Przedtreningówka – jakie są najlepsze i najmocniejsze odżywki przedtreningowe?

0

Suplementy przedtreningowe zyskują na coraz to większej popularności, a w szczególności u osób, które w ciągu dnia nie maja za dużo czasu, a chcą, aby ich trening był bardziej skuteczny. Być można znasz to z własnego doświadczenia: wstajesz rano, przygotowujesz się na uczelnie lub do pracy i tam spędzasz kolejnych kilka godzin, po czym wychodzisz zmęczony i zupełnie bez energii. Wtedy to zdecydowana większość z nas sięga po kawę bądź inne energetyki. Wielu z nas absolutnie nic z tym nie robi, mając nadzieje, że organizm samodzielnie się pobudzi. Niemniej jednak firmy zajmujące się sprzedażą suplementów oferują produkt, który nazwany został przedtreningówką. Sensem istnienia tego typu specyfików jest naładowanie energią, aby móc wykonać trening dając z siebie 100% możliwości. Czy takie suplementy są dla nas bezpieczne i czy zawsze warto po nie sięgać? A może nasz organizm ma prawo do chwili zmęczenia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

Mądre podejście, dobre efekty

vitamin-b-871135_640Spora część osób ćwiczących sporty sylwetkowe i nie tylko do kwestii związanych z przedtreningówkami podchodzi nad wyraz poważnie. Tak organizują swój budżet przeznaczony na odżywki, aby przede wszystkim skupić się na ich zakupie. Niejedna aktywna fizycznie osoba nie wyobraża sobie codziennych treningów bez zażywania przedtreningówek. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju suplementy – ciężko spośród tak dużego wyboru zdecydować się na najlepsze. Warto jest zaznaczyć, że w zdecydowanej większości z nich znaleźć możemy dokładnie te same składniki, w mniej więcej podobnych proporcjach. Z reguły w każdym suplemencie stosowanym przez treningiem znajdziemy BCAA, nieco kreatyny, sporadycznie węglowodany oraz oczywiście substancje, która da tzw. energetycznego kopa, którego nam potrzeba do wykonania odpowiedniego treningu. Obecnie bardzo często znajdziemy tam kofeinę, czy też tyrozynę, ponieważ substancje, które dawniej były stosowane do produkcji suplementów przed treningami znajdują się obecnie na liście substancji zakazanych. Dodatkowo w przedtreningówkach będą są różnego rodzaju elementy wypełniające oraz witaminy.

Czy warto jest stosować suplementy przedtreningowe?

Nad zasadnością stosowania suplementów przedtreningowych warto na pewno przez chwilę się zastanowić. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że przedtreningówki są preparatami, które są przez nas stosowane tylko po to, aby poprawić wydolność na treningu. Tym samym dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać znacznie efektywniejszy trening. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to coś absolutnie koniecznego do jego zrobienia. Warto jest jednak zastanowić się, czy nawet najlepsze preparaty są w stanie konkurować z kawą. Tak jak zostało wcześniej wspomniane kofeina znajduje się w składzie zdecydowanej większości środków, które są sprzedawane na rynku. To za jej sprawą możliwe staje się zniesienie uczucia zmęczenia oraz daje energetycznego kopa. Ponadto kofeina jest dobrym składnikiem dla osób, które są na etapie redukcji masy ciała i chcą zgubić nieco zbędnego tłuszczu. Za jej sprawą możliwe staje się podniesienie tempa przemiany materii. Trzeba jednak zaznaczyć, że w preparatach przedtreningowych znaleźć będziemy mogli również inne substancje. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie każda z nich tak naprawdę musi wpływać na nasz organizm w sposób taki, jakbyśmy tego oczekiwali. Wynika to z tego, że substancje jak, np.: glutamina, którą można znaleźć w rożnych preparatach przedtreningowych nie mają potwierdzonego naukowego działania. Sięgając po tego typu suplementy musimy być w pełni świadomi, że dostarczamy organizmowi wiele substancji pobudzających, które z jednej strony mobilizują organizm, a z drugiej znacząco go obciążają, np. poprzez podniesienie tętna.

Kawa przed treningiem – naturalna przedtreningówka

Kawa sama w sobie jest na pewno warta uwagi, ponieważ zawiera sporą ilość substancji, które są w stanie nas pobudzić i zmobilizować do wzmożonego wysiłku. Kojarzona jest ona przede wszystkim z kofeiną – i zupełnie słusznie – jest jej w niej najwięcej. To właśnie ona odpowiada w dużej mierze za pobudzenie i zwiększoną motywację. Warto jest jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że kofeina nie jest jedynym wartym uwagi składnikiem kawy. Ma ona również całe mnóstwo polifenoli, dzięki czemu stres oksydacyjny jest mniej odczuwalny, a poza tym dzięki nim zwiększa się wpływ hormonów wzmacniających anabolizm jak chociażby insuliny na określone tkanki. Należy dodać, że sprzyja ona również budowaniu masy mięśniowej oraz redukowaniu tłuszczowej. Ponadto warto dodać, że zostały przeprowadzone badania, które mówią, że mocna kawa przed treningiem jest w stanie poprawić wyniki siłowe – a przecież o to właśnie chodzi, aby móc wyciągnąć z treningu jak najwięcej.

Kimera_packshot

Polecamy produkt Kimera, ułatwiający spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbienie imponujących mięśni. W skład preparatu wchodzą dwie unikalne formuły: Propietary Kimera Complex i Thermoagen. Skutecznie poprawiają one efekty treningów. Starannie wyselekcjonowane składniki w sposób naturalny i bezpieczny pozwalają wykorzystać część rezerw tłuszczowych jako energię do ćwiczeń. Co więcej przyspiesza metabolizm, zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Po jakie przedtreningówki warto sięgnąć?

W tym miejscu pojawia się pytanie: co jest lepsze preparat przed treningiem czy kawa? Okazuje się, że wiele zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania względem treningu. Z doświadczeń wielu osób można wywnioskować, że przedtreningówki są z reguły mocniejsze aniżeli samo wypicie kawy oraz ładują energią na znacznie dłużej. Ponadto cechują się one większą pompą mięśniową, a w szczególności na takie substancje jak:

które są odpowiedzialne za zwiększenie produkowanej ilości tlenku azotu. Jeżeli jesteśmy osobą, która wykonuje ćwiczenia na siłowni i jednocześnie widzimy, że kawa nie jest w stanie zredukować zmęczenia to spróbujmy nabyć jakiś preparat przedtreningowy.

Przedtreningówka – jakie są najlepsze i najmocniejsze odżywki przedtreningowe?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply