Jak zadbać o włosy by uchronić się przed ich wypadaniem

0

Mamy swoje atuty, aby przyciągać spojrzenia. Rzecz jasna różnimy się między sobą, a więc to, co o u jednej osoby jest mocną stroną staje się u drugiej zmorą. Kluczem staje się więc zamaskowanie niedoskonałości przy jednoczesnym wyeksponowaniu tego, czym błyszczymy. Są na to różne sposoby – dobrze dobrane ubrania, rozsądnie przygotowany makijaż, prawidłowo dobrana dieta i suplementacja, sport, a niekiedy pozbyć się jakiegoś mankamentu pozwala dopiero zabieg. Nie ma więc uniwersalnej porady, która pozwoli nam stać się uosobieniem piękna. Warto jednak zadbać o poszczególne aspekty, aby nie pozwolić im się z upływem czasu popsuć. To zwłaszcza konieczne, gdy zauważamy u siebie pierwsze symptomy pewnych niepożądanych przez nas procesów czy wiemy, że w naszej rodzinie występowały już w przeszłości takie problemy. Szczególnie bolesną zmorą dla wielu osób okazują się być wypadające włosy. Nawet jeżeli nie mówimy o mocnym łysieniu, to samo regularne tracenie włosów potrafi być okropnie frustrujące i niepokojące. W jaki więc sposób się przed nim sensownie uchronić?

beauty-15932_640Samo łysienie ma kilka odmian i dobrze się z nimi zapoznać. Łysienie genetyczne to takie, które uzależnione zostało od naszych predyspozycji. Łatwo je przedstawić na przykładzie mężczyzn – w zależności od postaci genu odpowiedzialnego za łysienie łysiejący ojciec może mieć łysych wszystkich synów lub jedynie połowę. Często poprzedza je łojotok oraz łupież tłusty, zwłaszcza wśród osób w młodszym wieku. W tym przypadku trzeba jednak zaznaczyć, że niekoniecznie równy będzie stopień natężenia łysienia – może być tak, że ojciec całkowicie wyłysieje, a syn jedynie będzie miał nieco wycofaną linię włosów lub na odwrót, podobnie może być z tempem tego niechcianego procesu. Inna istotna odmiana to łysienie androgenowe – wiąże się ona z nadmiarem hormonu znanego jako dihydrotestosteron lub przesadną reakcją organizmu. Prowadzi to do wypadania włosów oraz braku ich porostu. Może ten występować u kobiet powyżej trzydziestego roku życia. Do zwalczenia tej postaci stosuje się leki lub zabieg. Powodem tego rodzaju łysienia często bywa hormonalna antykoncepcja oraz terapie hormonami.

Również popularnym typem łysienia – a mimo to ciągle nieznane są jego dokładne przyczyny – jest łysienie plackowate. Charakteryzuje się ono tym, że na głowie pojawiają się ogniska wypadających włosów, jednakże dotyka ono pozostałego owłosienia na naszym ciele, a nawet rzęs. Wskazuje się dwie główne prawdopodobne przyczyny. Pierwsza z nich to pojawianie się stanów zapalnych, które stopniowo degenerują włosy i możliwość ich „wytwarzania”. Druga wiąże się z dużą ilością stresu, a więc chwilami takimi jak śmierć w rodzinie czy przeciążenie pracą. Nie da się również zaprzeczyć temu, że może mieć ono charakter dziedziczny. To o tyle nieprzyjemna odmiana tego zaburzenia, że może ona już zaatakować nawet w dzieciństwie, a w co złośliwszych wypadkach przemiany dotykają nie tylko włosów, ale i szpecą paznokcie w formie na przykład nieestetycznych wgłębień.

Czego więc unikać, aby nasze włosy pozostawały ciągle w dobrym stanie? Przede wszystkim wspomniany już stres może okazać się czynnikiem, który obciąża naszą głowę nie tylko psychicznie, ale i odbijając się na jej wyglądzie – widać więc, że nadmiar nerwów prowadzi nie tylko do siwienia. Również zbyt częste zabiegi na naszych włosach ewidentnie im nie służą. Lokówki, prostownice, suszarki – może i pozwalają uzyskać pożądaną fryzurę, ale osłabiają włosy, a zwłaszcza przy używaniu ciepłego powietrza. Warto również zatroszczyć się o swoją dietę – witaminy z grupy B, cynk, żelazo czy krzem to bardzo dobre dodatki. Głodówki czy restrykcyjne diety na pewno nie pomogą naszym włosom – to odcięcie organizmu od wielu pożytecznych elementów. Także przemiany hormonalne pokroju ciąży mogą wiele zmienić w biochemii naszego ciała, a więc i włosach. Nawyki takie jak palenie papierosów należy stanowczo odrzucić, jeżeli chcemy zachować mocne włosy, a przy okazji poprawić swoje zdrowie w wielu innych kwestiach.

Dobrze też dostosować nasze codzienne nawyki do pielęgnacji głowy. Mądrze jest na przykład zrezygnować z mycia głowy gorącą wodą, ponieważ nie oddziałuje ona najlepiej na stan naszych włosów – ciepła woda to rozsądniejsze wyjście. Nie szarpmy za włosy, a w czasie wcierania w nie szamponu stosujmy dokładne, koliste ruchy, bo to pobudza naszą skórę. Nie zaszkodzi również sięgnąć z pewnością po szampony pielęgnacyjne, wzbogacone o witaminy czy dedykowane osobom, które już dostrzegają u siebie osłabienie bądź wypadanie włosów. Ożywka do włosów należy do zalecanych inwestycji – im więcej dobrze dobranych substancji odżywczych tym dla nas lepiej z oczywistych powodów. Wodę z włosów należy też delikatnie wygniatać – gwałtowne tarcie doprowadza do mechanicznych uszkodzeń, a to jedna z ostatnich rzeczy, które życzymy sobie mieć na naszej głowie. Preparaty typu „mgiełka” do pryskania włosów ułatwiają nie tylko ich modelowanie, ale też są zwyczajnie zdrowe.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Na koniec na pewno nie zaszkodzi wspomnieć o doborze suplementacji. Mądrze dobrane produkty pozwalają wzmocnić włosy, zapobiec ich wypadaniu, a nawet pobudzić do ich wzrostu tam, gdzie już wypadły. Nie wpadajmy jednak w pułapkę eksperymentów na tanich środkach nieznanego pochodzenia – chodzi tu w końcu o nasze zdrowie oraz poprawę stanu głowy. Sprawdzajmy dostępne opinie oraz w razie takiej potrzeby zasięgnijmy porady specjalisty – to absolutnie żaden wstyd. Na pewno godny polecenia jest Follixin. To formuła opracowana i przetestowana w warunkach klinicznych, która działa dwutorowo – naprawia włos oraz troszczy się o jego cebulkę. Dzięki temu można uzyskać wartościowe rezultaty, a użytkownicy są zadowoleni. Dodatkowo forma aplikacji należy do niezwykle wygodnych – na pewno nie będzie to dla nikogo problematyczne. To tylko jedna z propozycji, ale na pewno nie należy jej lekceważyć – jej skutki mogą nas w pełni zadowolić zwłaszcza wtedy, gdy pamiętamy o tym, aby zastosować się do opisanych powyżej wskazówek.

Jak zadbać o włosy by uchronić się przed ich wypadaniem
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply