Jakie produkty spożywcze obniżają cholesterol

0

Nasze posiłki to nie tylko sposób dostarczenia sobie energii czy zwyczajna przyjemność, ale również to, co decyduje o naszej fizycznej kondycji. Często w tej kwestii zamykamy się jedynie na problem otyłości. Jeżeli od czegoś nie tyjemy w nadmierny sposób, to możemy spożywać dany typ pożywienia w dowolnych ilościach. To nieprawda – składniki naszych posiłków decydują o bardzo dużej ilości innych kluczowych kwestii. Przykładowo duża ilość smażonych potraw czy słodyczy powoduje powstawanie skaz na cerze, które z kolei stają się utrapieniem dla wielu z nas. Jednak błędy w diecie mogą mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, ponieważ prowadzą nawet do chorób serca. W jaki sposób? Chociażby poprzez spowodowanie nadmiernej produkcji cholesterolem typu LDL. Ta substancja w racjonalnych ilościach – wespół z „dobrym” cholesterolem HDL – jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jednakże jej nadmiar stopniowo go wyniszcza i może spowodować chociażby powikłania o charakterze wieńcowym. Z tego powodu trzeba w swoim życiu zatroszczyć się o graniczenie tłustych posiłków pochodzenia zwierzęcego (niektóre mleka, masła i oczywiście mięsa), odpowiednią ilość ruchu oraz relaksu tłumiącego stres. Nie znaczy to jednak, że na tym można poprzestać walkę z cholesterolem – zwłaszcza, jeżeli sprawia nam problemy od dłuższego czasu. Dobierajmy posiłki, które skutecznie obniżą jego ilość. Przyjrzyjmy się kilku składnikom, które na stałe powinny wejść do naszej diety.

Stosowanie błonnika w walce z cholesterolem

olive-oil-968657_640Błonnik powszechnie kojarzy się z wysoce dobroczynnymi właściwościami. Zupełnie słusznie, ponieważ dzięki niemu można poprawić nasz stan zdrowia na wielu płaszczyznach. Co nas szczególnie interesuje – również pozwala obniżyć do normy poziom cholesterolu w wariancie LDL. Pozwala on uzyskać tak potrzebne do wygodnego życia uczucie nasycenia, a przy tym nie prowadzi do tuczenia się organizmu – a obrastanie w tłuszcz to nic dobrego przy kłopotach z cholesterolem. Potrzeba w naszej diecie jego stosunkowo małej dawki – wystarczy już trzydzieści pięć gramów. Odnajdziemy go w:

  • warzywach,
  • owocach,
  • produktach zbożowych,

a więc łatwo na tej podstawie o różnorodne i bardzo smaczne potrawy. Pozwala to przede wszystkim łagodnie przejść na dietę bez poczucia zbytniej straty, gdy rozstajemy się na przykład z ukochanymi stekami – są inne przysmaki, którymi możemy je zastąpić. Nie zaszkodzi też korzystać z błonnika rozpuszczanego w wodzie – pozwala on zaniżyć poziom testosteronu. Najpopularniejsze produkty go zawierające? Makarony, pieczywa oraz kasze. Jak widać opcji zdecydowanie nie brakuje.

Uwaga na spożycie białka

Nie można zapominać o tak elementarnym składniku diety każdego człowieka, jakim jest niewątpliwie białko. Znajduje się ono w mięsie, jednakże osoby cierpiące z powodu cholesterolu powinny dokładnie przefiltrować jego rodzaje – niektóre przyczyniają się do zwiększania jego poziomu. Tłuste mięso to uwielbiana zwłaszcza przez mężczyzn baza dla potraw, ale trzeba zwyczajnie z niej zrezygnować. Zamiast tego warto sięgnąć po mięso chude, którego źródłem są ryby. Dostarcza ono bardzo użytecznych kwasów z rodziny omega – trzy oraz omega – sześć, a przy okazji może ono trafić do gustów wielu osób. Przydatną alternatywą staje się również soja – nie tylko nietrudno w niej o przydatne składniki odżywcze, ale też pozwala ona obniżać natężenie cholesterolu LDL, więc potrawy o nią oparte powinny zagościć w naszej diecie. Około piętnastu procent naszej diety ma stanowić białko, najlepiej pochodzenia mięsnego, mlecznego oraz z roślin strączkowatych.

Stres – nasz wróg w walce o zdrowie

Trzeba jednak pamiętać również o wspomnianych już na początku ruchu oraz redukcji stresu. Bez tych elementów nawet najlepsza dieta potrafi nas zawieść, ponieważ inne czynniki działają niestety mocno przeciwko nam. W pierwszej kolejności zadbajmy o to, aby unikać długotrwałego napięcia lub przynajmniej sensownie je rozładowujmy. Czas spędzony z rodziną, pasja pozwalająca odciąć się od rzeczywistości czy dłuższy urlop – to wszystko może pomóc nie tylko naszej psychice, ale też ciału w redukcji cholesterolu LDL. Zadbajmy również o dołożenie ćwiczeń w wymiarze około pół godziny kilka razy na tydzień. Wykonujmy je w taki sposób, aby dostosować je do naszego wieku czy stanu zdrowia – nie chodzi tu o przemęczenie się, a jedynie danie okazji ciału do rozruchu. Jeżeli mamy trudności z tytułu nadciśnienia, to nie zaszkodzi an pewno rezygnacja z treningu statycznego opartego na ciężarach. Spacery, bieganie, jazda na rowerze czy basen – to wszystko połączy relaks i zachowanie ciała w dobrej kondycji.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Nie ignorujmy też regularnego badania poziomu cholesterolu oraz wizyt u lekarza. Pozwoli nam to monitorować zmiany i wykrywać to, co mogłoby być dla nas groźne. Być może konieczne okaże się także przyjmowanie pewnych leków – nie zwalnia nas to jednak ze zmian w diecie oraz pewnych poprawek w ogólnym stylu życia. Na pewno mocno nierozsądnie byłoby jednak rezygnować z usług specjalisty, gdy mamy do czynienia z tak podstępnym wrogiem – „złym” cholesterolem.

Jakie produkty spożywcze obniżają cholesterol
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply