarwień w ich jak najbardziej dosłownym znaczeniu.

Przebarwienie to zazwyczaj czerwona plamka znajdująca się tam, gdzie wcześniej był pryszcz oraz blizna potrądzikowa. Może ona utrzymywać się nawet miesiącami, ale jeżeli tylko nasz organizm działa w normalny sposób, to sama w końcu zniknie nie oznacza to jednak, że nie ma sposobów, aby przyśpieszyć ten proces i pozbyć się być może dręczących nas kompleksów. Można to zrobić za pomocą specjalnego zabiegu wybielającego naszą skórę do pożądanej przez nas postaci. Stosuje się do niego laser oparty o technologię bromkowo – miedziową lub IPL, który oddziałuje na miejsce przebarwienia. Dobrze też zwrócić uwagę na używane przez nas kosmetyki oraz ewentualnie z nimi poeksperymentować – niektóre powodują reakcję alergiczną, a w tym przypadku objawi się powolnym przebiegiem znikania przebarwień. Trudno tu wskazać jedno, perfekcyjne wyjście, ponieważ nasze ciała, a więc także wrażliwe punkty różnią się od siebie i to, co pomaga jednemu zaszkodzi drugiemu.

DX_600x800_1 Zachęcamy do zainteresowania się preparatem zwalczającym zmiany skórne Derminax. Preparat zawiera cztery skuteczne składniki o cechach bakteriobójczych, antyseptycznych i powstrzymujących niepożądane wykwity skóry. Dzięki temu skóra jest gładka i czysta. Cechą Derminax jest walka ze źródłem zmian trądzikowych poprzez: eliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii szkodzących skórze, brudu oraz martwych komórek skóry. Jednocześnie zapewnia stopniowe usuwanie blizn i krost na twarzy.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Można również spróbować odwołać się do bardziej naturalnych metod. Przydatny okazuje się być napar z rumianku wzbogacony dodatkowo o solidną dawkę cytryny. Należy odlać pół szklanki wody i zamoczyć w niej jedną torebkę. Do takiego płynu wyciskamy sok zawarty w całej jednej cytrynie. Możemy teraz używać uzyskanej substancji w charakterze naturalnego tonika o właściwościach rozjaśniających. Olej lniany również można wymienić ze względu na jego pozytywne cechy – przyśpiesza regenerację skóry, a więc jej powrót do pożądanej przez nas postaci. Dzieje się tak dlatego, że ma w sobie duże natężenie kwasu omega – trzy. Wystarczy nim nacierać twarz, można też dodawać go do posiłków, ale jego smak nie każdemu odpowiada. Inną opcją z kolei jest skorzystanie z kremu dedykowanego rozjaśnianiu przebarwień – sprawdźmy jednak opinie, aby faktycznie rozsądnie go wybrać. Przede wszystkim w praktykach tych potrzeba regularności – bez tego zwyczajnie zmarnujemy czas.

Jak wyleczyć przebarwienia po trądziku
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply