Jakim sposobem zwalczyć uporczywy ból stawów

0

Nasze ciało z upływem kolejnych lat niestety nie zawsze zachowuje idealny stan. Częściej, zamiast wchodzić w kolejną dekadę życia pełni zdrowia i dobrego humoru, musimy zmagać się z nawarstwiającymi schorzeniami oraz urazami. Nie znaczy to jednak, że należy być złej myśli – medycyna rozwija się na tyle szybko, że niezwykle wiele chorób może zostać wyleczonych lub przynajmniej zredukowanych do poziomu, gdy nie przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Wiele osób wchodząc w średni wiek zaczyna narzekać na podwyższone ciśnienie krwi, cholesterol czy właśnie kłopoty ze stawami. Nie są to jednak przypadłości zarezerwowane jedynie dla tych, którzy weszli w ten okres. Dotyczy to przede wszystkim stawów – ulegają degeneracji nie tylko ze względu na wiek czy uwarunkowania genetyczne, ale również charakter naszej pracy, tak wymagającej fizycznie, jak i biurowej, czy uprawiany sport. Nietrudno obecnie o to, aby nawet nastolatek musiał zmagać się z nie do końca sprawnym stawem kolanowym albo rwącym bólem w łokciu. Mało miejsc naszego ciała jest równie podatnych na kontuzje, co właśnie stawy każdego z nas.

pain-1015579_640W jaki sposób najlepiej uporać się z bólem stawów? Przede wszystkim eliminując jego przyczynę. Podstawą przy przewlekłych i utrudniających życie bólach stawów powinna być wizyta u dobrego lekarza. Często ją ignorujemy, co stanowi duży błąd, ponieważ nasze działania prowadzą jedynie do tego, że chwilowo uśmierzamy cierpienie, ale nasz uraz dalej się pogłębia. Za pomocą lekarskich narzędzi uzyskamy wstępne informacje o naszym stanie zdrowia, a także skierowanie na dalsze, bardziej rozbudowane badania. Co więcej, dopiero często medyk może wskazać nam skuteczny sposób leczenia czy w ogóle go umożliwić, jeżeli wymagane są specjalne leki lub zabieg chirurgiczny. Nie należy obawiać się lekarza i tego, co może nam powiedzieć o stanie naszego ciała – to służy tylko wskazaniu nam drogi do odzyskania pełnej sprawności, a nie próbie nastraszenia nas. Mity o tym, że bóle stawów można zawsze w całości wyleczyć samodzielnie są zwyczajnie bezpodstawne i szkodliwe.

Często dużą pomocą może okazać się prawidłowo dobrana suplementacja. Wybierając skuteczny preparat dostarczymy naszemu ciału dawki niezbędnych składników, które znacząco poprawią jego funkcjonowanie, a także nieco zabezpieczą nasze stawy. Nie należy oczywiście uważać suplementów za zamienniki dla leków, a przy samym wyborze należy być dosyć ostrożnym – przesadne oszczędności i nabywanie nikomu nieznanych preparatów może okazać się nie tyle szkodliwe dla portfela, co nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dobrze sprawdzać dostępne w internecie opinie oraz nie bać się zapytać o zdanie znajomych, jeżeli wiemy, że zmagali się z tego typu problemami. Na rynku znajdziemy z całą pewnością wiele produktów, które mogą nam pomóc – szczególnie wtedy, gdy dobieramy je dokładnie pod dręczący nas uraz. Przykładem ciekawej rekomendacji może być Flexin500 ze względu na wielotorowe działanie i skupienie na zażegnaniu braków w naszym organizmie.

Przyjrzyjmy się teraz kilku sposobom pozwalającym zredukować ból stanowiący niestety wynik zwyrodnienia naszych stawów. Pomińmy tutaj kwestie związane z lekami przeciwzapalnymi oraz przeciwbólowymi, a także rozmaite zabiegi i blokady umieszczane w naszym ciele. Ich dobór należy tylko i wyłącznie do lekarza, który nas prowadzi, a mieszanie się w jego kompetencje byłoby po prostu działaniem dosyć nierozsądnym i mogącym przynieść więcej szkody niż pożytku – we własnym zakresie skupmy się jedynie na zmniejszeniu bólu.

Dobrym wsparciem dla organizmu zmagającego się z przewlekłymi bólami stawów okazuje się być tran. Substancja ta jest pozyskiwana z wątroby ryb dorszowatych. Ryby same w sobie stanowią źródło niezwykle wartościowych kwasów omega – trzy. Tran działa dobroczynnie na całe ludzkie ciało i warto zażywać go już od wieku dziecięcego, ale w przypadku problemów ze stawami okazuje się być podwójnie przydatny – spowalnia on bowiem proces zużywania się tkanki chrzęstnej oraz przyśpiesza procesy regeneracyjne. Odpowiednia dawka tranu może nawet pozwolić zmniejszyć ilość leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Obrzęk formujący się wokół stawu można, a niekiedy też wręcz trzeba zwalczać za pomocą zimna. Nietrudno domyślić się, że pomocnym stają się zimne natryski czy okłady – to metoda znana praktycznie wszystkim, ale czasem o niej zapominamy przez jej oczywistość. Jeżeli wiemy, że naszego stawu nie toczy stan zapalny, to wtedy ciepło również staje się wskazane. Dlaczego? Poszerza ona naczynia krwionośne, a to poprawia krążenie i w pewnej mierze zmniejsza odczuwany przez poddającego się takiej „kuracji” ból. Zmniejsza się również wtedy sztywność włókien kolagenowych – ich wysoka elastyczność na pewno w niczym nie przeszkodzi, a wręcz przeciwnie. Do wody, której używamy do podgrzania stawów można dodać olejki eteryczne czy kamforę – dają one jeszcze większe efekty, a więc nie zaszkodzi zatroszczyć się o ich zapas. Taka kąpiel ma odbywać się w temperaturze około trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza. Kąpanie się w takiej wodzie przez kilkanaście dni po dziesięć – dwadzieścia minut pozwala uzyskać całkiem satysfakcjonujące rezultaty. Z zimnem i gorącem należy jednak postępować ostrożnie – a więc właściwie nie ryzykować – jeśli dręczą nas trudności z ukrwieniem.

Dbałość o chrząstkę to również droga do jej odbudowania oraz zmniejszenia bólu. W miarę możliwości na jakiś czas wyeliminujmy ze swojego życia wszystko, co prowadzi nas do poczucia jej podrażnienia. Niekiedy może wiązać się to nawet z koniecznością wzięcia urlopu zdrowotnego w pracy, ale bez tego nie ma mowy o w pełni skutecznym przebiegu procesu leczenia. Również rezygnacja z wysiłkowego uprawiania sportu na jakiś czas jest mocno wskazana. Chondroityna i glukozamina to substancje mogące nam pomóc zachować chrząstkę w dobrym stanie czy nawet nieco go poprawić – nietrudno o nie w aptekach, więc dajmy im szansę, ponieważ przyśpieszają korzystne dla naszego ciała procesy.

FN_600x800_2

Polecamy produkt Flexin500, którego rolą jest dobroczynne poprawienie kondycji stawów. Jego kompleksowe działanie polega na eliminacji przyczyn bólu, a przez to jego uśmierzeniu. Oprócz tego niweluje stany zapalne, odbudowuje tkankę chrzęstno-stawową, przywraca sprawność i zapewnia długotrwałą ochronę. Już kilka dni stosowania przynosi poprawę w postaci zmniejszenia bólu. Wskazane jest również profilaktyczne stosowanie Flexin500 mające na celu niedopuszczenie do powstania problemów ze stawami. Jeśli nie chcesz by twoje życie było w jakikolwiek sposób ograniczone wypróbuj Flexin500!

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Na koniec trzeba wspomnieć o zabiegach proponowanych przez fizjoterapeutów. Często zostaniemy do nich skierowani przez lekarzy. Same formy terapii są dosyć zróżnicowane i dobierane pod nasze potrzeby oraz stan stawów. Nie zabraknie na pewno sugestii pewnych ćwiczeń fizycznych, ale też propozycji takich jak hydroterapia, naświetlanie laserem i leczniczymi lampami, zabiegi elektryczne, krioterapia czy zastosowanie pola magnetycznego. Dobry fizjoterapeuta to szansa na szybką regenerację.

Jakim sposobem zwalczyć uporczywy ból stawów
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply