Jak wyrobić muskulaturę – kaloryfer, biceps i sześciopak w domu lub na siłowni

0

Dbanie o swój wygląd jest powszechną praktyką i nie ma w tym niczego złego, o ile w imię tego nie robimy głupich rzeczy. Na naszą prezentację składa się bardzo wiele rzeczy. Na pewno nie wolno zaniedbywać nam higieny, powinniśmy dbać o uczesanie czy ubrania, a także wiele innych aspektów. Bez tego trudno sprawiać takie wrażenie, jakiego byśmy sobie życzyli. Niekiedy też nasza sylwetka nie daje nam spokoju. Wprawdzie bycie chudym lub nieco zaokrąglonym to nic złego, ale może zwyczajnie nam to nie odpowiadać, a przemiana swojego ciała nieraz pomaga pozbyć się kompleksów. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób zdecydowanie stara się poprawić swoją sylwetkę. Sposobów można znaleźć co najmniej kilka, a najlepiej jest, gdy stosuje się je równocześnie. Nie chodzi tutaj oczywiście o głupią przesadę, a o zbilansowane podejście do pracy nad sobą. Z siłowni lub innej formy treningu trzeba koniecznie też czerpać satysfakcję, a nie jedynie się tym zamęczać dla ładnych mięśni. Inaczej całość szybko nam się znudzi lub zacznie frustrować.

Jak “zrobić” sobie muskulaturę brzucha i innych części ciała

muskulatura1Kluczowym elementem pracy nad sobą będą przede wszystkim dobrane do naszych potrzeb ćwiczenia, a także poprawny sposób ich wykonywania. Fatalnym błędem okazuje się być – i niestety bardzo często popełnianym – niedbałe podchodzenie do poszczególnych przyrządów i zadań z nimi związanych. Prowadzi to do kontuzji, które komplikują życie i na długi czas potrafią wykluczyć z odwiedzania siłowni. Z tego powodu dochodzimy do prostego wniosku – potrzeba nam kogoś, kto zademonstruje nam poprawne formy oraz podpowie kilka dodatkowych rzeczy, o których nie mielibyśmy wcześniej pojęcia. Można poprosić o pomoc kogoś albo bardziej od nas doświadczonego, ale tu trzeba wybrać naprawdę rozsądnie, albo zwrócić się do trenera personalnego. Ta ostatnia przyjemność może nas nieco kosztować, ale za to mamy pełną świadomość tego, że nie dojdzie do żadnych niedopatrzeń i otrzymamy plan treningów podporządkowany naszym celom, a więc odczuwalnie szybciej będzie mowa o zadowalających rezultatach.

muskulatura2

Nie obędzie się też rzecz jasna bez diety przygotowanej pod to, do czego chcemy zmusić nasz organizm. Nie ma powodów do oszukiwania się – jedzenie, którym raczymy się na co dzień niekoniecznie będzie wpisywało się w to, czego potrzeba ciału przy tak wyraźnej zmianie jego wyglądu. Tutaj możemy próbować używać rozpisek z internetu – niektóre są bardzo dobre i z pewnością nam ułatwią osiągnięcie marzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że w dużej mierze to poszukiwanie metodą prób i błędów – pewne elementy zawsze podziałają i mogą przewijać się regularnie, ale szczegóły niekiedy mocno się różnią. Aby uniknąć ewentualnego mętliku w głowie dobrze jest skonsultować się z dietetykiem, który zna się na przypadkach tego rodzaju. Na pewno dobierze nam produkty oraz zasugeruje dania pozwalające przyśpieszyć nam naszą misję. Pomoc trenera osobistego czy bardziej wtajemniczonych znajomych jednak też – zwłaszcza w pierwszym przypadku – może nam dać naprawdę dużo. Nie wstydźmy się jedynie o nią poprosić, bo to absolutnie nic złego.

Nie warto również zapominać o wsparciu, jakie daje poprawnie dobrana pod nasze zapotrzebowania suplementacja. To paliwo do treningów i pomoc dla organizmu, jeżeli prawidłowo się je stosuje. Tutaj też należy zachować zimne i fachowe podejście, żeby nie popełnić błędów. Z pewnością nie należy próbować środków niedozwolonych i innych niż te, które są oficjalnie rozprowadzane oraz mają atesty – szkoda ryzyka nie tylko dla siebie, ale i bliskich z powodu podniesionej agresji. Jednak dobre spalacze czy kreatyny to produkty, które łatwo nabędziemy i dzięki nim poprawimy swój progres. Przy ich doborze kierujmy się recenzjami oraz opiniami osób, które znają się na tym temacie. Początkowo może nas to bowiem przerastać, ale z upływem czasu sami zrozumiemy tajniki dobrego doboru tego typu substancji. Na pewnym etapie trenowania mogą stać się dla nas kluczem do dalszego postępu, więc nie miejmy sobie za złe tego, że z nich korzystamy. To może nie podstawa, ale ważny składnik sukcesu.

Kimera_packshot

Polecamy produkt Kimera, ułatwiający spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbienie imponujących mięśni. W skład preparatu wchodzą dwie unikalne formuły: Propietary Kimera Complex i Thermoagen. Skutecznie poprawiają one efekty treningów. Starannie wyselekcjonowane składniki w sposób naturalny i bezpieczny pozwalają wykorzystać część rezerw tłuszczowych jako energię do ćwiczeń. Co więcej przyspiesza metabolizm, zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Co jeszcze będzie dla nas koniecznym elementem w trakcie treningów? Przede wszystkim utrzymanie odpowiedniej motywacji, aby dawać radę ciężarom nie tylko fizycznym, ale i tym, które pojawią się w naszej głowie. Regularność treningów może być zwłaszcza na początku pewnym kłopotem, bo łatwiej zostać w domu lub wyjść ze znajomymi niż przez godzinę męczyć swoje ciało, dlatego też możemy już na samym starcie wyznaczać sobie pewne rodzaje pomocy. Dobrym wyjściem może okazać się na przykład powieszenie zdjęcia wymarzonej sylwetki w jakimś często widywanym miejscu, motywacyjne hasła na telefon lub nawet zakład z kolegą. Nie zniechęcajmy się początkowym brakiem efektów lub zbyt wolnym przyrostem i rzeźbieniem muskulatury – to nagroda dla wytrwałych. Jeżeli odnotowujemy choć drobny progres, to się z niego cieszmy, bo to znak, że podjęliśmy dobrą decyzję. I pamiętajmy o jednym – tylko my sami możemy sobie zagwarantować takie ciało, jakiego pragniemy. Nikt inny.

Jak wyrobić muskulaturę – kaloryfer, biceps i sześciopak w domu lub na siłowni
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply