Łatwy sposób na pryszcze

0

Nasza twarz to nasza wizytówka. Nie chcemy, aby nawet najmniejsza skaza psuła wrażenia – byłoby to podobne do eleganckiej wizytówki, ale wykonanej na papierze słabego rodzaju. Z tego też powodu zależy nam na tym, aby pozbywać się czegokolwiek, co choć minimalnie psuje wrażenia. Z jednej strony nie każdy defekt da się ukryć, a niektóre nawet dodają uroku, ale są też takie, z którymi walczymy, aby w końcu ustąpiły. Często jednak popełniamy błędy lub ograniczamy się jedynie do maskującego je makijażu, a ten na dłuższą metę nigdy nie jest słusznym wyjściem, bo nie rozwiązuje naszych problemów. Szczególnie znienawidzonym wrogiem każdego z nas są rozmaitego rodzaju przejawy trądziku. Zaskórniki, wypryski czy przebarwienia atakują w praktycznie każdym wieku, a ich rozmieszczenie bywa nieraz co najmniej kłopotliwe. Często pocieszamy się, że to jedynie kwestia nastoletniego wieku lub przemian hormonalnych, ale niestety nie zawsze koniec okresów, gdy buzują w nas hormony przekłada się na powrót do gładkiej i pięknej cery. Są jednak proste sposoby, aby uporać się z pryszczami.

skin-care-937667_640Warto, jeżeli pryszcze mocno nam przeszkadzają i pojawiają się regularnie, udać się w pierwszej kolejności do dermatologa. To właśnie on może okazać się kluczem do rozwikłania naszych kłopotów, a zbyt wiele razy przekładamy wizytę wierząc w to, że trądzik sam zniknie. Przede wszystkim przeprowadzi on badania oraz sprecyzuje zalecenia pozwalające nam wyzwolić się z tej niepożądanej przypadłości. Również on może udostępnić nam leki, które są kluczowe dla naszego procesu leczenia – nie każdy rodzaj zaskórników czy wyprysków w pełni pokonamy preparatami dostępnymi bez recepty. Niegłupio też wspierać się suplementami dobrej jakości – sprawdzajmy uważnie opinie oraz nie ryzykujmy z nikomu nieznanymi i podejrzanie tanimi środkami. Na pewno dużą ulgę może przynieść zażywany metodycznie Derminax – to kompleksowa formuła nastawiona na leczenie nas, a nie jedynie czasowe usuwanie krost, co jest niestety wadą wielu produktów.

Dobrze będzie, jeżeli odetniemy to, co powoduje u nas występowanie pryszczy.

  • Nie zawsze możemy zaprzestać terapii hormonalnej – byłoby to wręcz skrajną głupotą – ale antykoncepcja hormonalna na pewno nie powinna stanowić czegoś, co zażywamy. Inny szkodliwy czynnik dla zwalczania trądziku to papierosy.
  • Nie tylko szkodzą naszym płucom oraz postarzają nasze komórki, co prowadzi do zmarszczek, ale też podnoszą poziom toksyn w organizmie, które uwalniane są właśnie w postaci pryszczy.
  • Kolejna przeszkoda w walce o świeżą cerę to alkohol – jego zbyt regularne spożywanie oraz przesadne ilości mogą doprowadzić do zablokowania się porów skóry, a stąd krótka droga do stanu zapalnego i trądziku.
  • Kawa również nie może zbyt często gościć w naszej codziennej rutynie – jej wpływ na skórę jest co najmniej dyskusyjny.
  • Osoby lubiące się opalać lub korzystać z solarium również powinny odpuścić sobie tę przyjemność, a przynajmniej na czas pozbywania się zaburzeń. Niekiedy trzeba nawet korzystać z filtrów przeciwsłonecznych przy samym wyjściu z domu.

Dużym błędem byłoby również ignorowanie zachowania odpowiedniej higieny. Rano i wieczorem pamiętajmy o tym, aby oczyszczać swoją twarz. Dobre mleczko oraz tonik powinny zagościć w każdej łazience, jeżeli chcemy oczyścić twarz i nie dać pola do rozwoju powodującym pryszcze zarazkom. Przede wszystkim dokładnie zmywajmy makijaż, również za pomocą specjalnych płynów do tego służących. Pozostawienie jego resztek daje bowiem idealne warunki do dalszego powstawania pryszczy. Nie można też zapominać o dobroczynnym działaniu mydeł i żelów o charakterze antybakteryjnym – dobrze będzie wymienić na nie zwykle używane dotychczas do celów higienicznych środki i każdy prysznic wzbogacać o wyszorowanie, a przede wszystkim miejsc dotkniętych pryszczami za pomocą tych specyfików. Łagodny peeling skóry pozwala pozbyć się martwego i przez to niezbyt dobrze działającego na resztę skóry naskórka – powtarzajmy go kilka razy w tygodniu, aby usuwać zużytą tkankę.

DX_600x800_1 Zachęcamy do zainteresowania się preparatem zwalczającym zmiany skórne Derminax. Preparat zawiera cztery skuteczne składniki o cechach bakteriobójczych, antyseptycznych i powstrzymujących niepożądane wykwity skóry. Dzięki temu skóra jest gładka i czysta. Cechą Derminax jest walka ze źródłem zmian trądzikowych poprzez: eliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii szkodzących skórze, brudu oraz martwych komórek skóry. Jednocześnie zapewnia stopniowe usuwanie blizn i krost na twarzy.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Dobrze również wesprzeć swoje ciało w procesie usuwania trądziku – to nie tylko przyjmowanie leków przepisanych od lekarza, wyzbywanie się złych nawyków i dbanie o czystość. Natura dała nam wiele narzędzi, które mogą być bardzo przydatne w usuwaniu zaskórników oraz wyprysków. Miód to substancja antybakteryjna i przeciwzapalna – posmarujmy nim pryszcz na około trzydzieści minut, to przyśpieszy jego zanikanie. Można zmieszać go z białkiem z jajek i odrobiną cynamonu, a następnie zrobić sobie z tego maseczkę na noc. Ocet jabłkowy to także nasz sprzymierzeniec, ponieważ zbija pH skóry do pożądanego poziomu – na chwilę nałóżmy go więc na pryszcza przed snem, ale zmyjmy przed zaśnięciem. Maseczka z kefiru może nam pomóc, jeżeli tylko damy jej piętnaście minut na działanie – w dodatku odżywia skórę, a to dobrze wpływa na zmarszczki. Sok z marchewki przyśpiesza gojenie się pryszczy, podobnie jak taki, który pozyskamy z pomidorów. Żel z aloesu znamy z łagodzących właściwości – już dwukrotne przesmarowanie w ciągu dnia redukuje stany zapalne.

Łatwy sposób na pryszcze
5 (100%) 1 vote

Leave A Reply