Ból kolana – jak zaradzić bólom kolan przy zginaniu?

0

Nasze ciało jest w pewnych punktach szczególnie wrażliwe na urazy, a nasz tryb życia z pewnością nie pomaga często w zachowaniu go w najlepszej możliwej dyspozycji. Niekiedy zresztą nie potrzeba nawet przesilania swojego organizmu – część obciążeń ma charakter dziedziczny, a więc niezależnie od podejścia do życia w pewnym momencie mogą się pojawić i wymagać podjęcia działań o charakterze leczniczym. Dbanie we właściwy sposób o swoje zdrowie może jednak zniwelować albo przynajmniej zmniejszyć odczuwany ból. Do miejsc nadzwyczaj podatnych na uszkodzenia zaliczyć można z pewnością kolano. Wynika to z dwóch czynników.

Skąd się bierze ból kolana przy zginaniu?

  • Pierwszy to jego ciągłe używanie oraz idąca za tym łatwość przeciążenia lub nabawienia się kontuzji. Praca fizyczna na pewno nie okazuje się być naszym sprzymierzeńcem, ale też długie przesiadywanie w biurze potrafi doprowadzić kolano do stanów zapalnych lub innych problemów. Chociaż sport powszechnie uważa się za źródło zdrowia, to na przykład dynamiczne zrywy wykonywane w wielu sportach stopniowo rujnują nasze kolana.
  • jeans-792030_640A drugi powód dręczących nas kłopotów z kolanami? To przede wszystkim jego bardzo skomplikowana struktura – nie bez kozery lekarze nazywają tę część naszego ciała jedną z najbardziej złożonych, których nie da się w idealny sposób zrekonstruować. Na ten największy staw w naszym ciele składają się kości, chrząstki, mięśnie, więzadła i ścięgna. Zwłaszcza więzadła są w stanie zapewnić wiele bolesnych i długotrwałych doznań. Mamy ich kilkanaście i są odpowiedzialne za stabilizację kolana, a wyglądem najbliżej im taśmy „oklejającej” pozostałe części kolana. Kluczowe są przednie, tylne, strzałkowe i boczne piszczelowe. Jeżeli dochodzi do uszkodzenia więzadła krzyżowego, to kluczem do wyzdrowienia okazuje się być operacja. To kontuzja, która uprzykrza życie przede wszystkim sportowcom, a jej zaleczenie wymaga operacji i intensywnej rehabilitacji. Również zabiegiem pozbywa się innego typu mechanicznego uszkodzenia kolana, który staje się częstą przyczyną bólu. Chodzi mianowicie o naruszenie łąkotki. Na każde kolano przypadają dwie, a kształtem przypominają podkowy. Mają za zadanie amortyzować energię generowaną przy ruchu – wbrew pozorom jest ona bardzo duża. Ich przeciążanie gwałtownym skrętem kolana czy niezwykle szybkim zgięciem lub wyprostowaniem nogi może je w większym lub mniejszym stopniu zniszczyć.

Powody bólu w kolanie nie zawsze wynikają jednak z tak drastycznych powodów. Zwichnięcia wiążą się ze wspomnianymi już więzadłami – to jednak nie zawsze efekt ich zerwania, ale bywa też, że jedynie naciągnięcia. Mięśnie w kolanie również mogą zostać, jak już wspominano, uszkodzone. Odbywa się to poprzez całkowite lub tylko częściowe przerwanie ich lub ścięgna. Może do tego dojść na skutek zbyt dużego wysiłku związanego z pracą lub sportem – podobne przyczyny ma zapalenie ścięgna. Same kości mogą zostać złamane oraz przemieszczone, a to skutkuje odpowiednio ograniczonymi zdolnościami ruchowymi oraz oczywiście bólem. Na koniec pozostawmy urazy chrząstki oraz zapalenie torebki stawowej.

Jak zaradzić bólom w kolanie?

Na pewno nie zaszkodzi zastosowanie wartościowej profilaktyki, która pozwoli zminimalizować szanse na urazy tego stawu lub chociaż zmniejszyć bóle. Dobrze dobrać sport, który nie przeciąży naszych stawów, a z drugiej strony zapewni im odpowiednią dawkę ruchu – tutaj dobrze sprawia się chociażby chód sportowy. Również utrzymywanie wagi na właściwym poziomie jest wysoce pożądane, ponieważ każdy nadprogramowy kilogram zwiększa nacisk kładziony na kolano. Kilka kilo ponad limit to nie tragedia, ale już kilkanaście wymiernie przyśpieszy „zużywanie” się kolana. Jeżeli poruszyliśmy pośrednio temat wagi, to nie zapominajmy o tym, że tłuszcze nasycone nie oddziałują przesadnie dobrze na stawy – wręcz przeciwnie do tłuszczów z rodziny omega – trzy oraz antyoksydantów w warzywach i owocach.

Często dużą pomocą okazują się być środki zawierające w sobie kolagen. Ta substancja odpowiada za prawidłowy poziom „naoliwienia” stawu, a więc przywraca kolano do sprawności i zapewnia mu regenerację. Nieraz zdarza się bowiem, że to zbyt niski poziom kolagenu ułatwia nam złapanie kolejnej kontuzji. Ze środków wartych polecenia – między innymi ze względu na dodatni wpływ na produkcję kolagenu – wymienić należy chociażby Flexin500. To kompleksowy preparat mający na celu doprowadzenie naszego kolana aż do stanu, gdy przestanie ono odczuwać ból oraz zostanie choć częściowo zregenerowane. To niezwykle przydatna pomoc, ale rzecz jasna nie należy oczekiwać, że zastąpi operację.

FN_600x800_2

Polecamy produkt Flexin500, którego rolą jest dobroczynne poprawienie kondycji stawów. Jego kompleksowe działanie polega na eliminacji przyczyn bólu, a przez to jego uśmierzeniu. Oprócz tego niweluje stany zapalne, odbudowuje tkankę chrzęstno-stawową, przywraca sprawność i zapewnia długotrwałą ochronę. Już kilka dni stosowania przynosi poprawę w postaci zmniejszenia bólu. Wskazane jest również profilaktyczne stosowanie Flexin500 mające na celu niedopuszczenie do powstania problemów ze stawami. Jeśli nie chcesz by twoje życie było w jakikolwiek sposób ograniczone wypróbuj Flexin500!

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

A ta niestety czasem bywa konieczna – wspomniane łąkotka czy więzadło krzyżowe prawie zawsze wymagają większej lub mniejszej interwencji chirurgicznej. Nie należy jednak iść do lekarza – a to powinniśmy zrobić, gdy bóle nam przeszkadzają i nie ustępują – z obawą przez zabiegiem. Często remedium na nasze problemy stanie się po prostu rehabilitacja czy wiskosuplementacja – wstrzyknięcie do kolana korzystnych dla niego substancji zabijających ból i przywracających sprawność.

Ból kolana – jak zaradzić bólom kolan przy zginaniu?
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply