Zagrożenia z powodu podwyższenia cholesterolu. Jak go utrzymać na dobrym poziomie

0

Nie da się ukryć tego, że pomimo ciągłego rozwoju medycyny nadal czyhają na nas bardzo różnorodne zagrożenia. Rozmaite niedogodności są przenoszone za pomocą bakterii, wirusów, naszych genów czy stylu życia. Z tego powodu nie możemy pozwolić sobie na to, aby zwyczajnie nie dbać o stan naszego zdrowia i unikać poszerzania swojej wiedzy. Może to bowiem stać się dla nas opłakane w skutkach, a chyba nikt nie chciałby wyrzucać sobie tego, że nie znalazłby się w trudnym położeniu, gdyby wykazał więcej staranności. Pośród wielu zróżnicowanych schorzeń niektóre przewijają się jednak zdecydowanie częściej jak alergie czy z rzeczy naprawdę bardzo groźnych nowotwory. Wynika to ze świata w jakim żyjemy. Konsumowana żywność, stan powietrza, warunki pracy oraz setki innych czynników sprzyjają rozwijaniu się takich, a nie innych zaburzeń w naszym organizmie, z których niektóre stanowią poważne wyzwanie nawet przy użyciu najlepszych leków i technologii. Jednym z głównych szkodników we współczesnej rzeczywistości stał się już wiele lat temu cholesterol. Warto przyjrzeć się tej substancji oraz sposobom na utrzymanie jej w prawidłowym, a więc bezpiecznym dla nas stężeniu.

sphygmomanometer-915652_640Cholesterol często stanowi duże ryzyko w połączeniu z innymi elementami, które regularnie goszczą w naszym życiu – na nieszczęście.

Należą do nich:

  • stres,
  • palenie papierosów,
  • niezdrowe odżywianie się,
  • brak nawet drobnego wysiłku fizycznego,
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze,
  • niezależne od nas niestety kwestie genetyczne.

Bardzo częstym, praktycznie najczęstszym rezultatem powikłań wynikających z podwyższonego poziomu cholesterolu staje się miażdżyca. Schorzenie to kojarzy nam się przede wszystkim z osobami w podeszłym wieku. Czy słusznie? Niestety nie – dotyka ona również osoby młode. W dodatku jej powstawanie oraz rośnięcie w siłę to proces, który nie odbywa się nagle, a więc ciężko z dnia na dzień zauważyć, że nasz organizm zaczyna odmawiać nam posłuszeństwa. Choroba ta w największym uproszczeniu prowadzi do zwężania się naczyń transportujących krew. Jeżeli nie zostanie powstrzymane, to ostatecznie dochodzi do zatoru, a stąd krótka droga do zawału mogącego zakończyć nasze życie.

Inne spore zagrożenie to choroba wieńcowa. Bywa wprawdzie często lekceważona i mówi się jedynie o powiązaniach cholesterolu z miażdżycą, ale to duży błąd, bo taki problem również może doprowadzić nas do śmierci. W istocie choroba ta to niedokrwienie serca. Nie trzeba długo omawiać czym to może grozić. Blaszki miażdżycowe odkładają się na naczyniach wieńcowych, co skutecznie pogarsza ich funkcjonowanie. Wprawdzie najczęściej wiąże się to z paleniem, ale żaden lekarz nie zaprzeczy temu, że cholesterol również działa mocno niekorzystnie na rozwój czy powstawanie choroby. Nie da się również nie wspomnieć o udarze mózgu. Popularnie nazywa się go wylewem ze względu na jedną z jego postaci, gdy krew zaczyna zalewać mózg poszkodowanego, ale równie dobrze może to być brak jej dopływu. Cholesterol często ignorowano jako jedną z przyczyn, ale obecnie się to zmieniło na skutek wykazania bardzo mocnych – niestety – powiązań pomiędzy jego zbyt wysokim poziomem oraz ryzykiem padnięcia ofiarą nagłego ataku tego typu. Poza cholesterolem udarowi sprzyja otyłość, nadciśnienie tętnicze oraz brak odpowiedniej ilości ruchu w naszym życiu.

Najsensowniejszych porad dotyczących ograniczenia cholesterolu, a właściwie zredukowania go do dobrego dla naszego zdrowia poziomu udzieli nam oczywiście lekarz. Również on może polecić nam wartościowe leki oraz dokładnie omówić potrzebne w naszym życiu zmiany, aby nie paść ofiarą jednej z wymienionych powyżej chorób. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka porad oraz wprowadzić je do swojego życia na zasadzie racjonalnej profilaktyki. Przezorny jest zawsze ubezpieczony, a przed cholesterolem wypada ubezpieczyć się szczególnie dobrze, bo podstępny i naprawdę groźny przeciwnik. Nie trzeba jednak panikować, a wystarczy podejść do sprawy ze zdrowym rozsądkiem.

W pierwszej kolejności dobrze będzie nieco przemeblować swoją dietę, aby pozbyć się tego, co szkodzi, a uzyskać to, co pomaga zachować poprawny balans. Wypada przede wszystkim ograniczyć tłuszcze zwierzęce – nie tylko te oczywiste, ale też ukryte. Należy przejrzeć całą swoją dietę pod tym kątem i pamiętać nie tylko o usunięciu niektórych mięsnych potraw, ale też tłustych serów, mleka, śmietany lub majonezu. Nie znaczy to, że definitywnie się z nimi żegnamy – po prostu je ograniczmy. Warto natomiast do swojej diety dodać wiele ryb, masło orzechowe czy używać czosnku. Zawarte w nich substancje znacząco pomagają gospodarować poziomem cholesterolu. Sterole roślinne znajdujące się w różnych produktach to również pomocnik dla naszego ciała. Witaminy E, B oraz pokrewne, a także magnez i chrom są dosyć dobrym uzupełnieniem diety.

CH_packshot_1.

Zalecamy zażywanie produktu CholesterolOFF. Jest to unikalny preparat obniżający poziom złego cholesterolu we krwi. Przez całe życie jesteśmy narażeni na działanie złego cholesterolu, odkładającego się na ścianach naczyń krwionośnych i blokujących swobodny przepływ krwi. Ma to olbrzymi wpływ na ryzyko zawału serca, udaru mózgu oraz innych niechcianych chorób. CholesterolOFF zawiera naturalne fitosterole, które blokują przedostawanie się cholesterolu do krwi i powodują jego wydalanie z organizmu. Dzięki temu ściany naczyń krwionośnych zostają odblokowane i poprawia się działanie układu krążenia. Jeśli nie chcesz być ograniczany przez zły stan zdrowia CholesterolOFF to produkt dla ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij na: link do strony producenta.

Nawyki takie jak picie kawy nie są dla nas dobre, podobnie jak duża ilość stresu. Tutaj musimy we własnym zakresie zdecydować o tym, czy odstawiamy kawę czy może znajdujemy dla niej jakiś zamiennik, rzecz jasna korzystny dla nas. Również lek na stres powinien zostać dobrany wedle naszych potrzeb oraz sytuacji życiowej. Dużą rolę w walce z cholesterolem odgrywa również wysiłek fizyczny – wystarczą zaledwie trzy treningi po pół godziny w tygodniu poświęcone na aeroby (a więc na przykład pływanie czy jazda na rowerze), aby poprawić swoją sytuację. Przy okazji to też przyjemność oraz coś, co może nas odciągnąć myślami od zmartwień związanych z podwyższonymi wynikami cholesterolu na badaniach.

Zagrożenia z powodu podwyższenia cholesterolu. Jak go utrzymać na dobrym poziomie
Zostaw swoją ocenę !

Leave A Reply