Jakie są przyczyny powstawania krost na twarzy

1

Na pewno nikt nie zaprzeczy temu, że jedną z pierwszych rzeczy – poza figurą – na jaką zwraca uwagę w wyglądzie drugiej osoby jest jej twarz. O ile niczego nie poradzimy na nasze rysy twarzy – mogą się podobać lub nie – to jednak warto zadbać o wszystkie pozostałe elementy na tyle, na ile to możliwe. Nie pozwalamy więc sobie na to, aby nasze usta były spierzchnięte, brwi zaniedbane, rzęsy zbyt krótkie czy broda niedokładnie dogolona. Kluczowy element to jednak cera – nieraz poświęcamy wiele czasu, aby doprowadzić ją do perfekcji. Staramy się, aby była żywa i robiła wrażenie. Samo nałożenie makijażu czy zwyczajne zadbanie o zdrowy wygląd to jednak zbyt mało, gdy zmagamy się z rozmaitymi odmianami trądziku. Powoduje on powstawanie bardzo nieestetycznych krost, z którymi trzeba się jakoś uporać, jeżeli chcemy uchodzić za osoby atrakcyjne. Oczywiście ich mała ilość pojawiająca się od czasu do czasu to żaden kłopot, ale jeżeli regularnie nas atakują, a my przez to gorzej się czujemy, to być może pora na wizytę u dermatologa, który pomoże nam zdiagnozować przyczyny naszej niedoskonałości oraz poradzi w jaki sposób z nią należy walczyć. Co więcej, łatwo również o skuteczne suplementy czy domowe sposoby pozwalające choć częściowo zredukować ten męczący problem. Przyjrzyjmy się jednak temu, co powoduje pojawianie się różnego rodzaju krost, wyprysków, zaskórników i przebarwień. Eliminacja źródeł skażenia naszej cery może przynieść zdumiewające rezultaty, więc warto spróbować zacząć właśnie od tego.

girl-410334_640Sporą rolę w występowaniu krost odgrywają niewątpliwie przemiany hormonalne. Zmiany w naszym organizmie pociągają za sobą nieraz rozregulowanie ciała. Czasem to element konieczny, aby przejść okres dojrzewania czy menopauzę. Nie da się ich uniknąć, bo to część ludzkiej natury – praktycznie cały czas hormony wpływają na nasze funkcjonowanie oraz wygląd i czasem trzeba przeboleć okresy, w których nie wszystko układa się tak jak byśmy sobie tego akurat życzyli. Nie zawsze jednak skala kłopotów jest normalna, a wtedy trzeba poważnie zastanowić się nad tym, co może wpływać na takie gwałtowne ruchy w gospodarce hormonalnej. Wspomniany już okres dojrzewania, ciąża, przekwitanie, a w niektórych przypadkach nawet więcej stresu niż zazwyczaj odbijają się na naszej cerze. Sami też jednak na nią wpływamy w niekorzystny sposób właśnie oddziałując na hormony – na przykład niektórymi rodzajami antykoncepcji czy terapiami hormonalnymi. To całkiem często przyczyna krost szpecących twarz, klatkę piersiową czy ramiona.

Sam stres często bywa ignorowaną, ale przecież całkiem podstawową przyczyną pojawiania się krost na całym ciele. Choć sam ten stan niekiedy jest dla naszego organizmu bardzo przydatny – pozwala mu wejść na wysokie obroty i poradzić sobie z dużymi wymaganiami czy zagrożeniem – to jednak pociąga on za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Do najbardziej znanych należą wzrost produkowanego cholesterolu typu LDL, ale też to właśnie on odpowiada za wypadanie włosów czy właśnie trądzik u osób dorosłych. Długotrwały stres, z którym radzimy sobie tylko pozornie, powoduje nadprodukcję łoju, a to stopniowo doprowadza do przytkania się porów naszej skóry i wdania się bakterii oraz wystąpienia stanu zapalnego – z tego krótka droga do ataku trądziku. Rzecz jasna nie można zwolnić się z pracy ani zrezygnować ze studiów z powodu trądziku, ale być może warto choć na krótki moment wziąć na siebie nieco mniej obowiązków lub więcej czasu poświęcić na relaks. Dodatnio odbije się to nie tylko na naszej cerze, ale też psychice i relacjach z bliskimi.

Również dieta potrafi poskutkować tym, że nasze ciało działa w sposób inny niżbyśmy sobie tego życzyli. W obecnej chwili, gdy często zamiast obiadu wybieramy fast foody, uczucie głodu tłumimy słodyczami, a smażone potrawy goszczą na naszym stole dzień w dzień nietrudno o pojawienie się trądziku. Przyczyna nie należy do skomplikowanych – organizm po prostu musi w jakikolwiek sposób pozbywać się nadmiaru szkodliwych dla niego substancji. Na ciele zaczynają wykwitać więc punkty zawierające odrzucone materiały, a my następnie walczymy z plagą krost. Dlaczego właściwie „niezdrowe” jedzenie w taki sposób odbija się na naszym ciele? Wzrasta produkcja insuliny we krwi oraz androgenów, a to odbija się na łojotoku wytwarzanym przez organizm. Nie trzeba chyba dodawać też tego, że taka dieta negatywnie wpływa na inne rzeczy – wachlarz jest bardzo szeroki. Od cholesterolu do łysienia – być może nie tylko nasza cera cierpi na nieprawidłowym odżywianiu się?

DX_600x800_1 Zachęcamy do zainteresowania się preparatem zwalczającym zmiany skórne Derminax. Preparat zawiera cztery skuteczne składniki o cechach bakteriobójczych, antyseptycznych i powstrzymujących niepożądane wykwity skóry. Dzięki temu skóra jest gładka i czysta. Cechą Derminax jest walka ze źródłem zmian trądzikowych poprzez: eliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii szkodzących skórze, brudu oraz martwych komórek skóry. Jednocześnie zapewnia stopniowe usuwanie blizn i krost na twarzy.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Również jeżeli dbałość o higienę nie należy do naszych mocnych stron, to powinniśmy się nad tym mocno pochylić. Nie chodzi jedynie o mycie rąk czy codzienny prysznic, ale też stosowanie toników oraz mleczek do skóry, a także peelingów. Dzięki nim pozbywamy się martwego naskórka oraz bakterii, które pustoszą naszą cerę. Dobrze zainwestować w mydła i żele antybakteryjne. Makijaż można ściągać za pomocą środków do demakijażu – to o tyle rozsądne rozwiązanie, że niedomyte resztki kosmetyków bardzo źle mogą wpływać na zdrowie skóry, a więc i na ilość krost. Sama reakcja alergiczna na pewne kosmetyki może odbić się w bardzo niepożądany sposób na wyglądzie, dlatego też nie zaszkodzi poeksperymentować z odstawieniem choć części z nich. Także niektóre materiały używane do produkcji ubrań czy „zwykłe” składniki posiłków są w stanie nie współgrać z nami i prowadzić do wszelakich typów trądziku. Kto wie, może jedna niewielka zmiana w naszym życiu uwolni nas od krost?

Jakie są przyczyny powstawania krost na twarzy
5 (100%) 2 votes

Discussion1 komentarz

  1. Mam 25 lat i walka trądzikiem towarzyszy mi od 6 klasy szkoły podstawowej. Byłam już chyba u 5 dermatologów. Wydałam już górę pieniędzy na różne maści. Nie wiem co robić, mój problem dalej nie znika.

Leave A Reply