Jakie są objawy wysokiego poziomu cholesterolu

0

Naszemu zdrowiu zagraża obecnie niezwykle wysoka liczba szkodników. Co prawda postęp medycyny jest gigantyczny i pozwala wyeliminować zdecydowaną większość niebezpieczeństw, a my żyjemy przeciętnie znacznie dłużej, jednakże postęp cywilizacyjny ma swoje konsekwencje – łatwiej obecnie o pewne schorzenia i niepokojące przemiany w naszym ciele niż kiedyś. Chociaż przykładowo bóle stawów to nic nowego, to jednak wywołują je obecnie nie tylko ciężkie warunki pracy, ale też coś zupełnie przeciwnego, a więc brak ruchu. Przykłady tego pokroju można z łatwością mnożyć, a stykamy się z nimi nawet na powierzchni naszej skóry czy włosów – osłabienie cebulek lub rozmaite formy trądziku to często wyniki zanieczyszczonego powietrza, składników naszej diety czy podrażnienia alergiami. Pośród wszystkiego prym wiedzie jednak cholesterol jako jeden z najgroźniejszych wrogów każdego z nas. Obecny sposób życia:

  • duża ilość stresu,
  • mało sportu,
  • dieta obfitująca w tłuste odmiany mięsa,
  • ogólnie tłuste posiłki

dał mu znakomite warunki do tego, aby zbierał swoje żniwo pośród ludzi w każdym wieku, nie tylko wśród tych najstarszych.

caucasian-84418_640Trzeba koniecznie wiedzieć o tym, że hasło „niebezpieczny cholesterol” jest dosyć ogólnikowe i nie oddaje całej prawdy. Przede wszystkim sam cholesterol ma dwie, odmienne od siebie frakcje. Obie są jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu i nie da się – a właściwie nie wolno – się ich całkowicie pozbywać. Cholesterol odmiany HDL to nasz dobry przyjaciel – nie tylko można mieć jego stężenie przekraczające normę, ale nawet może to być dla naszego zdrowia wskazane. Wynika to z prostej przyczyny – odpowiada on jedynie za rozkładanie substancji na linii wątroby i reszty narządów. To jedynie pomoc dla naszego metabolizmu. Cholesterol wariantu LDL natomiast transportuje produkty metaboliczne po całym ciele. Jego nadmiar jednak stopniowo zalewa nasze ciało i pogarsza przepustowość w organizmie. Mocno więc upraszczając potrafi doprowadzić do „zatkania się” serca oraz jego okolic.

Cholesterol to o tyle podstępny wróg, że najczęściej jego objawy wykrywamy dopiero wtedy, gdy już przekonamy się o jego mocy – źle działający układ krążenia czy udar często sprawiają, że dopiero wtedy badamy swój poziom cholesterolu. Z tego powodu, jeżeli wiemy, że w naszej rodzinie były problemy na tym tle lub nasz styl życia może sprzyjać jego namnażaniu się, warto poddawać się regularnie badaniom w celu jego wykrycia. Takie okresowe testy pozwalają wręcz uratować życie – jeżeli szybko podejmiemy walkę z nadwyżkami cholesterolu to nie odczujemy jego zabójczych niekiedy skutków. Również szybkie trafienie pod opiekę lekarza tylko pomaga – dostosuje on dietę do naszych potrzeb, zaleci odpowiednie ćwiczenia oraz mocniej zmotywuje nad do porzucenia tego, co negatywnie odbija się na naszym ciele. Bez niego też nie uzyskamy dostępu do leków, które niekiedy będą niestety konieczne dla zbicia cholesterolu. Unikanie kontaktu z medykiem to fatalna decyzja.

Istnieją jednak pewne symptomy, które powinny nas zaniepokoić i mogą wskazywać na podwyższony poziom cholesterolu. Nie zawsze jednak występują, więc o samym kłopocie z cholesterolem LDL możemy dowiedzieć się dopiero na badaniach lub wtedy, gdy już odbije się na naszym zdrowiu. Wokół naszych oczu mogą pojawiać się żółte i małe grudki, które również niekiedy są widoczne na kolanach oraz łokciach. To tak zwane żółtaki cholesterolowe. Jak nazwa wskazuje – formują się wtedy, gdy mamy zbyt dużą ilość cholesterolu w naszej krwi. Również bóle nóg to niepokojący sygnał. Jeżeli odczuwamy zmęczenie przy poruszaniu się – nawet dosyć spokojnym tempem – to są spore szanse na to, że to właśnie efekt przesadnej ilości cholesterolu. Jeżeli w dodatku mamy nadprogramowe kilogramy, to tym większe szanse na to, że mamy powód do przeprowadzenia gruntownych badań. Widzimy jednak, że symptomy podwyższonego cholesterolu nie należą do najbardziej oczywistych, przez co ignorujemy zagrożenie.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Zupełnie niesłusznie, bo to groźny przeciwnik. Nieleczony cholesterol prowadzi do choroby wieńcowej, która ostatecznie może nas nawet zabić. Objawia się ona przewlekłymi bólami w klatce sercowej, jako, że atakuje ona serca. Może on kojarzyć się z uczuciem dławienia, a w dodatku drętwieją czasem ręce lub kark. Nietrudno też o poczucie niepokoju, kołatanie serca, duszności czy zawroty głowy. Im bardziej choroba jest zaawansowana, tym częściej objawy występują – nawet wtedy, gdy odpoczywamy. Jeżeli jesteśmy już w tym momencie, to nasze leczenie przybiera zdecydowanie bardziej skomplikowaną postać. Łatwo więc o wysnucie poprawnych wniosków – cholesterol nie należy do rzeczy, które mamy ignorować. Badajmy się okresowo nawet wtedy, gdy nie mamy teoretycznie żadnych powodów do niepokoju. Pozwoli nam to uniknąć choroby wieńcowej i innych skutków nadmiaru cholesterolu oraz wykryć inne ewentualne nieprawidłowości w naszym ciele. Życie mamy tylko jedno – podchodźmy do niego dostatecznie poważnie.

Jakie są objawy wysokiego poziomu cholesterolu
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply