Jaki prezent kupić nastolatkowi

0

Młody człowiek to przede wszystkim wymagania i obawy o jego los, ale też radości z jego sukcesów czy sama duma z umożliwienia rozwijania mu się. Nieraz musimy go niestety za coś ukarać lub naszym narzekaniem zmotywować do nauki, ale przecież równie często daje nam powody do tego, aby być z niego zadowolonym. Warto dać temu wyraz nie tylko za pomocą bardzo ważnych przecież pochwał czy ustępstw, ale też zapewniając przyjemny prezent. Mogą być ku niemu bardzo różne powody – urodziny, sukces w nauce czy sporcie lub po prostu jego dobre sprawowanie się i nasz nadzwyczaj radosny danego dnia humor. Czasem pojawia się jednak spory problem z doborem czegoś, co sprawi, że syn ucieszy się, a nie tylko grzecznościowo nam podziękuje. Trzeba znać swoje dziecko i wiedzieć o tym, co może go szczególnie uszczęśliwić. Warto też mieć kilka tropów, które sprawią, że poszukiwanie czegoś specjalnie dla niego zabierze nam nieco mniej czasu i przede wszystkim zapewni odpowiednio dużo radości po otrzymaniu upominku.

prezent_nastolatek1Nastolatkowie uwielbiają elektroniczne gadżety, dzięki którym nie tylko brylują przy rówieśnikach, ale też czerpią z nich wiele rozrywki czy nawet informacji. Często marzeniem naszego syna jest zakup nowego komputera lub konsoli do gier, dzięki czemu będzie mógł uruchomić nowsze tytuły. Może nam się to wydawać głupie, bo odciągnie go to od nauki czy sportu lub gry nie sprawiają dla nas wrażenia inteligentnej rozrywki, ale pomyślmy wtedy o nas samych. Czy wszystko czym się zajmujemy w wolnym czasie rzeczywiście nasz rozwija? Czy każdy film czy książka, którą wybieramy to faktycznie pozycja z górnej półki pchająca nas do poszerzenia swoich horyzontów? Oczywiście, że nie. Tak samo należy podejść do gier – mają po prostu dać nieco radości w wolny wieczór. Nie da się też zaprzeczyć temu, że potrafią one rozwinąć umiejętności językowe czy zdolność strategicznego myślenia. Na pewno nie są to rzeczy, które nie przydadzą się naszemu synowi. Jeżeli już poruszono ten wątek, to kontynuacja ulubionej serii gier to także wyśmienity pomysł na prezent.

Sport bywa sposobem na życie już od najmłodszych lat. Uczy regularności, niezłomnego charakteru, ale również pozwala uciec problemom w codziennej rzeczywistości czy nawet może stać się źródłem utrzymania dla mocno utalentowanych jednostek. Jeżeli nasza pociecha wykazuje talent do jakiejś dyscypliny lub po prostu uprawia ją dla przyjemności, to możemy jej okazać nasze poparcie w bardzo prosty sposób. Jeżeli konkretny rodzaj rywalizacji wymaga specjalistycznego sprzętu, a nasz syn go nie posiada lub nie sprawuje się on już najlepiej, to kupmy mu nowy. Jeżeli w jego dyscyplinie odbywa się w okolicy duża impreza, to zamówmy mu bilet na to wydarzenie. Może to być wspaniałą przygodą pamiętaną przez całe życia, która dodatkowo utrwali w nim miłość do właśnie takiej aktywności. Rzecz jasna głupotą byłoby spodziewanie się, a tym bardziej wywieranie presji na to, aby nasz potomek został kolejnym Messim czy Ronaldo, ale marzenia to nie grzech, wręcz przeciwnie.

prezent_nastolatek2

Na pewno też niegłupim wyjściem okaże się kupienie czegoś, co wiąże się z innymi pasjami naszego syna. Zapalony czytelnik na pewno ucieszy się z kolejnej książki ulubionego autora. W ten sposób nie tylko podtrzymamy jego pasję czytania, ale może nawet sprawimy, że postanowi samemu spróbować pisania i w jakimś stopniu pomoże mu to w jego przyszłym życiu. Również słuchanie muzyki przez dziecko, zwłaszcza, gdy lubi konkretne gatunki, a nie jedynie pojedyncze i zróżnicowane utwory sprawia, że możemy sprezentować mu płytę ukochanego zespołu. Jeżeli samemu gra na instrumentach, to być może nowy sprzęt sprawi, że łatwiej mu będzie osiągnąć to, czego chce i utrzymać odpowiednią ku jego celom motywację. Wstęp na koncert kogoś, kogo namiętnie słucha to doskonałe wyjście, jeżeli pragniemy sprawić mu rewelacyjny wieczór. Widać więc, że opcji związanych z kulturą jest mnóstwo i na pewno jakaś nam będzie odpowiadała.

Nasze możliwości jednak się tutaj nie wyczerpują, bo tak naprawdę ile dzieci, tyle opcji. Pierwsze męskie kosmetyki, ubrania, przedmioty do kolekcjonowania… To wszystko może spisać się idealnie, jeżeli tylko wstrzelimy się w preferencje naszego syna. Dlatego też przemyślmy porządnie nasze plany, aby mieć pewność tego, że wykorzystamy znajomość naszego dziecka do sprawienia mu radości. Nie bójmy się zapytać o to kogoś, kto dobrze go zna lub znajduje się w podobnej grupie wiekowej, a więc brata czy kuzyna. Osoby te najprawdopodobniej szczerze doradzą nam to, co akurat w danym wieku najmocniej spodoba się nastolatkowi. My może już nie nadążamy za duchem czasów – czy nasi rodzice nadążali? – ale możemy wyręczyć się czyjąś pomocą. Skorzystajmy z tego, aby nie sprawić synowi rozczarowania. Zapewne ukryje je za grzecznym uśmiechem, ale nie o to przecież chodzi – przypomnijmy sobie naszą uciechę, gdy ktoś trafił z podarunkiem właśnie dla nas. Dobrze dobrany prezent może podnieść nawet poczucie własnej wartości u dziecka i zostać potraktowany jako zasłużona nagroda.

Jaki prezent kupić nastolatkowi
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply