Jak zadbać o właściwą normę cholesterolu LDL

0

Wraz z wiekiem nabieramy nie tylko doświadczenia i sił, ale też niestety stopniowo pogarsza się kondycja naszego organizmu. W bardzo dużej mierze zależy to od sposobu prowadzenia naszego życia – niezdrowe nawyki pokroju palenia papierosów czy picia alkoholu w większych niż minimalne ilościach, niezbyt dobrze ułożona dieta czy praca potrafią doprowadzić ciało do ruiny. Niekiedy same obciążenia genetyczne mocno ułatwiają nam popadnięcie w co najmniej średni stan zdrowia. Przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane – jednych dręczą uszkodzone stawy, innych nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca, a jeszcze kolejne osoby są zadręczane niewłaściwymi wynikami cholesterolu. Substancja ta budzi samą nazwą grozę pośród wielu osób i nie w tym niczego dziwnego – tysiące osób popadają w ciężkie choroby, a nawet umierają na skutek zignorowania tego elementu. Nie oznacza to jednak, że panika jest wskazanym zachowaniem – wręcz przeciwnie, utrzymywanie regularnych kontaktów z lekarzem oraz wpojenie sobie pewnych zachowań i zwyczajów pozwala utrzymać cholesterol w dobrej i zdrowej dla nas normie. Trzeba tylko spróbować.

appetite-1238631_640Trzeba koniecznie wiedzieć, że cholesterolu są dwie odmiany, a więc nie można na niego patrzeć jak na jeden, szkodliwy dla nas materiał. Wariant HDL to sprzymierzeniec dla naszego organizmu, ponieważ zapewnia odpływ temu cholesterolowi, którego nie chcemy w nadmiernych ilościach. Dzięki niemu rozpada się on w wątrobie podczas procesów metabolicznych. Nie powinien on spadać poniżej normy, natomiast lepiej utrzymywać go powyżej normy, bo wtedy dobrze wpływa na funkcjonowanie naszego serca. Analogicznie niedobory zagrażają chorobami z rodziny wieńcowych. Jego zaprzeczenie to z kolei cholesterol LDL. To lipoproteiny, które w normalnym wydaniu jedynie transportują potrzebne substancje pomiędzy tkankami organizmu oraz kluczową dla ich przemiany wątrobą. Jego nadmiar powoduje znacznie zwiększone szanse na wystąpienie chorób serca, które mogą nawet okazać się zabójcze. W celu głębszego poznania różnic oraz przede wszystkim sposobów zachowania prawidłowych proporcji obowiązkowo zwróćmy się do lekarza.

Dobrym sposobem utrzymania cholesterolu LDL w rozsądnej dawce będzie zmiana naszej diety na taką, w której ważną rolę pełnią chude ryby ze względu na obecność kwasów omega – trzy i omega – sześć, oleje roślinne, warzywa i produkty zbożowe. Nie wystarczy jednak jedynie wzbogacić swojej diety – pewne elementy po prostu rozsądnie będzie usunąć jak najszybciej to tylko możliwe. Wyda się nam to zapewne nieprzyjemne, ale lepiej przestawić się na nieco inny sposób odżywiania się niż paść ofiarą wielu groźnych powikłań i schorzeń. Wyeliminujmy więc duże ilości tłustych produktów pochodzenia zwierzęcego. To wbrew pozorom nie tylko tłuste mięsa, ale też masła czy mleko. W małych ilościach nie zaszkodzą, ale opieranie na nich swojej diety byłoby co najmniej nierozsądnym posunięciem. Często to właśnie w posiłkach tkwi główna przyczyna problemów zdrowotnych i to ich zmiana staje się kluczem do lepszego życia.

Powszechną przyczyną wzrostu złego cholesterolu do niebezpiecznych progów staje się również długotrwałe natężenie stresu. Możemy go ignorować czy twierdzić, że wymaga tego nasza praca oraz tryb życia, ale zadajmy sobie pytanie – czy ciągła presja w naszym życiu daje nam coś innego niż tylko realizację niektórych celów? Pogarszają się nie tylko nasze samopoczucie czy relacje z bliskimi, ale również stan zdrowia. Nie ma racjonalnych powodów do tego, aby dać się pozbawić lat życia czy komfortu z powodu cholesterolu wynikłego ze stresu. Unikajmy nerwowych sytuacji i znajdźmy sobie coś, co pomoże nam uspokoić naszą głowę. Krótkie nerwowe zrywy w życiu każdego człowieka są czymś normalnym, ale udowodniono, że ciągłe przebywanie w takim stanie odbija się negatywnie nie tylko na psychice. Może się więc okazać, że nie zaniedbania diety czy aktywności fizycznej spowodowały nasze obecne kłopoty ze zdrowiem, ale właśnie napięcie w pracy czy nerwowa atmosfera w domu.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Istotnym czynnikiem pozwalającym zredukować ilość cholesterolu typu LDL stają się ćwiczenia fizyczne. „Sport to zdrowie” to nie jedynie pusta maksyma, a efektywny sposób na to, aby zapewnić swojemu ciału właściwe proporcje różnych substancji. Być może na początku nie będziemy w tym widzieć sensu, ale regularnie ćwicząc z czasem zauważymy nie tylko obniżenie poziomu cholesterolu, ale i poprawę samopoczucia. Nie chodzi bowiem o ciężkie treningi – w końcu to ma być przyjemność i lek, a nie walka o sportowe trofea. Kilka półgodzinnych treningów w tygodniu w zupełności wystarczą – bieganie, basen czy jazda na rowerze to wspaniały sposób na relaks. Uwzględnijmy oczywiście nasz stan zdrowia oraz wiek i skonsultujmy się z lekarzem, aby właściwie dobrać ćwiczenia. Inaczej przecież może ćwiczyć senior, a inaczej młody, ale już mający problemy z cholesterolem człowiek. Trzeba też pamiętać o tym, aby nie trenować na czczo, bo to niedobre dla ciała. Przy nadciśnieniu należy się wystrzegać treningów statycznych, a więc na przykład siłowni.

Jak zadbać o właściwą normę cholesterolu LDL
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply