Jak zabrać się za skuteczne odchudzanie

0

Wiele kobiet bez skrępowania przyznaje, że większość swojego życia jest na diecie. Można powiedzieć, że te żartobliwe stwierdzenie doskonale obrazuje nasze podejście do odchudzania. Jesteśmy w stanie wytrwać na dietach odchudzających chwilę, krótki czas. Potem wracamy do dawnych nawyków i często jeszcze bardziej przybieramy na wadze. A przecież odchudzanie ma nie tylko polepszyć nasz wygląd, ale także sprawić, że zaczniemy się lepiej czuć, a nasz organizm pozbędzie się wielu problemów, np. zanieczyszczeń w jelitach. Jak więc zabrać się za skuteczne odchudzanie, by zmiany były trwałe? Poniżej przedstawiamy kilka rad, które pomagają zmienić nie tylko swoje odżywianie, ale także sposób myślenia. Sukces odchudzania tkwi bowiem w nas samych, a nie jakiś magicznych dietach czy tabletkach na odchudzanie.

Odchudzanie jako zmiana stylu życia

appetite-1239056_640

Wiele osób patrzy na odchudzanie jak na proces, który ma swój początek i koniec. Takie spojrzenie na zrzucanie zbędnych kilogramów sprawia, że już na starcie walki zakładamy, że podjęte przez nas działania – zmiana diety, wzmożona aktywność fizyczna, unikanie bomb kalorycznych, zabiegi kosmetyczne – w pewnym momencie się zakończą. Jak łatwo się domyślić, takie założenia sprawiają, że po osiągnięciu wymarzonej wagi wracamy do dawnych zwyczajów. Efekty są przewidywalne – powrót do stanu początkowego, nierzadko z kilkoma dodatkowymi kilogramami. Jeśli więc zamierzamy skutecznie schudnąć już na etapie planowania tego procesu musimy zdać sobie sprawę, że jest to zmiana na całe życie. Nie oznacza to oczywiście, że już nigdy nie będziemy mogli zjeść ciasta czy wypić alkoholu. Pewne restrykcje dietetyczne będzie można z czasem usuwać. Nigdy jednak nie wrócimy już do obżerania się chipsami przed kanapą. Mając świadomość rewolucji, którą chcemy przeprowadzić w swoim życiu, a zatem również w ciele, będziemy mogli świadomie podjąć decyzję czy rozpoczynamy odchudzanie czy też jest nam dobrze z tym, jak jest.

Schowaj wagę, wyciągnij centymetr

Jeszcze kilka lat temu, każdy dietetyk, trener personalny i doświadczony w odchudzaniu amator niczym wyrocznię traktował wagę. Kiedy jednak liczne badania laboratoryjne wykazały, że tkanka mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa, ważenie się okazało się niemiarodajne. Może się bowiem okazać, że mimo iż gołym okiem zauważamy zmiany w swoim ciele to waga ani drgnie, a nawet idzie w górę. Zaraz za zmniejszeniem znaczenia wagi, pojawiło się odejście od bardzo popularnego wskaźnika BMI. Obecnie coraz częściej wyznacznikiem efektów odchudzania są pomiary centymetrowe. Nie sposób bowiem oszukać centymetra. Jeśli nasze obwody ulegają zmniejszeniu, oznacza to, że dieta i treningi przynoszą oczekiwane rezultaty. Aby utrzymać motywację do odchudzania na wysokim poziomie, zaleca się dokonywanie pomiarów co 2 tygodnie. Jest to okres, w którym nasze ciało jest w stanie jakkolwiek się zmienić. Po osiągnięciu idealnej wagi, warto kontrolować swoje obwody raz w miesiącu. Dużo łatwiej bowiem zrzucić nadmiar w postaci 2 kilogramów, niż 10.

Określ cel i wyobraź go sobie

Wizualizacja to niezwykła pomoc w procesie odchudzania. Badania pokazują, że sportowcy, którzy wizualizują sobie treningi osiągają lepsze wyniki niż ich koledzy ćwiczący jedynie w realu. Dlatego przystępując do odchudzania warto określić sobie jasny i możliwy do osiągnięcia cel. Nieważne czy będzie to konkretny obwód w brzuchu, założenie ukochanej pary spodni czy konkretna waga. Jasno określony cel motywuje i dyscyplinuje. Jeśli cel nie jest łatwy do osiągnięcia, np. kiedy mamy do zrzucenia 20 kilogramów, warto podzielić cel główny na mniejsze odcinki i cieszyć się z każdego małego zwycięstwa. Podczas treningów, odmawiając sobie słodkiej przyjemności czy mając kryzys psychiczny wyobrażajmy sobie siebie w momencie osiągnięcia celu. W bardzo trudnych chwilach warto wziąć ukochaną przekąskę, o której marzymy, usiąść z nią przed lustrem w samej bieliźnie. Kiedy zobaczymy nasze znienawidzone fałdki tłuszczu z pewnością nie będziemy już w stanie przełknąć niczego kalorycznego. Taki zabieg możemy wykonywać za każdym razem, kiedy nachodzi nas słabostka

Nie czuj się inny

Wiele osób uważa, że wdrożenie diety odchudzającej jest drogie i problemowe. Zwłaszcza jeśli mamy rodzinę. Trudno bowiem oczekiwać, że codziennie będziemy przygotowywać dwa oddzielne śniadania, obiady i kolacje. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Odchudzanie to doskonała okazja do wdrożenia zdrowych nawyków dla wszystkich domowników. Jest to korzystne zwłaszcza dla dzieci. W końcu jeśli rodzice nie naucza swoich pociech dbania o swoje zdrowie, to nikt ich nie nauczy. Pamiętajmy – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Trudno natomiast oczekiwać, że nasze dzieci z dnia nadzień pokochają owoce, a porzuca frytki. Metoda małych kroczków i unikanie przesady będą najlepszym sposobem uzdrawiania domowej kuchni. Przygotowując posiłki dla rodziny, osoba na diecie także może zapewnić sobie dietetyczny posiłek. Wystarczy zamienić kalorycznego schabowego na mięso gotowane na parze czy nałożyć sobie więcej surówki niż ziemniaków. Zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste spowoduje, że cała rodzina będzie się lepiej czuła. Powstrzymanie się od grzeszków dietetycznych w momencie, kiedy nasza rodzina zajada się słodyczami czy fast foodami jest bardzo trudne. W tym wypadku także warto wprowadzić zmiany metodą małych kroczków. Może się okazać, że naszym domownikom dużo bardziej przypadną do gustu dietetyczne desery, np. sorbety zamiast lodów na śmietanie.

Wyeliminować przyczynę, a nie leczyć objawów

Nierzadko decyzja o rozpoczęciu odchudzania jest pochopna i podejmowana pod wpływem impulsu. Spotkaliśmy koleżankę sprzed lat, która nadal wygląda przepięknie, albo nasza żona rzuciła niewybrednym komentarzem o naszych piwnym brzuszku? Zaczynamy się odchodząc. Najlepiej natychmiast. Takie odchudzanie zakończy się równie szybko, jak się zaczęło. Nie jest bowiem decyzją świadomą. Zrzucanie wagi musi mieć gruntowne podstawy. Dlatego zanim zaczniemy wdrążać diety i forsować się na treningach kardio, warto przeprowadzić serię badań, które wyklucza zdrowotne przyczyny nadmiaru kilogramów. Powodów przybierania na wadze może być wiele, chociażby zaburzenia hormonalne czy uwarunkowania genetyczne. Co ciekawe, nadmiar kilogramów może być także objawem alergii pokarmowej, np. nietolerancji glutenu. Przeprowadzenie badań pozwala także wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do treningów.

GC_600x800_1

Zapraszamy do zapoznania się z rewolucyjnym preparatem odchudzającym. Green Coffee Plus powstał z myślą o ludziach chcących raz na zawsze zgubić zbędne kilogramy. Łatwo, szybko i bezpiecznie.

Ziarna zielonej kawy, których powstaje ekstrakt, zawierają substancję znaną od lat ze swoich odchudzających właściwości. Umożliwia ona bezpieczny, pewny i sprawdzony sposób regulacji wagi ciała. Zielona kawa jest pomocą w działaniu układu pokarmowego, krwionośnego, ma oczyszczający wpływ na organizm. Sprawia to, że ciało w naturalny sposób odmładza się. Nie ma niczego dziwnego w fakcie, że zielona kawa bije wszelkie rekordy popularności na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Cud diety, tabletki odchudzające i inne pułapki

Im wcześniej zdamy sobie sprawę, że odchudzanie jest procesem długofalowym i trudnym, tym większe są nasze szanse na odniesienie zwycięstwa w walce ze zbędnymi kilogramami. Przyjęcie za oczywistość tego, że trwałe i wymarzone efekty można osiągnąć wyłącznie ciężką pracą i szeregiem wyrzeczeń możemy uniknąć licznych pułapek. Droga na skróty prawie zawsze kończy się niepowodzeniem. Dlatego też unikajmy wszelkich diet cudów i tabletek, które mają nas świetnie odchudzić bez konieczności zmiany diety czy ćwiczeń. Sprzymierzeńcami w gubieniu kilogramów nie są też wbrew pozorom produkty light, ani sztucznie przetworzona żywność.

Jak zabrać się za skuteczne odchudzanie
Zostaw swoją ocenę !

Comments are closed.