Jakich witamin potrzebują zdrowe i silne włosy

0

Dbanie o swoje ciało wymaga dostarczania mu potrzebnych elementów. Bez tego rozmaite zabiegi pielęgnacyjne często okażą się być zwyczajnie bezużyteczne lub jedynie będą maskować dręczący nas problem zamiast go rozwiązywać. Wie to chyba każda osoba, która przykładowo chciała zmienić swoją figurę – brak diety rujnował wszystkie nasze pomysły. Podobnie jest też z innymi aspektami związanymi z naszym wyglądem. Rozmaite niedoskonałości naszej cery również możemy przezwyciężyć zapewniając sobie dopływ tego, co akurat należy uznać za przydatne, a do teraz to zaniedbywaliśmy. Nie inaczej prezentuje się ta sprawa z naszymi włosami – jeżeli chcemy, aby były mocne, to musimy zadbać o to, co spożywamy oraz czym je pielęgnujemy. Oczywiście nie zaszkodzi też pozbyć się pewnych złych zwyczajów takich jak:

  • nadużywanie farbowania włosów,
  • suszarek,
  • lokówek,
  • prostownic,
  • chociażby palenie papierosów.

Warto przyjrzeć się temu, co sprawi, że nasze włosy staną się zdrowsze oraz mocniejsze, a także mniej narażone na różne nieprzyjemności.

Jakie witaminy zażywać na zdrowe i silne włosy

apple-18302_640Witamina A odgrywa dosyć istotną rolę, ponieważ to klucz do dobrego metabolizmu komórek rogowych. Z tego powodu znajdziemy ją z łatwością w wielu kosmetykach – dzięki temu rzeczywiście mogą działać w pożądany przez użytkowników sposób. Przybiera wtedy postać retinolu. Jeżeli go brakuje, to włosy stopniowo przeistaczają się w łamliwe, słabe i wysuszone, a brak uzupełnienia rezerw tej substancji może nawet doprowadzić do zahamowania dalszego wzrostu włosów oraz ich wypadania. Można tę witaminę wprowadzać do swojego organizmu za pomocą posiłków takich jak wątróbka, jaja, tłuste mięso, ale też sery czy mleko. Nietrudno o nią też w pewnych warzywach i owocach jak chociażby papryka czy pomidory. Widać więc, że z łatwością da się połączyć przyjemne z pożytecznym – przygotowujemy pyszne posiłki i jednocześnie dbamy o to, aby nasze włosy zachowywały właściwą postać. To na pewno przyjemniejsze wyjście niż na przykład restrykcyjne diety, które zresztą często szkodzą włosom.

Porost włosów wzmaga z kolei witamina B, choć chroni ona też przed niekorzystnymi procesami o charakterze zewnętrznym oraz częścią chorób. Ma ona kilka odmian i różnią się one pomiędzy sobą szczegółami w swoim działaniu. Witamina B1 to tiamina. Jej źródła to piersi z kurczaka, ziarna słonecznika czy poczciwy kotlet schabowy. Witamina B2 to ryboflawina. Dobrze w celu jej pozyskania jeść brokuły lub wieprzowinę. Obydwie te witaminy umożliwiają dobrą pracę gruczołów łojowych, poprawiają regenerację komórek i tkanek, a także stanowią zaporę przed łupieżem. Witamina B3 to niacyna. Jest ważna dla pracy układu krwionośnego, bo pozwala wytworzyć odpowiednią ilość czerwonych krwinek oraz doprowadza do poszerzenia naczyń krwionośnych. Jaki to ma związek z włosami? Dzięki niej właściwe substancje docierają właśnie do nich. Witamina B5 to kwas pantotenowy. Poprawia pigmentację włosów, a co za tym idzie stanowi zabezpieczenie przed siwieniem. Łatwo odnajdziemy ją brokułach i pieczarkach. Witamina B6 to pirydoksyna znajdująca się w sardynki, wątróbce czy owocach takich jak banany. Bez niej niemożliwy staje się podział komórek, dzięki którym włosy są w stanie rosnąć. Identyczną rolę odgrywa kwas foliowy, a więc witamina B9.Na koniec została witamina B12, czyli cyjanokobalamina, którą skonsumujemy w wołowinie i wątrobie kurzego pochodzenia. Umacnia włosy i zapobiega wypadaniu. Bez właściwej porcji witamin z tej grupy łatwo o łojotok.

Nie zaszkodzi też porcja witaminy, która uchroni nas przed paskudnym problemem łysienia. Chodzi mianowicie o biotynę, a więc witaminę H, która też dobrze działa w przypadku kłopotów z łysieniem. Spoza wymienionych już źródeł witamin dostarczana będzie do naszego ciała przez posiłki oparte o mąkę sojową, orzechy, pomidory, marchew, kraby i szpinak. Ponownie więc można sporządzić wspaniały posiłek i zrobić coś dobrego dla swojego organizmu – nie ma lepszego sposobu motywowania się do dbania o swoje włosy w regularny sposób.

Aby włosy były mocne i nie ulegały rozmaitym niekorzystnym warunkom potrzeba kolagenu. To substancja ważna również dla prawidłowego działania naszych stawów, ale i dla włosów jej duża ilość to prawdziwe błogosławieństwo. Dlatego też nie zapominajmy o tym, aby nasza dieta była bogata w witaminę C, która daje nam produkcję odpowiedniej ilości, a następnie przetworzenie kolagenu. Nietrudno wskazać sensowne źródła akurat tej witaminy – wystarczy chociażby pić sok z cytrusów czy je jeść, aby nie narzekać na jej braki.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Nienasycone kwasy tłuszczowe dobrze wpływają na nasze ciało na wielu płaszczyznach. Również tej związanej z włosami. Dostarczają one witaminy F, a ona przekłada się na ochronę dla naszych włosów. Dodatkowo nie zaszkodzi zatroszczyć się o dostęp do witaminy E. Dobrze oddziałuje ona na estetykę naszych włosów, ponieważ nadaje charakterystyczny połysk oraz jedwabistość, a to bardzo pożądane cechy. Jak widać wygląd doskonalą bardziej słuszne nawyki niż nadmiar kosmetyków.

Jakich witamin potrzebują zdrowe i silne włosy
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply