Jak wybrać najlepszą pastę, która najlepiej wybieli zęby?

0

Dbamy o swój wygląd w nawet najmniejszych detalach, a świadczy o tym chociażby malowanie paznokci przez kobiety czy przypinki do mankietów używane przez mężczyzn. Zgodzimy się jednak chyba wszyscy, że najistotniejszą rolę praktycznie zawsze pełni twarz. Nie pozwalamy sobie na to, aby – w miarę naszych możliwości oczywiście – pojawiła się na niej jakakolwiek skaza. Dbamy o likwidację wszystkich niedoskonałości. Każdego dnia spędzamy nad właściwym ułożeniem włosów, nakładaniem makijażu czy pozbywaniu się różnych niechcianych elementów przynajmniej kilka minut, w dodatku niezależnie od naszej płci. Nie inaczej jest z zębami, które w dużej mierze nas reprezentują. Regularnie odwiedzamy dentystę, dzięki usługom ortodonty nadajemy im właściwy kształt oraz stosujemy inne zabiegi. Kluczowe okazuje się jednak być zawsze mycie zębów, co najmniej dwa razy dziennie. Jeżeli o tym będziemy zapominać, to nic nie odratuje naszych zębów przed stopniowym popadaniem w coraz większą ruinę. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju pasta do zębów najlepiej spisze się dla naszych potrzeb.

Pasta przeciwko próchnicy

pasta_do_zebow1

Zapewne w pierwszej kolejności najchętniej sięgniemy po pastę przeciwko próchnicy, jako, że to dosyć powszechna i paskudna choroba. Posiada w sobie związek fluoru, dzięki czemu chroni przed pojawianiem się kamienia nazębnego. To typ pasty, która występuje również w kombinacji z innymi jej odmianami – zazwyczaj pasty tak właśnie działają. Dzięki składowi chemicznemu oraz poprawnemu rozprowadzania jej po zębach uzyskujemy gwarancję dwóch bardzo ważnych rzeczy.

  • Pierwsza to zahamowanie rozwoju bakterii, które wywołują wspomnianą próchnicę – chroni to przed atakiem choroby i zabija szanse na nią już w zarodku.
  • Druga funkcja to wzmacnianie naszego naturalnego szkliwa, co dodatnio wpływa na stan naszego uzębienia.

Nie ma innej opcji niż wpojenie sobie nawyku codziennego korzystania z takiej pasty, jeżeli marzymy o zębach w dobrym stanie. Każda osoba musi mieć pod ręką zawsze choć jedną tubkę takiej pasty.

Pasta dla wrażliwych dziąseł

Pasta dla podrażnionych dziąseł, jak sama nazwa wskazuje, ma ukoić nasze często nie najzdrowsze już dziąsła. Stosuje paradontozę, a więc chorobę, która nieleczona przez dłuższy czas i w groźniejszej postaci może doprowadzić do wypadnięcia zębów, czego zapewne nikt by sobie nie życzył. Zawiera w sobie różnego rodzaju środki antybakteryjne, które mają uchronić nas przed dalszymi komplikacjami i zażegnać istniejące problemy, a także produkty o charakterze przeciwzapalnym i łagodzące ekstrakty z szałwii, aloesu i rumianku. Są idealnym wyjściem, aby rozwiązać problemy z dziąsłami – o ile nie wymagają one już pomocy dentystycznej – ale stosuje się je raczej okresowo, a nie każdego dnia. Mają one tylko załagodzić nasze dziąsła oraz zapewnić ewentualną lepszą konserwację na przyszłość.

Pasta wybielająca zęby

Pasta wybielająca zapewni pomoc tym z nas, którzy chcieliby, aby ich zęby nieco chociaż wyjaśniały. Być może nie zastąpi nam fachowych usług specjalistów, ale może pomóc chociaż w pewnej części. Do ich składu wchodzą mikroskopijne granulki, które w trakcie mycia zębów ocierają o nadający żółtawą barwę osad i tym samym sprawiają, że odpada on od naszych zębów, przy czym istnieje również alternatywna wersja. Polega ona na tym, że do składu wchodzą tylko naturalne składniki, które rozpuszczają stopniowo osad. Teoretycznie taka pasta może sprawiać wrażenie czegoś, co daje jedynie korzyści, ale w praktyce musimy uwzględnić fakt, że jej nadużywania pogarsza wytrzymałość szkliwa oraz stan zębów. Jednakże używanie jej raz na jakiś czas może na pewno przynieść bardzo korzystne efekty.

IB_600x800_tran Proponujemy profesjonalny środek wybielający zęby iBright. Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru twoich zębów i zastanawiałeś się jak skutecznie i szybko wybielić swoje zęby, to iBright jest skierowany właśnie do Ciebie. Chcesz wiedzieć jak działa? Zapraszamy na stronę producenta dostępną poniżej. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o paście, zanim zdecydujemy się na jej zakup? Upewnijmy się, że produkt może chronić nasze zęby przez kilkanaście godzin i jego działania nie wyłączy spożywanie posiłków. Dobrze też zapoznać się z opiniami użytkowników, gdy sięgamy po wyroby inne niż dostępne w każdym supermarkecie najpopularniejsze i nie posiadające specjalnych zastosowań marki. Wreszcie kluczową rolę przy wyborze pasty powinien odgrywać nasz dentysta, który zna stan naszego uzębienia, posiada sporą wiedzę oraz może przewidzieć w przyszłości pewne konkretne problemy. Oczywistym musi być dla nas to, że współpraca ze stomatologiem to nie jedynie odbywane raz na jakiś czas i niekoniecznie przyjemne zabiegi, ale też dobór pasty do zębów czy pewnych nawyków żywieniowych. Na pewno doradzi on nam skuteczniej niż każda inna, nawet najbardziej zaufana osoba, ponieważ uczył się właśnie pod tym kątem przez wiele lat.

Jak wybrać najlepszą pastę, która najlepiej wybieli zęby?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply