Jakie są przyczyny wypadania włosów razem z cebulkami? Jakiej witaminy brakuje?

0

W otaczającej nas rzeczywistości z jednej strony dużo łatwiej zamaskować pewne niedoskonałości urody czy się z nimi na trwałe uporać, a z drugiej strony ciągle jesteśmy dotykani kolejnymi czynnikami, które nie sprzyjają naszemu zdrowiu i wyglądowi. Taka jest cena konserwowanej żywności, używek czy zanieczyszczonego powietrza. Oczywiście nie należy żyć w obawie przed światem, ale trzeba mieć świadomość tego, że nie wszystko nam służy. Szczęśliwie jednak uzyskujemy też sposoby na poprawę swojego wyglądu, a to dzieje się dzięki kolejnym technologiom. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć i wyeliminować źródło problemu już na samym początku lub przynajmniej odciąć się od niego, aby powrócić do zdrowego stanu czy chociaż przyśpieszyć działanie rozmaitych kuracji czy suplementów. Obecnie wiele osób prześladują problemy z wypadaniem włosów oraz łysieniem. Ładna fryzura często jest dla nas prawdziwą chlubą i pielęgnujemy ją z dużą starannością, bo dzięki niej podkreślamy swoje mocne strony oraz przyciągamy spojrzenia. Tym mocniej więc frustruje sytuacja, w której linia włosów stopniowo się wycofuje lub – co oceniamy jeszcze gorzej – pojawiają się ogniska łysienia, a nasza skóra odsłania się od środka głowy.

Gdy wypadają nam włosy często zastanawiamy się jakiej witaminy nam brakuje, ale powód może być zupełnie inny

woman-487067_640Warto pokrótce wpierw omówić odmiany łysienia. Niekiedy łysiejemy z powodów odziedziczenia pewnych niekorzystnych dla naszego wyglądu genów. Proces ten może rozpocząć się w różnym wieku oraz przybrać odmienną intensywność. Zależnie od rozkładu genów – a mowa o genie przechodzącym z ojca na syna – wypadanie włosów dotknie wszystkich lub połowę z męskiego potomstwa. Inny popularny typ łysienia to odmiana androgenowa, dotykająca zarówno panów, jak i panie (je jednak zdecydowanie rzadziej i dopiero po trzydziestym roku życia). Wiąże się on z niewłaściwym wydzielaniem się hormonu o nazwie dihydrotestosteron. Można je zwalczać zabiegami oraz odpowiednio dobraną suplementacją. To często wynik antykoncepcji hormonalnej lub leczenia za pomocą hormonów. Łysienie plackowate to najbardziej tajemnicza odmiana, ponieważ nie ma jednoznacznie ustalonych jej przyczyn. Wiadomo jednak, że nieprzyjemne przeżycia wpływają na jego rozwój czy w ogóle aktywowanie się.

Należy też zwrócić uwagę na rzeczy, które w dużej mierze są od nas zależne, a sprzyjają stopniowemu znikaniu włosów z naszej głowy. Nawet jeżeli nie grozi nam rzeczywiste łysienie, a jedynie wypadają małe ilości włosów, to jednak powinniśmy czuć pewien niepokój oraz przyjrzeć się poniżej wymienionym elementom. Być może pozbycie się zaledwie jednego z nich sprawi, że nasz powód do zakłopotania szybko zniknie.

Dużą rolę odgrywa to, w jaki sposób obchodzimy się z naszymi włosami. Przykładowo nieprawidłowe – a może raczej popularne, ale szkodliwe – uczesanie osłabia mieszki oraz powoduje naprężenie skóry, przez co przeciążone nim włosy zaczynają wypadać. To między innymi koński ogon czy kok, których używa czasem praktycznie każda długowłosa kobieta. Również mechaniczne uszkodzenie włosa nie jest dobrym prognostykiem dla stanu naszego owłosienia – tapirowanie, gumki, spinki czy zbyt ciasne ułożenie włosów może być efektowne, ale na dłuższą metę okazuje się być szkodliwe, a więc należy uważać, aby nie weszło nam to w nawyk. Co więcej, środki kosmetyczne czy trwała ondulacja w dużych ilościach również prowadzą po pewnym czasie do pogorszenia się jakości włosów, a więc ich wypadania czy łamliwości. Wysoka temperatura przy suszeniu (lepiej suszyć włosy chłodnym powietrzem), a także lokownice i prostownice również ciężko uznać za sprzymierzeńców zdrowych i silnych włosów. Można jednak nieco pomóc naszym włosom dobierając właściwy pod względem cech oraz naszych zwyczajów szampon, który je chociaż w pewnej mierze wzmocni i nieco zrównoważy opisane, często dla naszej wygody lub urody, niezbędne zwyczaje.

Wpływ na to, co dzieje się na naszej głowie ma jednak nie tylko to, co zachodzi na zewnątrz, ale również to, co rozgrywa się wewnątrz naszego organizmu. Często zatrucie substancjami takimi jak rtęć objawia się – poza poważniejszymi i groźniejszymi zmianami – tym, że nasze włosy zaczynają wypadać. Poza rtęcią należy obawiać się również talu oraz arsenu. Ich pojawienie się w naszym ciele powoduje utratę włosów na przestrzeni około dwóch tygodni, a odrastanie potrwa aż do dwóch miesięcy. Podobnie negatywnie na naszym wyglądzie odbija się palenie papierosów. Włosy zaczynają matowieć, by następnie wypaść.

Wbrew pozorom stany psychiczne również odgrywają bardzo duży wpływ na to, czy włosy trzymają się naszej głowy, a może wbrew naszej woli zaczynają z niej powoli znikać. Pewne choroby psychiczne cechują się tym, że włosy na skutek procesów zachodzących w psychice zaczynają wypadać – to jeden z objawów. Nie trzeba jednak zmagać się z aż takimi trudnościami, aby zacząć tracić ozdobę naszej głowy – wystarczy duże stężenie stresu. Może wiązać się zarówno z pracą czy nauką, ale równie dobrze z sytuacją rodzinną lub nagłą śmiercią w naszym otoczeniu. To czynnik trudny do przewidzenia oraz odcięcia się od niego.

SONY DSC Zapraszamy do zapoznania się z produktem Follixin. Jest to rekomendowany przez specjalistów preparat do codziennego zażywania w terapii odbudowującej włosy. Działanie Follixin opiera się na poszerzaniu cebulki włosa, wzmacnianiu korzenia i pogrubieniu pochewki włosów. Dzięki temu utracone włosy odbudowują się, a pozostałe są chronione od środka. Poprzez skórę głowy wzmacniane są zdrowe cebulki włosów.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Każda zmiana kluczowych substancji w naszym organizmie lub pojawienie się w nim nowych w pewien sposób odbija się na naszej ogólnej formie. Niekiedy objawia się właśnie jako łysienie. Wspomniana już antykoncepcja burzy równowagę i prowadzi do pogorszenia kondycji włosów, ale równie dobrze menopauza czy poród mogą wytrącić nas z wyjściowego stanu i doprowadzić choć na krótki moment do niepokojącej chwili, gdy po uczesaniu pozostają na szczotce włosy w dużych ilościach. Następnie szeroko pojmowane choroby zakaźne, ogólnoustrojowe i choroby skóry atakujące głowę potrafią pozbawić nas pewnej ilości włosów. Schorzenia z kolei wiążą się z przyjmowaniem leków, które potrafią osłabić organizm, a następnie poskutkować negatywnymi zmianami w naszej urodzie. Nie trzeba chyba wspominać też o tym, że chemioterapia, choć ratuje życie, to osłabia ciało na tyle, że łysienie jest wtedy na porządku dziennym. Niekiedy jednak trzeba przecierpieć chwilową utratę części lub nawet całości włosów, aby odzyskać zdrowie – dotyczy to również zwykłych leków.

Jakie są przyczyny wypadania włosów razem z cebulkami? Jakiej witaminy brakuje?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply