Czarny pieprz na odchudzanie – właściwości zdrowotne czystej piperyny

3

W ciągu kilku ostatnich lat na rynku farmakologicznym pojawiło się wiele preparatów mających za zadanie przyspieszyć spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to odpowiedź rynku na ogromny popyt na szczupłą sylwetkę. Jeszcze nigdy tak jak teraz nie liczył się nasz wygląd zewnętrzny i kilogramy wskazywane przez wagę. Jako że tradycyjne metody redukcji masy ciała są często żmudne, męczące i dają niewielkie efekty, rozpoczęły się poszukiwania suplementów diety, które pomogą nam w spalaniu zbędnych kalorii. Jednym z hitów odchudzających ostatnich kilku lat jest piperyna. Ekstrakt z pieprzu czarnego robi furorę na licznych forach, które zrzeszają osoby odchudzające się. W aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy aż kilkunastu producentów, którzy proponują zarówno czystą piperynę, jak i produkty wieloskładnikowe z piperyną. Czy czarny pieprz rzeczywiście może pomóc nam w walce ze zbędnymi kilogramami? A może to jedynie dobrze wymyślony chwyt marketingowy? Jaki wpływ na nasz organizm ma regularne zażywanie piperyny? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Piperyna czyli co?

pepper-630294_640Pieprz czarny znany jest jako przyprawa od tysięcy lat. W Polskiej kuchni jest wręcz niezastąpiony. Jeszcze do niedawna nikomu nie przyszło by do głowy, że może mieć on jakiekolwiek właściwości odchudzające. Tymczasem badania laboratoryjne wykazały, że piperyna może umożliwić nam zrzucenie nawet kilogramów w zaledwie kilka tygodni. Czym jednak jest owa magiczna piperyna? Z naukowego punktu widzenia jest to alkaloid piperynowy pieprzu czarnego. Zawarty jest w owocu pieprzu czarnego. Suchy owoc pieprzu zawiera od od 5,2 do 13,3% czystej piperyny. W procesie ekstrakcji owocu pieprzu, uzyskiwania jest właśnie czysta postać piperyny, która wykazuje właściwości odchudzające.

Odchudzająca czysta piperyna

Kiedy pojawiły się w Internecie pierwsze reklamy preparatów z piperyną, wiele osób zastanawiało się jak to możliwe, żeby zwykły pieprz pozwalał redukować masę ciała. Ważne jednak, by odróżnić pieprz kuchenny od suplementów diety z piperyną. Spożywając pieprz w potrawach dostarczamy organizmowi jedynie niewielką ilość piperyny. Specjalnie opracowane preparaty odznaczają się znacznie większym stężeniem tego składnika, co pozwala zauważyć odchudzające właściwości. Piperyna doskonale wspomaga wydzielanie doków trawiennych, poprawiając tym samym wydajność trawienną układu pokarmowego. Dobrze strawiony pokarm jest lepiej wykorzystywany przez organizm, np. poprzez lepsze przyswojenie składników odżywczych. Dodatkowo lepsze trawienie zapobiega odkładaniu się złogów w naszych jelitach i zaleganiu toksyn w wątrobie. Dzięki temu unikamy zakwaszenia organizmu i nadmiaru kilogramów, wynikających z zanieczyszczonych jelit. Dodatkowo piperyna pobudza wydzielanie się takich hormonów jak noradrenalina i adrenalina w zakończeniach nerwów współczulnych. Hormony te doskonale podnoszą chęć organizmu do aktywności fizycznej, poprawiają ogólne samopoczucie i przyspieszają metabolizm. Piperyna stymuluje również wydzielanie enzymów trawiennych trzustki, powodując tym samym szybsze spalanie przyjmowanych z pokarmem kalorii. Wyciąg z pieprzu czarnego znacząco usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego i zwiększa jego wydajność. Przyjmując piperynę znacznie lepiej wchłaniamy wszelkiego rodzaju witaminy i leki. Dodatkowo nasz układ pokarmowy ma większą tolerancję na odżywki białkowe i minerolno-witaminowe. A to właśnie po nie sięgamy najczęściej w procesie intensywnego zrzucania wagi.

  • Piperyna zwiększa ukrwienie przewodu pokarmowego, udrażniając tym samym przenikanie składników pokarmowych przez barierę jelito-krew i jelito- limfa.
  • Naukowcy wykazali również, że piperyna wspomaga aktywność fizyczną, tak ważną w procesie odchudzania, poprzez zwiększoną produkcję cAMP oraz podwyższanie tonusu mięśniowego. Dla osoby przyjmującej piperynę oznacza to nic innego, jak większą wytrzymałość mięśni na wzmożony wysiłek fizyczny i brak odkładania się kwasu mlekowego w trenowanych partiach mięśniowych.
  • Podczas przyjmowania piperyny można także zaobserwować poprawę koncentracji i lepsze samopoczucie.

Efekty uboczne zażywania piperyny

Piperyna jest produktem naturalnym. Sprawia to, że ma ogromną przewagę nad chemicznymi preparatami na odchudzanie. Z pewnością nie obciąża również układu pokarmowego, gdyż jak już wcześniej wspomnieliśmy ma ogromne właściwości usprawniające działanie procesów trawiennych w ludzkim organizmie. Jak każda substancja może jednak wywoływać pewnego rodzaju dolegliwości uboczne. W większości przypadków wynikają one z połączenia piperyny z niewłaściwymi składnikami. I tak piperyna może wchodzić w niechciane interakcje z takimi substancjami jak, np. inhibitory lipazy, które dostępne są w niektórych środkach spożywczych dla osób odchudzających się. Efektem połączonego zażywania piperyny z inhibitorami lipazy mogą być dolegliwości takie jak biegunki, silna niestrawność, a w sytuacjach krytycznych nawet ostre zapalenie jelita. Jak już wcześniej pisaliśmy, piperyna może także powodować zwiększone przyswajanie leków i innych suplementów diety. Może się więc okazać, że leki, które do tej pory nie dawały żadnych skutków ubocznych, zaczną się silniej manifestować.

SONY DSC Polecamy produkt TriApidix300 - suplement diety bezpiecznie przyspieszający metabolizm i zmniejszający poczucie łaknienia. Unikalna formuła preparatu bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach: tyrozynie, ekstrakcie z guarany, czarnego pieprzu oraz gorzkiej pomarańczy. Ich połączenie usuwa z organizmu toksyny i uwalnia energię. Starannie dobrane składniki przeciwdziałają lipogenezie oraz pobudzają lipolizę, która zapobiega nagromadzaniu się tłuszczów. Dzięki naturalnym ekstraktom pobudzane jest krążenie krwi oraz powstrzymywany jest stan zapalny. Dodatkowo preparat poprawia samopoczucie, wzmacnia organizm i chroni go przed infekcjami.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Skuteczność przyjmowania piperyny

Pozytywny wpływ piperyny na kondycję naszego układu pokarmowego i wydolność mięśni udowodniona naukowo. Osoby sięgające po piperynę zainteresowane są jednak głównie aspektem zmniejszenia wagi, a nie poprawienia swojego zdrowia. Czy piperyna rzeczywiście jak taka skuteczna, jak podaje wielu producentów tego specyfiku? Odpowiedź na takie pytanie nie może być jednoznaczna. Każdy organizm jest bowiem inny i może inaczej zareagować na działanie piperyny. Nie bez znaczenia jest także to, jaki tryb życia prowadzi osoba zażywająca ekstrakt z pieprzu czarnego. Jeśli nie wprowadzimy zbilansowanej i zdrowej diety to piperyna może przyczynić się do zwiększenia wagi. Usprawniony układ pokarmowy będzie bowiem czerpał więcej składników odżywczych z większej ilości pokarmu i nie poradzi sobie ze spaleniem zbyt dużej ilości kalorii. Brak ruchu również może zmniejszyć a nawet w pełni pozbawić nas efektów zażywania piperyny. Pamiętajmy, że preparaty z wyciągiem z pieprzu czarnego mają wspomagać proces odchudzania, a nie zastępować w pełni dietę i ćwiczenia fizyczne.

Czarny pieprz na odchudzanie – właściwości zdrowotne czystej piperyny
Zostaw swoją ocenę !

Discussion3 komentarze

  1. Piperyna potrafi zdziałać cuda, jeśli ma się cierpliwość, żeby poczekać. Około trzeciego tygodnia zaczynają się zmiany w wadze. Do tego trzeba jednak prowadzić aktywny tryb życia i oraz odpowiednią dietę. Typowy czas kuracji piperyną mam zaplanowany na 2 miesiące.

  2. Warto wspomagać się suplementami diety, nawet jeśli jest się sportowcem z ułożoną dietą. Dzięki piperynie i sportowi gubię nadmiarowe kilogramy bardzo szybko. Lepsze spalanie tkanki tłuszczowej osiągnęłam dzięki piperynie.

  3. Moja recepta na kurację piperyną jest następująca: ruch, dieta i oczywiście piperyna. Ja ostatnio mniej jem, więcej się ruszam. Piję też co najmniej 3 litry niegazowanej wody co pozwala mi na oczyszczanie organizmu. Wieczorem zażywam porcję niezbędnym organizmowi witamin.

Leave A Reply