Jak zbić cholesterol do właściwego poziomu

0

Nasze zdrowie wymaga często tego, aby prawidłowo o nie zadbać. Jedni przez całe życie przechodzą bez większych problemów zdrowotnych, a inni niestety muszą pilnować się na każdym kroku. Często niestety do trudności doprowadzamy się sami poprzez niewłaściwy tryb życia. Oczywiście, trudno całkowicie uciec od niebezpiecznego w dużych dawkach stresu, ale przykładowo brak ruchu czy niezdrowy sposób odżywiania się są w bardzo dużej mierze zależne od nas. Czasem jednak i to nie uchroni nas przed rozmaitymi schorzeniami – predyspozycje o charakterze genetycznym są czymś, przed czym nie zawsze można uciec. Dotykają nas zróżnicowane kłopoty – bardzo często sięgają one dalej niż zwykłego przeciążenia ciała, które zazwyczaj stoi za dręczącymi miliony osób problemami ze stawami. Zwłaszcza niebezpieczeństwo sprowadza cholesterol. Jesteśmy nim straszeni na każdym kroku, ale dzieje się to zupełnie słusznie – potrafi on chociażby spowodować niezwykle groźne choroby wieńcowe. Lepiej więc zapobiegać mu jak najszybciej, aby nie stwierdzić pewnego dnia, że nasz organizm znalazł się właśnie w ruinie.

bacon-1238243_640Sam cholesterol to nie tylko ten przez nas niepożądany składnik. Mamy w ciele dwie jego odmiany. HDL to bardzo wskazany element, a jeżeli przekracza normę, to tylko lepiej dla nas – odpowiada za właściwe przetwarzanie produktów na linii wątroby oraz reszty naszego ciała. Natomiast cholesterol LDL odpowiada za „komunikację” w naszym ciele. To dosyć uproszczony schemat, ale tłumaczy jego rolę w organizmie. LDL niestety w zbyt dużej ilości zaczyna negatywnie odbijać się na naszej kondycji i to właśnie jego liczba stanowi tę, którą musimy bacznie obserwować, a w przypadku przesadnych wartości redukować.

Na pewno nie ma sensu w zwlekaniu z wizytą u lekarza, jeżeli zauważamy niepokojące nas symptomy. Bez tego zwyczajnie może się zrobić w pewnym momencie za późno. Sama procedura badania to z całą pewnością nic strasznego, a może nawet ocalić nasze życie. To od lekarza uzyskamy szereg przydatnych pouczeń, możliwość przejścia badań kontrolnych oraz leki służące doprowadzeniu naszego ciała do dobrej formy. Głupotą byłoby więc ignorowanie takich możliwości. Nie znaczy to jednak, że pewnych zachowań nie należy realizować we własnych zakresie – może to być dla nas zbawienne.

W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o właściwą jakość naszej codziennej diety. Często to ona stoi u podstaw naszych problemów zdrowotnych, więc to z nią należy się na początku rozprawić. Unikajmy potraw opartych o czerwone mięso, tłuste wędliny oraz podroby – powiększają one stężenie cholesterolu LDL w naszej krwi. Również białe pieczywo, fast foody, przekąski typu chipsów nie są dla nas rozsądnym wyjściem.

  • Także alkohol – poza winem – przynajmniej na jakiś czas musi zniknąć z naszego życia.
  • Masło, smalec oraz słonina, ale też tłusty nabiał pokroju serów nie są tym, co pomoże naszemu ciału – wręcz przeciwnie.
  • Same słodycze, szczególnie te posiadający tłuszcz cukierniczy, również należałoby na jakiś czas odrzucić.

Przyjrzyjmy się teraz temu, jakie substancje powinny zawierać nasze posiłki, aby nam służyć w walce z cholesterolem, a nie szkodzić. Kwas gamma-linolenowy (GLA), karnityna, lecytyna sojowa, pyłek kwiatowy, kwasy omega – trzy, beta – karoten, inotyzol, niacyna, błonnik pokarmowy, witamina C, sterole, stanole roślinne, witamina B, witamina E, likopen, luteina, flawonoidy i polifenole i allicyna są tym, czego nam nadzwyczaj mocno potrzeba w okresie redukcji LD. Poza tym podnoszą one poziom cholesterolu HDL, co samo w sobie jest dosyć dużą zachętą. Dostępne są w formie specjalnych, wyprodukowanych z nich preparatów, ale odnajdziemy je również w wielu warzywach oraz owocach, ale też zbożach, ziołach i rybach. Na bazie tych rzeczy możemy stworzyć wiele bardzo smacznych i przede wszystkim zdrowych dań, a więc po pierwszym szoku związanym z odstawieniem ukochanego steku czy smażonych kotletów na pewno polubimy naszą nową kuchnię. Łatwe do znalezienia w internecie przepisy z kolei nadadzą się w dużej mierze nawet dla największego kulinarnego beztalencia. Wbrew pozorom to nie w kuchni odbywa się główna zmiana w naszym życiu, gdy wypowiadamy wojnę cholesterolowi.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Naszym zadaniem staje się bowiem redukcja stresu oraz zwiększenie częstotliwości ruchu. Niełatwo z pewnością wyjść z pewnego rytmu opartego na presji, a zwłaszcza wtedy, gdy mamy ciężką pracę czy trudną sytuację rodzinną, ale należy odnaleźć coś, co zapewni nam odcięcie się od rzeczywistości i choć chwilę wytchnienia. Tygodniowy wyjazd czy wędkowanie to całkiem rozsądne propozycje – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz dostępnego czasu. Z kolei wysiłek fizyczny nie musi być zabójczy – dostosujmy go do naszego wieku oraz zdrowia. Kilka sesji po pół godziny poświęconych jeździe na rowerze czy pływaniu na basenie daje całkiem dobre rezultaty, a przy okazji jest niesamowicie przyjemne. Trening oparty na statycznym wysiłku jak ciężary to jednak nie najlepsze wyjście dla osób mających kłopoty z nadciśnieniem.

Jak zbić cholesterol do właściwego poziomu
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply