Jaki jest koszt wybielania zębów? Czy można to zrobić za darmo w domu?

0

Na nasz ładny wygląd składa się bardzo wiele czynników. Dbamy o zachowanie odpowiedniej figury, opaleniznę oraz szereg innych czynników, ale największe znaczenie przywiązujemy zazwyczaj do naszej głowy. To ją widać przede wszystkim w trakcie rozmów z innymi ludźmi i to na niej widać najprędzej rozmaite niedoskonałości. Nie pozwalamy więc sobie na przykład na to, aby nasze włosy były matowe, wypadające oraz w nieładzie, trądzik psuł naszą cerę, a uśmiech coś szpeciło. Problemy z zębami są czymś dosyć powszechnym – krzywy zgryz, nadłamany ząb czy niezadowalająca nas barwa nie należą do rzadkości. Ze wszystkimi z tych przeciwności możemy jednak się uporać – zajmie to nam jednak trochę czasu oraz pochłonie przynajmniej część z naszych finansów. Rzecz jasna z niektórymi kłopotami – jak wspomniany już kolor uzębienia – w pewnej mierze można poradzić sobie we własnym zakresie. Warto jednak już teraz odpowiedzieć na pytanie o to, czy możemy całkowicie wybielić zęby w domu. Otóż zależy to od stopnia ich pokrycia rozmaitymi osadami czy kamieniem – co najmniej część z przedstawionych w dalszej części tekstów metod pozwala nam rozjaśnić swoje zęby, ale zależy to od stopnia zaniedbań oraz naszej własnej specyfiki. Nie należy tych sposobów rozpatrywać w kategorii darmowego rozwiązania wszystkich naszych zmartwień z kolorem zębów – inaczej gabinety dentystyczne nie musiałyby po prostu świadczyć tej usług, a rynek past i żelów byłby praktycznie martwy.

girl-1307018_640Stomatologowie najchętniej stosują na ten moment metodę laserową. Nazwa mówi właściwie wszystko, co musimy o niej wiedzieć – techniczne szczegóły najpewniej nie będą dla nas przydatne. Naświetlanie laserem stopniowo tanieje – kiedyś była to dosyć droga i przez to niedostępna dla zwykłych ludzi usługa, obecnie zabieg można wykonać w cenie zamykającej się poniżej tysiąca złotych. Ceny wahają się od ośmiuset do tysiąca pięciuset złotych – zależy to od naszego własnego stanu oraz cennika konkretnego fachowca. Być może jednak uda nam się trafić na ten zabieg w odrobinę tańszym wydaniu. Niektórzy dentyści oferują również specjalne nakładki, które kosztować nas będą od sześciuset do tysiąca złotych, a także lampy. Cena użycia tych ostatnich jest najbardziej zróżnicowana – może wynosić zarówno pięćset złotych, jak i trzy tysiące, choć tutaj kluczowy element to liczba zębów do „naprawienia” tym sposobem.

Duże znaczenie przy wybielaniu zębów – pozwalają je rozjaśnić o kilka tonów, co w wielu przypadkach okazuje się być w pełni wystarczające oraz zadowalające – mają również paski przyklejane do zębów. Są one nasączone specjalnymi płynami czy pokrywa się je żelami, które oddziałują na nasze zęby. Nie są one trudne w użyciu, a także nie trzeba ich szczególnie długo używać, stanowią więc bardzo pomocne wyjście dla niejednej osoby. Są bez wątpienia jednym z ciekawszych wyjść, jeżeli nie mamy ochoty, czasu oraz środków na korzystanie z pomocy dentysty – oczywiście jednak nie zastąpią jego pomocy w najtrudniejszych sytuacjach. Ceny są bardzo różnorodne, podobnie jak ilość tonów możliwych do uzyskania oraz jakość produktów. Najtańszy segment rozpoczyna się na dwudziestu złotych, a najdroższe modele sięgają nawet do okolic trzystu.

Specjalne pasty do zębów również mogą być dla nas całkiem ciekawą propozycją, o ile nie znajdujemy się w sytuacji, w której nasze zęby wymagają chociaż średniego poziomu rozjaśnienia. Przeciętna pasta do wybielania bowiem daje efekty na poziomie jednego – dwóch tonów, a więc na tyle duże, aby zauważyć różnicę, ale nie na tyle duże, aby usunąć efekty mocnych zaniedbań. Nie można również stosować jej przesadnie długo, ponieważ na dłuższą metę niszczy szkliwo zębów. Jej cena wynosić będzie zazwyczaj kilkadziesiąt złotych i nietrudno o produkty znajdujące się poniżej granicy pięćdziesięciu złotych, ale znajdziemy też takie, które zahaczają, a nawet przekraczają próg stu złotych. Pozostaje tylko pytanie tego, które dadzą rozsądne rezultaty – to już można zweryfikować lekturą opinii.

Można również poszukać innych rozwiązań – do takich należy chociażby zestaw iBright. To dosyć rozbudowana receptura oparta o specjalne kryształki oraz dołączaną do zestawu lampkę imitującą działanie tych, których używają dentyści oraz miernik pozwalający oceniać nasze postępy oraz działanie iBright. To ciekawe wyjście, które pozwala zdecydowanie odczuć poprawę o kilka tonów – nie bez powodu do całości dołączony został przywoływany już miernik, który ma na celu informować nas o postępach uzyskiwanych dzięki temu zakupowi.

IB_600x800_tran Proponujemy profesjonalny środek wybielający zęby iBright. Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru twoich zębów i zastanawiałeś się jak skutecznie i szybko wybielić swoje zęby, to iBright jest skierowany właśnie do Ciebie. Chcesz wiedzieć jak działa? Zapraszamy na stronę producenta dostępną poniżej. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Pokrótce omówmy teraz domowe sposoby – niekiedy przydatne, ale nie mogące jednak zazwyczaj dorównać tym, które już opisaliśmy. Na początek należy odrzucić pomysły pokroju stosowania sody oczyszczonej, soli czy soku z cytryny – są one bardzo szkodliwe, a ich skuteczność to niestety ciągle rozpowszechniany mit. Lepiej sięgnąć po skórkę od pomarańczy i używać jej do nacierania zębów za pomocą wewnętrznej jej części. Można też sporządzić z truskawek – dwóch lub trzech – papkę oraz użyć jej jako pasty do zębów tym bardziej, że truskawki mają właściwości oczyszczające zęby. Warto też rozdrobnić orzech włoski i zastosować go, ponieważ ma szereg dobroczynnych skutków wywieranych na nasze zęby. Jeżeli lubimy specyficzne wyjścia, to zaciekawić nas może popiół drzewny, któremu przypisuje się wybielające efekty. Można też spróbować sproszkowanego liścia laurowego, który do tego zapobiega próchnicy. Olejek goździkowy w małej ilości dodany do pasty do zębów też raczej pomoże niż zaszkodzi.

Jaki jest koszt wybielania zębów? Czy można to zrobić za darmo w domu?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply